Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Köteles vagyok-e magamnál...

Köteles vagyok-e magamnál tartani a kutya oltási könyvét amikor sétálni viszem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 17:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor ha arra járok bemutatom az oltási könyvet, megmutatom hogy megkapta a veszettségit és hogy bilétát nem kaptunk. Köszi a gyors választ és bocsánat hogy itt kérdeztem:)
2011. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
És ha van biléta, de mégis kekeckednek, akkor utólag nem lehet bemutatni a könyvet?
2011. febr. 12. 19:51
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
Bilétát már nem adnak, de amikor adtak, akkor is felhívta rá a figyelmet az állatorvos, hogy gyakorlatilag értelmetlen, mert kizárólag az oltási könyvvel lehet igazolni. Elvileg mindig nálunk kellene lennie és a közterület felügyelő kérheti. (Rendőr nem foglalkozik ilyesmivel.) Én csak akkor viszem magammal, ha a belvárosban sétálunk. A kutyafuttatón csak kutyások vannak, közterületes nincs. :)
2011. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hülyeséget beszélsz, bilétát mindig adnak minden oltásnál. Nekem minden évben más alakút, és színűt adott. A bilétával igazolod hogy be van oltva. Nehogy már ott hurcolásszam a kiskönyvet. A buzgómócsing faszit meg le kell sz**arni. Hadd végezze a dolgát, de nem kell fejet hajtania előtte.
2011. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem beszél hülyeséget. Azért mert te kapsz, nem azt jelenti, hogy kell is kapnod.

Én pl. soha nem kaptam még. És igen, elvileg mindig nálad kellene lennie az oltási könyvnek. Bevallom, nálam sosincs, bár talán 2-3 havonta egyszer megyünk belvárosban gyalog, ahol közteresek is lehetnek. Többször elsétáltunk már mellettük, de egy szót sem szóltak. Szerintem egyáltalán nem értenek hozzá :)

2011. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az meg a másik, hogy milyen csúnyák ezek a biléták :) Ott zörög a kutya nyakában és a szivárvány színeiben pompázik. Ha kapnék se tenném fel...
2011. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én a pénztárcámban hordom, olyan helyre rakom ahol nem esik ki. De az oltási könyvet nem tudnám hurcolászni állandóan magammal.
2011. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kár ezen a bilétán vitázni, kérdezz meg egy közterület felügyelőt ha nem hiszed, hogy semmire sem való a biléta! Mivel a biléta nem névre szól, ezért akár találhaszt is egyet az utcán amit utána a kutyád nyakába akasztassz. A névre szóló oltási könyvben pedig pecsét+aláírás+dátummal ott van az igazolás. Mi tavaly novemberben már nem is kaptunk bilétát és a környékünkön egyetlen kutyán sem láttam még, pedig igencsak kutyás társaságban forgolódunk.
2011. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Hát igen! Szemét dolognak tartom, hogy azt a könyvet mindenhova cipeljem magammal!!!!!! De hát ez M.o....

Sajnos ahogy írtátok kötelező, így viszem.

Remélem 1 fél év múlva ingyen kicserélik, mivel olyan rongyos lesz akárhogy vigyázok rá... :/

2011. febr. 13. 15:20
 20/20 anonim ***** válasza:

Pont ma mondta nekem egy kutyás, hogy megállították ilyen közterületesek, hogy tájékoztatni kell a kutyásokat, hogy muszály hogy legyen náluk zacskó, közterületen csak póráz és az oltási könyv FÉNYMÁSOLATA. Szóval, azt hajtogathatod, nem lesz nagy kár a fénymásolatért plusz még nem is kapsz büntetést :)

Viszont én szeretnék bilétát hogy a többi kutyás lássa, hogy be van oltva, ezért hétfőn kérek is.

2011. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!