Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házőrző...

Melyik a legjobb házőrző kutyafajta?

Figyelt kérdés
A fiam nevelné lenne a gazdája nem egy felnőtt de elég határozott kéz 13 éves.Olyan kutyafajta kellene ami nem támad gazdájára jól néz ki,és kertben tartható.
2011. febr. 12. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben komolyan házőrzőnek kell akkor a komondornál nincs jobb.
2011. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Roti
2011. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
kaukázusi farkasölő.
2011. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ninna ♥ ***** válasza:
Rottweiler, Komondor, Kuvasz, Howavart, Német juhászkutya, sok fajta van még, ami házőrzésre is alkalmas, de ezek biztosan.
2011. febr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kaukázusi juhász tényleg elég jó. Az éghajlatot is bírja, szóval elég jó választás.

Az óriás schnauzer is jó. Komondorból is ismerek olyat, amitől tényleg bátornak kell lenni, hogy be tudjál menni az udvarra, csak az velük a baj, hogy egy időben nagyon kevesen voltak, és azok lettek elszaporítva. Elég gyenge lett a génállományuk, és egyre gyakrabban lehet találkozni labilis egyedekkel.

A kuvasz is elég határozott ilyen téren.


Viszont!

Egyrészt (minden kutyának) az egész családnak a gazdájának kell lenni, nem igazán egészséges megosztani (nem is nagyon lehet) hogy egy kutya csak valakié.

- Másrészt a jó házőrzők általában nyakas, kemény kutyák, nem gyerek "kezébe" valók, még ha határozott is.

Első kutyának semmiképpen. Vagy nagyon készüljön fel a nevelésükre. És itt elsősorban nem az idomításra, meg a trükkökre gondolok, hanem a tekintély kiérdemlésére.


A felsoroltak közül, talán még a snacival járnál a legjobban. Vagy egy Németjuhásszal.

2011. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát én is 13 éves vagyok, kemény kutyáim vannak és voltak. Most jelen pillanatban amstaffom van, fú de mit is mondjak, erős kutya. Ha megvan tanítva, védi a házat.


Volt már jófajta németjuhászunk is, de az idős korára beteg lett. Szeretem még a kaukázusi juhászkutyát, a jugoszláv farkasölőt.

És egyáltalán nem igaz, hogy nyakasak, meg ilyesmi. Abszolút szelidek, de tudják mi a dolguk.

2011. febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sok fajtát tudnék ajánlani, de azok semmiképpen sem gyerekek kezébe valók. Tudom miről beszélek, tapasztalt vagyok őrző-védő fajták terén. Az, hogy határozott, semmiképp sem jelenti azt, hogy fel tud nevelni és felnőtt korában is kezelni tudja a domináns fajtákat, mint a rottweiler vagy a kaukázusi juhászkutya.

Az úgymond könnyebben kezelhető, gyerekeknek is való őrző-védő fajta a boxer. Sportos, intelligens fajta, imádja a kiadós játékot. A többi kutyával jó viszonyban van, de a kan domináns lehet. Egy 13 éves gyerek jó játszótársa lehet egy ilyen kutyának, ugyanakkor robosztus teste és erős őrző-védő hajlamai miatt egy igen jó házőrző fajta.

Remélem, hogy tudtam segíteni!

2011. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én németjuhászt ajánlanék , könnyen kezelhető és jó házőrzőnek is(kanok inkább).
2011. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy fiatalabbnak is mehet egy kemény kutya nevelése,ha kellő időt és energiát fordít rá.Nekem az imént említett fajta van,Kaukázusi juhász. 16 éves lány vagyok,egy szukám van.Kapun belül olyan mint egy oroszlán,ha valaki beakar jönni,vagy huzamosabb ideig ott áll a kapunk előtt,akkor szószerint üvölt.Ő nem ugat,hanem kőkemény agressziót mutat,és vicsorog ,morog,ugrál neki a kapunak.Kapun kívül viszont barátságos az idegenekkel is.Unokatesóm 6 éves,és imádják egymást:)Kezelhető a fajta,viszont odafigyelés kell hozzá.Annyit előre elmondok ha esetleg ezt a fajtát választod,hogy rengeteget eszik.Nekem a szuka 57 kg,naponta 1 teli tenyér tápot kap reggel,és este házikosztot..(hús ,rizs,zöldségek,gyümölcsök),mindenevő.Játék közben viszont nemfigyel,mert bamba a fajta egy kicsit.Mindig ugrabugrálnak,engem már párszor fellökött,rám mászott és úgy nyalakodott.Írtó aranyosak tudnak lenni,csak ugye nem mindegy,hogy egy 10 kilós kutya talpal rajtad,vagy egy megtermett kau.Az enyémnek engedelmes vizsgája van,suliban nagyon dícsérték,hogy mennyire ügyes:)
2011. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kau gazdi vagyok ismét.Itt van róla egy kis leírás még pluszban,gondoltam jól jöhet:)


Szerepe nem az állatok terelése volt, hanem azok védelme a farkasok, medvék és haramiák ellen. A kemény és rideg életkörülmények egy tekintélyt parancsolóan hatalmas, izmos, félelmet nem ismerő kutyát alakítottak ki. A későbbiek során is az ember a fajtát előszeretettel használta háborúskodások alkalmával. Nem véletlen, hogy a kaukázusi juhász szinte mindenféle őrző-védő munkára szinte tanítás nélkül is alkalmas, hiszen a vérében van az ilyen irányú feladat. A kaukázusi juhászkutya szinte megközelíthetetlen, csak a gazdáját és annak családját fogadja el. Ő értük és a rábízott terület védelméért az életét hajlandó feláldozni.Gazdáját soha semmilyen körülmények között nem bántaná.Viszont nem ez az a fajta, amelyiket a vendégségbe érkező vendégsereg boldogan végig gyömöszölhet. Idegenekkel szemben rendkívül bizalmatlan, harapós fajta.



TÖKÉLETESEN IGAZ.

2011. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!