Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell beleegyező nyilatkozatot...

Kell beleegyező nyilatkozatot iratnom a szomszédokkal ha 4 emeletes társasházi albérletemben mopsz kutyát szeretnék tartani?

Figyelt kérdés
milyen jogszabályok vonatkoznak még a kutyatartásra?
2009. febr. 11. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha van a háznak erről valamilyen szabályzata, akkor azt kell betartani. Nálunk ilyen nincs (vagy legalábbis nem tudunk róla), így a macskánkról senkit sem kérdeztünk meg. Másnak is van kutyája (kisebb-nagyobb), macska, madár. Eddig még senki nem szólt érte. Bár részemről elég idegesítő, amikor szegény kutyákat egyedül hagyják reggel 7-től, délután 5-ig, és egész nap a kutya ugatását kell hallgatni. Mondjuk itt sem a kutyával van bajom, hanem a felelőtlen gazdijával.
2009. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
nem tudom, de azért kérdezd meg a szomszédokat hogy mit szólnának hozzá.azthiszem a 70%-ának bele kell egyeznie.
2009. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel engem is érdekelt a kérdés, utána néztem. Jogszabály szerint a jegyző korlátozhatja az állattartáshoz való jogot,/amihez amúgy a POlgári törvénykönyv és az Állatvédelmi törvény jogot ad / de azért ez a korlátozás bíróságon támadható, ha valójában nem zavarsz vele senki. Szóval ha a tulajdonos megengedi, akkor a helyi állattartási rendelet előírhatja még, hogy kérni kell-e az aláírást.Maga a társasház szabály nem.
2009. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
dehogy kell..! Ha gyereket akarsz akkor is kikéred a véleményüket?????
2009. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Albérlet esetén csak a főbérlő engedélye kell.egyébként egy kutya tartása esetén senkié.Háromnál kell a szomszédok engedélye.Tudom, mert nekünk egy időben három volt.:)
2009. febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keressetek rá neten, sajnos kell jogilag az aláírás. Az is meg van határozva, hogy kitől. Melyik szomszédoktól. Az, hogy gyakorlatban nem kérik, az egy dolog.
2009. febr. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!