Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne kutyaiskolába járnunk?

Figyelt kérdés
10 hónapos westie-szerű kutyánk van. Az egyetlen problémája, bár ez elég súlyos, hogy időnként nem jön oda hozzám ha hívom. Ritkán fordul elő, akkor ha épp más kutyákkal játszik, vagy meglát egy másik kutyát akkor odarohan hozzá, hiába mondom, hogy marad. De a behívások kb. 80%-a sikeres, szóval amúgy tudja miről van szó. Tudja az ül, fekszik, marad, vársz (járdaszegélynél) parancsokat, most tanuljuk azt, hogy helyedre. Én azt szeretném, ha lenne annyira fegyelmezett, hogy minden helyzetben behívható legyen, úgy tűnik én ezt sosem fogom elérni egyedül. A párom viszont felesleges pénzkidobásnak tartja a kutyaiskolát. A másik probléma pedig, hogy én klikkeres módszerrel tanítottam eddig, viszont klikkeres kutyaiskola nincs a környékünkön.
2011. febr. 14. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Normál kutyaiskoláby is viheted. Egyébként nem pénzkidobás,sőőt nagyon fontos,hogy mindig visszamenjen. Sajnos én sem vittem el suliba a yorkimat, egyszer nem jött vissza amikor hivtam és egy másik kutya széttépte:(((

Azota sem tudom megbocsátani magamnak,hogy nem vittem el

2011. febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges, mert ilyen korban még csak a kíváncsiság miatt rohan oda a másik kutyushoz. Az enyém ugyanezt csinált, csak arra figyeltem mindig, hogy ha kutya jött, még nem vette észre megkötöttem, és csak akkor engedtem oda, ha tudtam, h nem veszélyes a másik.

1, másfél éves kora után elmúlik ez a szeleburdiság.

Ha amúgy sikeres a behívás, nem engedetlenségről van szó,felesleges pénzkidobás a kutyasuli a te esetedben.

2011. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kutyaiskola nem kidobott pénz és soha nem teszel vele rosszat a kutyának és magadnak, ha elviszed.
2011. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy felesleges pénzkidobás! A kutyasuliban még olyanokat is tanulsz, amiről nem is tudtad, hogy rosszul tudtad vagy nem tudtad. És olyanokra jössz rá, hogy rosszul csináltál dolgokat, amikről azt hitted jól csinálod. Mellesleg olyan jó kapcsolat alakul ki közted és a kutyád közt, amiről nem is álmodoztál. Szóval vidd! Nincs tükörmódszeres suli a közelben? Azok az igazán hatásosak.
2011. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!