Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húz a kutyám! Hogy sétáltathat...

Húz a kutyám! Hogy sétáltathatnám rendesen?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
nekem kutyaiskolában a fojtónyakörvet javasolták,de kistestű kutyánál ez nem ajánlatos
2011. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy :S

A miénkkel is ez volt a probléma. Eladtuk.

2011. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ez többet is elmond annál, hogy nem tud rendesen sétálni. Talán egyéb problémáitok is akadhatna, például a behívással, a fektetéssel, stb., ha jól gondolom.

Pórázfegyelemre a legkönnyebben úgy tudod tanítani, ha visszafordulsz, amikor eléd megy a kutya sétában (tehát nem várod meg, hogy húzzon, csak már előtted jár egy picit), ha a lábad mellé ér, akkor dicséred nagyon, esetleg jutalomfalatot is adhatsz neki ilyenkor. Hamar rá fog jönni, hogy ha eléd megy, sehová sem fog haladni, ha viszont melletted megy, azért még jutalom is jár.

Minél kevésbé fogad el falkavezérnek, annál többet kell majd forgolódnod a póráz végén, de sok sikert.

2011. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Amikor látod,hogy indul előre,akkor egy picit rántsd meg oldalra,vagy haltival.Nekünk bevált.
2011. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
ha nagytestű a kutya, akkor folytónyakörv, ha kistestű, akkor sima nyakörv, és rángasd, akor előbb-utóbb leszokik róla, és szépen láb mellett fog jönni :)
2011. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Rángatni nem szabad!
2011. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 xnorkax ***** válasza:
64%

Szerintem az a legjobb módszer, (amit textil nyakörvvel is megcsinálhatsz) ha húz, akkor állj meg. Minden egyes alkalommal. Lehet, hogy elsőre nagyon nehéz lesz, de ez egy türelemjáték és neked kell győznöd.

Előbb-utóbb tudatosul, hogy csak akkor haladhat előre, ha laza a póráz. Lehet, hogy eltart akár több hétig is, de megéri.

Én is ezzel a módszerrel neveltem a kutyámat. :) És bizony ő is egy kis energizer nyuszi, aki tele van erővel, szóval néhányszor majdnem elrántott. De muszáj, minnél előbb.

Amúgy itt előttem javasolták a fojtónyakörvet, szerintem az is jó ötlet, de azt meg kell tanulni használni. Mert ha nem megfelelően használod a kutya fulladhat... Szerintem még jó megoldás a halti is, bár a hámot én nem szeretem annyira. :)

2011. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ne jutalmazd, ha jól megy, mivel ez egy ösztön, és nem feladat. Ilyenkor hozzá se szabad szólni a kutyához.

Bal oldaladon kell mennie. Neked a pórázt két kézzel kell fognod a mellkasodhoz szorítva, így nem fog elmozdulni a kezed. A póráz legyen olyan hosszú, hogy tudjon lógni de a kutya ne mehessen messzire. A kutyát ne rángasd, mert fölösleges. Ha a válla a te lábad elé kerül, hirtelen hátraarc. Ilyenkor se ránts rajta olyan hatalmasat, csak a lendület rántson rajta. Tényleg türelemjáték az egész, talán hetekig forgolódni fogsz és nem jutsz messzire, de beválik, ha mindig következetes vagy.

2011. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
mopszom van.köszönöm szépen a válaszokat a haltiról eddig nem is hallottam! kezdetnek kipróbáljuk és meglátjuk milesz meg persze minden tanácsot köszönök és megfogadok!
2011. febr. 14. 22:12
 10/15 compactegon ***** válasza:
100%
mindenképp állj meg, ha húz. ha rád néz, vagy kicsit enged (nem te, ő!), akkor indulhattok. egyszerűbben irányíthatod, ha kicsit felfelé (lazán) tartod a pórázt. nekem a staffim 2-3 nap alatt megszokta, bár néha makacskodik a kis dög :D
2011. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!