Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A falkavezér együtt alszik a...

A falkavezér együtt alszik a falkatagokkal (egy ágyban)?

Figyelt kérdés

Ismerősöm a kutyával alszik egy ágyban a kutya az egyik oldalt, Ő a másikon. Kérdeztem, hogy biztos hogy így szokták-e a kutyák, farkasok a dolgot, mert Ő mindig mondja, hogy Úgy kell kutyát nevelni, mint a farkasoknál.

És Ő Mondta, hogy a vezér együtt alszik a tagokkal.

Másik ismerősömnek mondtam, aki ért nagyon a kutyákhoz, mert van neki, 3 meg olvasott sok könyvet....

És nagyot nevetett, hogy ilyen nincs! A falkavezér nem alszik ott, ahol a többi.

Most akkor nem tudom kinek higgyek, mert mind a kettő ért a kutyákhoz.

Mi a helyzet?


2011. febr. 14. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Falkavezér mindig egyedül alszik.
2011. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az egész nem ezen múlik. Az a falkavezér, aki a döntéseit, az akaratát érvényre tudja juttatni a másikkal szemben.


Ahol dominancia gondok vannak, ott természetesen segít, ha külön alszik a gazdi meg a kutya.


De ha a kutya 100%-ban behívható, és bármiről letiltható, akkor a vezetőjének szíve joga meghívni őt a saját helyére.

Az mondjuk szerintem nem elfogadható, ha a kutyák hívás nélkül odamennek a gazdi területére, de hívásra természetesen odamehetnek.

2011. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A falkavezér egyik kiváltsága, hogy beengedheti a saját személyes terébe a többi falkatagot. Tehát engedély nélkül nem mehet fel az ágyra, hívásra viszont nyugodtan, de ezt magától nem döntheti el. Nem ezen múlik különben, hogy valaki falkavezér-e, ez egy nagyon kis része csupán.
2011. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutya oda és akkor jön, amikor én akarom, és akkor távozik, amikor én akarom. Pont.

Na az ilyen hozzállás miatt vagyok én a vezér, és nem azért, mert éppen kitiltottam az ágyból.

2011. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem ezen múlik a sorrend.

Bár szerintem egyértelműen erősíti a kutya-gazdi kapcsolatot, ha egymáshoz közel alszanak. Viszont ezt sokan túlzásnak tartják, hogy kutya az ágyban... az én kutyám a lábamnál alszik, de azt is abszolult megértem, aki nem engedi az ágyára.

2011. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek kutyával aludni, de nincs engedelmességi problémám és ha leküldöm, lemegy.Pedig egy makacsnak titulált tacskóról van szó.Szíve joga mindenkinek, hogy mit enged meg a kutyájának, ha egyébként bír vele.A főnökség és az engedelmes kutyanevelés nem csak ezen múlik, ez csak egy rész.Egyébként meg annyira szocializáltak már a kutyák, hogy egy kicsit néha erőltetettnek érzem ezt a falkavezérség-dolgot.A kötődés és az ép idegrendszer a nagyon fontos!
2011. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Annyira szeretném ha 3 hónapos kutyum velünk aludna az ágyban, de pont a falkavezérség miatt nem teszem. Sokszor felugrik, de azonnal le is tessékelem, pedig jó lenne vele szuszogni. A múltkor annyira aranyos volt ahogy felpattant az ágyra, a párom és én egyszerre mondtuk neki hogy neeeeeeeeem ! de közbe úgy röhögtünk rajta, Kisfalaton. Egyébként az ágyam mellett alszik közvetlenül szóval pont tudom simizni ágyból bármikor, de azért nem olyan .....
2011. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
A farkasoknak van ágya? :D
2011. febr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Nálunk a privát terület szabálya van az ágynál is, amikor kedvem van ahhoz, hogy velem aludjon, akkor felhívom, és feljöhet, ha nincs kedvem, akkor alszik lent a kosarában. Nálunk szerencsére rendben van a rangsor, nincs gond ezzel, és a kutyám elfogadja a döntéseimet, mind a páromét is.


Szerintem sem függ ez a falkavezér kérdéstől. Ha a kutya a privát területet betartja, és hívásra/engedélyre megy csak fel a gazdi privát területeire, akkor rendben van a dolog, szíve joga mindenkinek, hogy beengedi-e a kutyát az ágyába vagy nem.

2011. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Csurmi ***** válasza:
55%
Én beengedtem a foxit, majd arra ébredtem hogy a lábamat izélja, jött a lerúgás és azóta nem alszik az ágyamban. Nem is fog soha többé.
2011. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!