Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a falkavezér? Kinél alszik...

Ki a falkavezér? Kinél alszik egy ágyban a gazdival a kutya?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a kutya nem aludhat velünk egy ágyban a falkavezérség miatt (mert h a falkavezér ugye bárki helyére odafeküdhet, viszont a falkavezér helyére senki).

A kérdésem leginkább arra vonatkozna, hogy ez valóban ennyire kőbevésett szabály? Ha a többi dolgot szigorúan betartja az ember a falkavezérség megszerzéséhez és megtartásához vonatkozóan, ez akkor sem lehet kivétel?


2011. okt. 12. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám mikor még élt (R.I.P.) az ágyamban aludt folyamatosan és egyébként szófogadó okos kutya volt :) nem próbálkozott soha semmivel..sőt néha mondtam neki mikor tv-tem hogy "hopi" erre Ő felugrott az ágyamra tehát engedély nélkül nem ment fel az ágyamra :) szóval szerintem nem minden esetben igaz :)
2011. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség szerintem. az egyik kutyánk 17 éves pitbull,ágyban alszik amióta haza hoztuk. tudja hogy apám a falkavezér és ugyan ugy befeküdhet mindenki ágyába otthon. a másik kutyám is ágyban alvó és vele sincs semmi problem.
2011. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Jó ég.. a vasárnapi ebédnél neki is megterítetek az asztalnál? :D
2011. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Az én kutyám mellettem alszik, és semmi gond a rangsorral. Szeret a közelemben lenni, és én is szeretem, ha ott szuszog a lábamnál. Sőt, kapaszkodj meg, szoktam neki adni a saját kajámból is:))

Én nem tartok spártai szigort, nekem annyi kell, hogy a kutyám minden helyzetben szót fogadjon.

Ezzel még nem volt gond, innentől a többi nem számít.

2011. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy alapvető kérdés van: Meg vagy elégedve a kutyád viselkedésével? Jó neked minden úgy, ahogy van? Mert akkor ezeket a falkavezéresdi szabályokat felejtsd el és élj boldogan tovább! Vagy ha szoktatok póráz nélkül sétálni, akkor bármilyen helyzetből vissza tudod hívni a kutyádat? Esetleg ha kan, akkor tüzelő szukától is el tudod hívni? Ha nem, akkor el lehet gondolkodni a viszony rendezésen és ebben segíthetnek a falkavezéresdi technikák, ha helyesen alkalmazod őket!


Ez egyén és kutyafüggő. Van aki idáig mindig olyan kutyákat fogott ki, akik beálltak mögé a sorban és nem volt szüksége semmi ilyesmire, de lehet, hogy a következő kutyájával már nem lesz szerencséje és csak les, hogy most mi van? Én azért ahogy látom a kutyásokat a kutyafuttatón, nem az a jellemző, hogy mindenki vissza tudja hívni a kutyáját bármilyen helyzetből! A többségükre azért ráférne a viszonyrendezés, csak náluk még a kutya "engedetlensége" nem érte el az ingerküszöbüket, ezért ha valami nem úgy történik, ahogy a gazdi elképzelte, akkor inkább megmagyarázza az időjárással, a kutya lelki állapotával vagy a csillagok állásával, hogy most épp miért nem engedelmeskedik a kutyája. Ha rákérdezel, azt válaszolja: "Semmi gond a rangsorral!" Az ilyen gazdi valószínűleg azzal sem lenne sokkal előrébb, ha nem aludna a kutyájával.

2011. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kutyusom kölyök még, el szoktam engedni póráz nélkül is szaladgálni, nem megy messze tőlem. Ha egy bizonyos távolságot túllépek, már rohan is felém. Ez van abban az esetben, ha nincs a közelben kutya. Sőt, ha sétára indulunk - szintén póráz nélkül-, akkor mindig láb mellett halad, még véletlenül sem marad le. Volt már olyan is, hogy kutyás társaságban minden gond nélkül vissza tudtam hívni, viszont vasárnap kezdtük a kutyaovit, ott az elején már más volt a helyzet, a többi kutyussal játszott és nem hallgatott a hívásomra. Viszont amikor a behívásos gyakorlatoknak nekiálltunk, már nem érdekelte a többi kutya, kivétel nélkül jött hozzám, ha hívtam. Szóval volt/van mit nekem is tanulni :)

Ezért is érdekelne annyira ez a dolog, hogy ezzel el tudom-e szúrni a falkavezérség megszerzését, mert most per pill velünk alszik. Szeretném, ha ez így is maradhatna, na de persze nem minden áron. Nekem is az a fontos, mint szerintem a legtöbb gazdinak, hogy egy szót fogadó, behívásra mindig hallgató kutyusom legyen. Nem szeretném, ha ezzel őt sodornám veszélybe a későbbiekben, amiért esetleg nem hallgat a hívásomra..

2011. okt. 12. 14:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz akkor kitenni az ágyból, ha probléma van. De ezen kívül van még jónéhány rangsor távolság növelő technika, ha ragaszkodsz az együtt alváshoz. Melyik iskolába jártok?
2011. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elkezd kicsúszkálni a kezedből, tiltsd ki az ágyból, és amint újra rendben vannak a dolgok, visszaengedheted.


Nem (csak) ezen múlik az, hogy ki vezeti a ti falkátokat. Meg mondjuk kutyajellemfüggő is. Az enyém abban a pillanatban csúszna ki a kezemből, mikor felengedném az ágyra, de ismerek olyan kutyákat is, akik ágybanalvók, és nincs velük probléma.

Ha amúgy tudsz követésre érdemes lenni a kutyád számára, akkor nem ezen fog múlni.

2011. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szfváron a Korona Agility SE egyik alapító tagja indított egy kutyaovit :)
2011. okt. 12. 16:03
 10/12 A kérdező kommentje:
Az is a gondom amúgy, hogy első kutyusom és mivel még kölyök, nem tudom mikor kezd el kicsúszni a kezemből (szófogadás szempontjából) és mi az ami még egy kölyök esetében belefér...
2011. okt. 12. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!