Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréninget csinált...

Kötődési tréninget csinált már végig valaki?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok kellenének, illetve, hogy ki hogyan élte meg ezt az időszakot. Mennyi idő volt?
2011. febr. 14. 16:31
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Kedves Zsuzsa!

Igen egyedi sikerült a történetem a kutyával, és rengeteg ponton hibáztam. Sajnos az a gond, hogy nem önfeledten játszik (ezt szeretném egyszer látni), hanem agresszívan ledominálja a nála kisebb kutyákat. Ráadásul ezt úgy, hogy az első 10 találkozáskor még semmi és utána jön a nagyon kemény, agresszív fellépés és ilyenkor, mikor "elborul az agya", akkor nincs se kép se hang, ezen pedig sürgősen változtatni szeretnék, mert ő aztán végképp nem tacsi méret, komoly sérülést tudna okozni, ha nem oldom meg a szituációt. Bármilyen hihetetlen, az elmúlt 2,5 évben ez nem jött elő, viszont egy ideje ez megy a suliban minden hétvégén.

Tehát járunk/jártunk is suliba, mikor a kutya állapota engedi/engedte.

Csak azért kérdeztem, mert jó érzés azt olvasni, hogy van aki már végig csinálta, és tényleg van értelme, akkor is, ha nagyon nehéz. Egyfajta lelki támogatásért jöttem ide :D.

2011. febr. 18. 08:30
 22/26 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem stresszelem magam a válaszokon, van a kutyámmal gond, amin pont eleget stresszelem magam. Beszélgetni lehet, tényleg nem érzem leszúrásnak senki részéről a válaszokat.

Egyetértünk; mindenki a neki megfelelő módszert kell, hogy válassza, és a lényeg, hogy működjön a kutyánál.

2011. febr. 18. 08:33
 23/26 zsuzsabazsa ***** válasza:

A kutyasuliban a kiképzők nem látják?

Nem tudnál tőlük tanácsot kérni ilyen esetben.?

Miért vannak a kutyák összeengedve az iskolában.

Ott egy bizonyos tréningnek kéne zajlania és mindenkinek a saját kutyájával kéne foglalkoznia.

De ha már ilyen van akkor a kutyaiskolán kívül kéne az ott lévő többi kutyával tenni egy sétát a szünetekben. Ott a kutyád mivel a szaglászások is lefoglalják kevésbé lesz a többi kutyával elfoglalva.

Nem tudom a kutyád milyen vezényszavakat ismer, de ha ismeri a "tovább előre" szót akkor előre lehet utasítani, ha valamelyik kutyát molesztálja.

Egy közös sétában a falkaszellem is kialakul.

Az az igazság, hogy így nehéz megmondani mit lehet tenni, mert nem látom.

De azért úgy látom nem lenne nehéz a kutyádat leszoktatni, mivel írod, hogy csak egy idő után kezdi el a dominanciát.

2011. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Miért vannak a kutyák összeengedve az iskolában"

Ezen jót mosolyogtam. Szóval a modern szemléletű kutyaiskolákban a kutyák szabadon vannak és póráz nélkül dolgoznak. Én például nem szívesen járnék hagyományos kutyaiskolába, ahol póráz+fojtó az alapfelszerelés, de szerencsére van választék, így mindenki megtalálhatja az igényeinek megfelelőt. A sétával viszont egyetértek, jól össze tudja kovácsolni a falkát, mi szoktunk is sétálni a sulisokkal hétvégenként. De ez önmagában még nem minden kutyának és gazdinak elegendő, vannak, akiknek szükségük van a kötődés erősítésére. Ezt így most Neked hiába magyarázzuk, nem ismered ezt az új fajta szemléletmódot, ezért találod furcsának és érthetetlennek, pedig nagyon logikus, ha az ember egészében átlátja. Amúgy lefogadom, hogy a kérdező megbeszélte ezt az oktatókkal, ők javasolták neki azt a tréninget. Nem hinném, hogy hasraütésszerűen magától döntötte el, hogy most ezzel fog kísérletezni.

2011. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

+1 az előzőnek. Én azt nem értem a hétköznapi gazdi hétköznapi problémáit hogyan oldja meg egy pórázas suli egy hétköznapi gazdi hétköznapi problémái sokkal hatékonyabban kezelhetőek kutyatársaságban.


És sokkal nagyobb kötődést, tekintélyt érsz el, ha a kutya nem azért figyel a gazdára, mert úgysincs más lehetősége, hisz rajta van a póráz, hanem azért, mert a gazda is tud olyan érdekes, és izgalmas lenni, mint a kutyák, akikkel játszhatna. Aztán ha ügyesen dolgozott a gazdival, akkor mehet vissza játszani a kutyákkal.

2011. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Nem stresszelem magam a válaszokon, van a kutyámmal gond, amin pont eleget stresszelem ........



Nem neked irtam ezt a mondatot kedves kérdező:)))

2011. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!