Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Próbálta már a nagy intenzitás...

TOMAtm kérdése:

Próbálta már a nagy intenzitású tréninget, olyant mint amilyen Dorian Yates -edzése bárki is?

Figyelt kérdés

[link]

elég impresszív.kérdés csak az h telikokszolva lehet -e igy edzeni v van értelme naturálban is kipróbálni?


2011. júl. 6. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Van értelme naturálban is. Csak keményen , nem ilyen lepkelegyezés szerűen!
2011. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet egy kérdésem? Nem mindegy? Ha egyszer úgyis koxolsz??

Am. szerintem nem kéne erőltetni. :)

2011. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En nyomtam 4 hónapot kb, rendesen odabaszósan és nagyon jó volt. A legszarabb ektomorf alkat vagyok,de tényleg sokat fejlődtem súlyokban is meg alkatra is. Próbáld ki szerintem.
2011. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 °:Amigo:° ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy te mit koxolsz (vagy mit hiszel, hogy nyomsz magadba), egy zöldfülű kezdő vagy, akinek először a helyes gyakorlat végrehajtást kellene megtanulnia, a támogató izmokat megerősítenie, mozgáskoordinációt és ideg-izom kapcsolatot fejlesztenie.

10 év múlva talán edzhetsz úgy, de még így is nagy lenne a sérülés veszélye. Nem véletlen, hogy a mai testépítők már nem edzenek ilyen módszerekkel, aki mégis az is csak a vastagítás szakaszában, amikor 10ezer kilokalóriás étrenden, napi (!) 1000 mg. tesztoszteronon és 10 IU növekedési hormonon vannak (a többiről nem is beszélve).

Te el sem tudod képzelni laikusként, hogy mi megy a profi testépítés világába....

Egy amatőr -ha úgy próbál edzeni mint ők- garantáltan tönkreteszi magát.

2011. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na csak h rendbe tegyük a dolgokat.

1:nem az volt a kérdés h kokszol e bárki is,vagy h mennyit nyom magába.az mindenkinek a magánügye szerintem.

2:Annyiban egyetértek Amigo-val h ezt a szintet nem a hétvégi gyúrósoknak találták ki,ezzel valószínű egy normál alkatú,erejű srác csak tönkretenné magát egy idő után.Lehet h rosszul fogalmaztam meg a kérdést,arra gondoltam h Magának a nagy intenzitással elvégzett edzésnek lehet e nagyobb haszna mint egy sima osztott 4 napos edzéstervnek.

Az viszont nem tetszik h lekezlően beszél velem valaki.ha én képes vagyok megadni a tiszteletet még a fogyis csordának és a fegyenckedőknek is,akkor nem értem miért kell így szólni egyeseknek hozzám.Persze h kevesebb a tapasztalatom nálad,de ettől mint ember nem vagyok kevesebb!

Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 7. 18:27
 6/8 A kérdező kommentje:
ja am 11 éve edzem,3 éve volt egy gerinctörésem az kiütött egy fél évre,nem mondanám magam kezdőnek.182 cm vagyok 102 kiló éppen.a jobb csuklóm kicsit rakoncátlan,de azért a 160 kilót kitolom fekve.
2011. júl. 7. 18:31
 7/8 °:Amigo:° ***** válasza:

Nem személy szerint Neked szólt a válasz, hanem azoknak, akik azt hiszik, hogy egy profi testépítő étrendje, edzése (koxolása), stb... az neki is beválik és ő is úgy fog kinézni tőle.

Az intenzítás pedig nem csak így lehet magas, számtalan technika van, ami az intenzítást növeli, akár a használt súlyok ellenében is. (rövid pihenőidők, szuperszettek, vetkőző sorozatok, részismétlések, stb...)

Nagyon intenzív és hatásos edzés végezhető közepesen magas súlyokkal is, persze a szabályos kivitelezés itt még fontosabb, hogy a célzott izmot izolálni tudjuk.

Nagy súlyal végezve az izoláció nem valósul meg, az összes létező agonista és szinergista izmot bevonjuk a munkába, ami növeli az izommunka hatékonyságát (erejét) de csökkenti az izmot ért ingerek erősségét.

2011. júl. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

értem Amigo,köszönöm a válaszod és a véleményed.adok a szavadra,mert te ebből élsz gyakorlatilag,én ugyan elég sok orvosi könyvön és testépítéssel foglalkozó fórumon átrágtam magam,de én csak a magam tapasztalatiból táplálkozom,te viszont jónéhány ember fejlődését kisérted figyelemmel.

amúgy ez a Dorian program,nemtudom megnézted e egyátalán,nem is annyira a nagy súlyokról szól inkább a magasabb(15) ismétlés és a rövid pihenőidő kontra negatív tartomány-okra apellál.lehet h egyszer kipróbálom.egy 6 hetet adnék neki,csak nem akarok lesérülni :S

2011. júl. 8. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!