Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok hozzá? Hajógyári...

Mit szóltok hozzá? Hajógyári szigeten ezentúl nem lehet póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Most szombaton voltunk, hogy megejtsük a szokásos kutyafuttatást a Hajógyárin. Kb 10 perce sétálhattunk, mikor megjelent a közterület felügyelet (rendőri kísérettel) és felszólítottak, hogy azonnal tegyem pórázra a kutyát, mert szabálysértést követek el.

EZENTÚL NEM LEHET PÓRÁZ NÉLKÜL SÉTÁLTATNI A KUTYÁKAT A SZIGETEN, MERT SOK BEJELENTÉS VOLT. Szabálysértési eljárást von maga után.


Kérdésemre, hogy akkor mit javasolnak hol engedhetem el a harmadik kerületben a kutyát, azt a választ kaptam, hogy kettő, azaz kettő db hivatalos kutyafuttató van. Abból az egyik kb 5 négyzetméter. Egyébként közterületen ugyebár csak pórázzal sétáltathatók az ebek...


Kérdem én, akkor jelentsem, fel Mariska nénit és az egész Békási kutyatartó közösséget? Szinte mindenki póráz nélkül sétáltat, de legalábbis nem (csak) ott engedi el a kutyáját, ahol lehetne... Pl Dunapart...

Mi lesz így a kutyatartókkal?

Komolyan gondolták, hogy elég ennyi kutyafuttató Békáson, ahol majdnem minden lakásra jut egy kutya?

Arról nem beszélve hogy ezeket a futtatókat épphogy rendben tartják? Pl nyáron derékig ér a gaz a Hadrianus utcainál...


Mit szóltok hozzá?


2011. febr. 15. 07:46
1 2
 1/19 Kriszti83 ***** válasza:
31%
Igazad van, hogy ez nem jó megoldás, több, rendezett kutyafuttatóra lenne szükség. Nekem nincs kutyám, de van két kicsi gyermekem, akiket viszont szeretnék megóvni a gazdájuktól messzire elszaladt ebektől... szóval lakott területen a pórázzal egyet értek.
2011. febr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Gondolj bele abba hogy van olyan NAGYVÁROS! Konkrétan Debrecenről beszélek ahol 0 db. kutyafuttató van!
2011. febr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

sajnos máshol is ez a helyzet! Nálunk Kecskeméten 1 olyan futtató van, ahol el merem engedni, mert elég nagy terület ahhoz, hogy a játék hevében se szaladjon ki az útra. A többi hely nem átgondolt, vagy túl messze van.

Személy szerint én elengedem póráz nélkül, pl. a Fő téren, mert vissza tudom hívni, nem veszélyes a gyerekekre.

Azért érdekes, hogy a kutya, mint az ember legjobb barátja elsőszámú közellenséggé lépett elő a nagyvárosokban. Nagyon szomorú vagyok emiatt.

2011. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elszomorító, és szégyen. Talán ha összefognátok, és kérvényt nyújtanátok be a megfelelő helyre? A debreceni helyzet is elképesztő...
2011. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Olyan jó, hogy a közterület felügyelet, meg a rendőrség megint a legégetőbb problémák ellen veszi fel a kesztyűt.
2011. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Kedves kérdező!Én győrben lakom,1 amstaffom és egy kistestű menhelyről örökbefogadott keverékem van.Engemis megállítottak a felügyelők,de most megfogsz lepődni.Mivel elvileg az amstaffot a veszélyes eb kategóriába sorolják,ezért tudom,hogy csak szájkosárral engedhetem el.Na hát én vettem a bátorságot,és a parkban elengedtem a pórázról,de volt rajta szájkosár.Odajön a felügyelő,hogy azonnal vegyem pórázra.Mondom mivan?Kinek tudna ártani ez a bárányka,ráadásul szájkosár is van rajta,akkor mi a probléma?Szabálysértés,úgyhogy vegyem pórázra..nemfogtam be a csipámat,megmondtam neki,hogy amíg a szabadon ,póráznélkül sétáltatott németjuhász rátámad a kutyámra,addig nem fogom megkötni.Egyből befogta a száját.Azóta még a szájkosarat sem teszem rá,mert van egykettő nj akik szeszélyesebbek,és már kettő nekiugrott a kutyámnak,aki nemtudta magát megvédeni,mert rajta volt a kib**szott szájkosár.Mostanában viszont erdőre viszem sétálni néhány kutyással együtt,és akkor ők ott eljátszanak.Próbáld olyan helyre vinni,ahol nincsenek a nyomodba ezek az ostoba felügyelők.
2011. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen bejelentés?? Most komolyan? Elszaladt mellette egy kutya? Igen, és?

Most komolyan, évszázadokon keresztül a kutya az ember legjobb barátja volt, segítette mindenben, állítom, hogy nélkülük nem itt tartana az emberiség ahol most.

Ma mi van? A kutya egy megtűrt lény az ember környezetében. Nagy hála, mondhatom, az évszázados munkákért, elejtett, felkutatott vadért, az egyben tartott és megvédett nyájakért, a patkányírtásért, a bomba, drog keresésért, a vakvezetésért, a mozgássérült segítésért. Az emberiség megint kitett magáért és hátbaszúrta a leghűségesebb barátját.

Érdekes arra van állatvédelmi törvény h ne tartsa az ember láncon a kutyáját, de hivatalosan egy városban (akármilyen nagy vagy kicsi) lakó kutya egy 1,5 méteres pórázon kéne h leélje az életét. Normális dolog ez? Soha az életében nem futhatná ki magát, mert a kijelölt kutyafuttatók 10*10 méteresek, egy labdát nem lehet bennük normálisan eldobni anélkül h ne repüljön ki vagy ne szálljon bele a kutya a kerítésbe amikor fut utána.

Ezek után egy Hajógyári-szigetet - ahol nincs is semmi!! - sajnálnak az idióták a kutyáktól? Röhej.


Egy biztos, én eddig is kijártam a szigetre a kutyáimmal - és direkt nem a Margitszigetre mert tudom h ott többen vannak és azok is többen vannak akik pánikrohamot kapnak ha csak meglátnak egy kutyát -, és ezután is ki fogok és nem pórázon. Aki a Hajógyárin akarja megejteni a hétvégi egészségügyi sétáját az számoljon vele h összefuthat kutyásokkal. Nem a csúszdás játszótéren futtatom körbe körbe a kutyámat, így úgy érzem h a gyerekeseknek sincs joguk beszólni.

Jó kutyázást mindenkinek!

2011. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az amstaffos válaszoló vagyok!Ott a pont ,teljesen igazad van.Sajnos mi kutyások,kivagyunk rekesztve,a sok buta ember miatt..ezért van az,hogy én sokkal jobban szeretem a kutyákat mint embertársaimat.A menhelyen is sokat beszéltem erről a témáról a gondozókkal,mert önkéntes vagyok,és hát ők is ugyan ilyen véleményen vannak.
2011. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan eddig sem lehetett SEHOL póráz nélkül sétáltatni. Semmilyen közterületen, és ebbe beletartozik a budai parkerdő is, tehát még fent az erdőben sem engedhetnéd el hivatalosan.


Szerintem is felháborító.


Egyébként amit tenni lehetne szerintem, az az, hogy kidolgozni egy vizsgarendszert, amiben a vizsgázott kutyák kapnak valamilyen megkülönböztető bilétát. És ezek után lobbizni azért, hogy a vizsgázott kutyákat igenis lehessen elengedni.


Az a durva, hogy egy ismerősömet is elkapták a múltkor a közteresek éjjel. Megkérdezte, hogy milyen vizsga, minősítés esetén engedhetné szabadon a kutyát. NINCS ILYEN! Se vakvezetőt, se terápiás kutyát, se semmilyen kutyát nem lehet elengedni. A futtatók meg tényleg a mi környékünkön is akkorák, hogy minden lehet ott, csak futni nem.


Én egyelőre nyugodt vagyok, mert az I. kerületben a polgármester is póráz nélkül sétáltat esténként, de nem lepne meg, ha hamarosan felénk is elkezdődne a szivatás.


Egyetértek napraforgóval, ez az egész nagyon szomorú:(


Anyukával is egyetértek, aki elsőnek írt, de épp emiatt, én ha bárki jön, akár egyedül, akár gyerekkel, akár kutyával, magam mellé rendelem a kutyát és leültetem, vagy lábmellett tartom. Ez meg nekünk kutyásoknak lenne a feladatunk. Mert az is tök jogos, hogy egy kutya ne futkározzon többszár méterre a gazditól, mert bármi történhet. Épp elég, ha arra jár pórázn egy agresszív kutya.

2011. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"de épp emiatt, én ha bárki jön, akár egyedül, akár gyerekkel, akár kutyával, magam mellé rendelem a kutyát és leültetem, vagy lábmellett tartom."


Ezt én is megteszem és pont ezért soha nem ért még minket atrocitás emiatt, pedig már 5-6 éve sétáltatok kutyát.

Ellenben egy Hajógyári sziget, egy Hármashatárhegy, egyszóval egy kirándulóhely azért más kategória. Ott nem fogom minden szembejövőnél lábhoz hívni. Az ilyen helyeken mindenkinek alkalmazkodnia kéne a másikhoz. A kutyásnak úgy h ha látja h nagyon nagy para van az ő kutyája miatt, ha megkérik, ha tudja h a focizók közé befutna mert imádja a labdát stb akkor lábhoz hívja, pórázra teszi. A kedves nem kutyás kirándulók meg annyit igazán megtehetnének, hogy normálisan közlik, ha valami probléma van (nem egyből nekiesve a másiknak), illetve ha jön szembe egy kutya, ahhoz nem kell egyből odamenni lehajolni hozzá, hívogatni (mert nekem ez utóbbi a halálom). Tolerancia egymás iránt. De sajnos abból van a legkevesebb ebben az országban :o(

2011. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!