Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok hozzá? Hajógyári...

Mit szóltok hozzá? Hajógyári szigeten ezentúl nem lehet póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Most szombaton voltunk, hogy megejtsük a szokásos kutyafuttatást a Hajógyárin. Kb 10 perce sétálhattunk, mikor megjelent a közterület felügyelet (rendőri kísérettel) és felszólítottak, hogy azonnal tegyem pórázra a kutyát, mert szabálysértést követek el.

EZENTÚL NEM LEHET PÓRÁZ NÉLKÜL SÉTÁLTATNI A KUTYÁKAT A SZIGETEN, MERT SOK BEJELENTÉS VOLT. Szabálysértési eljárást von maga után.


Kérdésemre, hogy akkor mit javasolnak hol engedhetem el a harmadik kerületben a kutyát, azt a választ kaptam, hogy kettő, azaz kettő db hivatalos kutyafuttató van. Abból az egyik kb 5 négyzetméter. Egyébként közterületen ugyebár csak pórázzal sétáltathatók az ebek...


Kérdem én, akkor jelentsem, fel Mariska nénit és az egész Békási kutyatartó közösséget? Szinte mindenki póráz nélkül sétáltat, de legalábbis nem (csak) ott engedi el a kutyáját, ahol lehetne... Pl Dunapart...

Mi lesz így a kutyatartókkal?

Komolyan gondolták, hogy elég ennyi kutyafuttató Békáson, ahol majdnem minden lakásra jut egy kutya?

Arról nem beszélve hogy ezeket a futtatókat épphogy rendben tartják? Pl nyáron derékig ér a gaz a Hadrianus utcainál...


Mit szóltok hozzá?


2011. febr. 15. 07:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Arra azért én is kíváncsi lennék, hogy mi volt az a sok bejelentés, mert azt nem hiszem el, hogy bármiféle olyan probléma történt, ami miatt parázni kellene egyeseknek. Mi minden héten legalább egyszer megfordulunk ott, de még soha nem volt semmi probléma, se kutyásokkal se kutyátlanokkal. :)

Gondolom az olyan szülők teszik ezeket a bejelentéseket, akik a "NE PISZKÁLD A KUTYÁT MERT MEGHARAP" elv szerint "nevelik" a gyereküket. Akikből ezáltal ugyanilyen rettegő, állandóan feljelentgető, bejelentgető emberek lesznek. Köszönjük!

2011. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem a közterületes mondta, hogy gyerekes szülők tették a bejelentést...


Én csak abba gondoltam bele, hogy pl a Hajógyári az a hely, ahova tömegével járnak kutyások. Nem csak szólóban, de kutyaiskolás, fajtatalálkozók és egyéb kiképzések is megvalósultak ott.

Ezentúl mi lesz?


Én sem eresztem csak úgy szabadjára a kutyáimat, mindig felügyelet alatt vannak, jól képzettek. Nem értem mi értelme ennek az egésznek, miért kell még egy helyen megszorítani az embereket... Évek óta nem járok a Margitszigetre, mert tudom ott nem nézik jó szemmel a kutyákat, de talán íratlanul is a Hajógyári a kutyásoké (is) volt.


Ott a szép játszótér, de annál beljebb a gyerekesek a Gyerekszigetet leszámítva sose mentek.



Az erdei futtatásról meg sajnos megint csak rosszakat hallani. Egyszer itt lövik ki a gazdi előtt 30 méterre kocogó (nem vadűző) kutyát, egyszer pedig amott.


Németországban vizsga kell a gazdinak, hogy tarthasson kutyát-- legalábbis én így hallottam. Nálunk hasonlót nem lehetne végre bevezetni?

Külön vizsgázik a gazdi, majd a kutyájával is bizonyít, ezáltal jogosultságot szerez arra, hogy békén hagyják.

Ha a kutya kárt okoz, az amúgy is a gazda felelőssége...


Nem az utcán történő pórázon tartás zavar, hanem az, hogy ellehetítlenítik a kutyatartást.

2011. febr. 15. 11:45
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

09:29-nek.


Így már én is jártam, csak én vidéken lakok, és a határban sétáltunk, amikor ránk támadott két nj. keverék.

Mivel az én kutyámon kosár volt, így csak akkor tudta magát megvédeni és visszaverni a dögöt, mikor nagy nehezen sikerült lecibálnom róla. Ám ez a rövidke idő pont elég volt arra, hogy szétkapja kutyám vállát a másik.

Miután nem volt rajta a kosár, akkor igaz nem sokon múlott ,hogy nem ölje meg, de addig nem tudtam szétszedni őket amíg a tulaj oda nem ért. Mert hát a fickó így sétáltatja az ebeit, hogy a kutyák elrohannak tőle vagy fél km-re.

Igaz benyújtottam a számlát az illetőnek ( 20 000ft állatorvosi költség ) de a kutyámnak a válla már soha nem lesz a régi. Mivel dolgozik, néha fáj az a válla.

Ebből tanulva, soha nem teszek rá kosarat, csak haltit.

Ám az emberek azt hiszik hogy szájszíj van rajta, és így nem szólnak meg. Viszont ebben bármikor tudna harapni, de nem arra lett nevelve. :-D


Kérdezővel egyet értek!

Nem is értem miért nem lehet egy nagyobb területet ott a Hajógyárin kijelölni kutya futtatásra???

Szolnokon is van kijelölt kutya futtató több helyen is, és nem egy bekerített akármi.

Hanem forgalomtól mentes, pl. a kanális egész része. Több km. Vagy a Tiszapart egyik része.....

2011. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem vessétek fel az ötletet adott helyen, a lekerített Hajógyári részről! Jól kidolgozva, esetleg ha megvan az engedély ti is tudtok benne dolgozni hogy minél hamarabb elkészüljön. Meg kellene próbálnotok, mert ez tűrhetetlen helyzet, ki vagytok rekesztve.
2011. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

De nem az lenne a megoldás h lekerítünk egy részt. A megoldás ott van Kittinél: vizsgarendszer - ami megjegyzem Svájcban már működik. Itt miért ne működhetne???


A másik h az anyukáknak attól nincs több joguk semmihez, h nekik van gyerekük. Ráadásul vannak olyan kutyások akiknek szintén van... A megoldás meg ott van, h a kutyás ne menjen a játszótérre, ha nagyon pici gyerek jön szembe akkor hívja lábhoz a kutyát, az anyuka meg ne hőbörögjön, hanem vegye tudomásul ha a Hajógyárira megy, összefuthat kutyákkal. Ennyi. Elég nagy a sziget, nem hiszem h nem férhetne meg egymás mellett a két "csoport"....

2011. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
magyarország :D (L)
2011. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy Mo. gyerekcipőben jár ezen a téren.

Jó megoldás lenne, egy kresz vizsgához hasonló rendszer alkalmazása, de sajnos még nem tartunk ott.... :-(

2011. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Jojel válasza:
Én vidéken lakom. Nemrég vasárnap felvittem a kutyámat a Hajógyári szigetre fajta találkozóra. Kutyaiskolának hirdették magukat a neten. Kb 2 perc után több kutya falkában rátámadt a kutyámra, leterítették megharapták, az egyik kutya nagyon agresszív volt. A gazdáik sem tudtak velük mit kezdeni, egyik sem hallgatott rájuk. Később megtudtam, hogy ez már nem az első eset volt. Én azt mondom, hogy az ilyen eseteket elkerülve valamiféle szabályt be kell tartani. Egyébként ezek a kopósok voltak, figyeljetek és vigyázzatok a kutyáitokra.
2011. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi itt lakunk a Hajógyáritól 10 percre. Hetente többször vagyunk kint. Hétvégén is amikor ezernyi kutyás, fajtatalálkozók, menhelyes kutyák vannak kinn. Soha semmilyen gond nem volt. Nem a hellyel van gond. Hanem max egy-két gazdával. De olyanok mindenhol vannak. Miért az idióták miatt szívjon a normális nagy többség?? (mert ez a magyar módi?)
2011. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!