Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan, vagy szuka BULLMASZTIFFOT...

Kan, vagy szuka BULLMASZTIFFOT válasszak?

Figyelt kérdés

Hosszas keresgélés után megtaláltam a nekem legszimpatikusabb bullmasztiff tenyésztőt. 2 kiskutya között vacilálok, az egyik szuka, a másik kan. Szívem szerint jobban szeretnék kant, de úgy tudom és a tenyésztő is mondta, hogy domináns lesz más kutyákkal. Ez neveléssel, esetleg ivartalanítással kiküszöbölhető lenne a későbbi közös éveinkre nézve? Mit ajánlotok? Mik a személyes tapasztalatok? Van 4 kutyám, egy ivartalanított kan és három szuka. Ők mind kistestű kutyák. Amúgy mielőtt megszólnak, faluvégén lakunk egy farmon, nagy kertesházban. És még Lovak is vannak.

Várom a bullmasztiffosok tanácsait, tapasztalatait a fajtát illetően.


2011. febr. 15. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
ne heréltesd ki, csórikát...
2011. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mentalist ***** válasza:
Nekünk van négy Bullmasztiffunk két kan két szuka szerintem olyan jelentős külömbség nincs a kanok és a szukák között de két kant ne tarts együtt mert folyton ölik egymást gyerekekkel türelmesek simulékonyak. Más kutyákkal talán nem annyira ezért vigyáz a kistestű kutyáidra. Házőrzőnek nagyon jó már a látványa is távoltartja a betörőket. Ragaszkodnak az emberhez. A fajtát csak ajánlani tudom.
2011. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kanom volt, egy bamba birka volt (sajnos már nem él). Egy rövid történet: az egyik ismerősöm kan boxere komolyan megtámadta és az enyém elszaladt! Amikor megint nekiment, akkor "megrendszabályozta", de nem okozott kárt a boxerben. Ezek után otthagyta, és lefeküdt pihizni. A boxer megint nekiment, a bullmacim megint lenyomta, na ekkor már meg tudta fogni a gazdája. Az én kutyám egy karcolást sem ejtett a boxeren, és a későbbiekben is mindig örült, amikor találkoztak. Szóval, ha jó kennelből választasz és nem egy ideggyenge bullmacid lesz, valamint tudsz vele bánni, akkor mindegy, hogy kant, vagy szukát veszel.
2011. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 IGCM ***** válasza:

Attól függ...

Ha volt már ekkora testű,ilyen jelelgű kutyád akkor amelyiket szeretnéd.De ha nem és nyugodtabbat akarsz elsőnek akkor a szukát ajánlom,de ivartalanítazsd őt is.

Egyébként a tenyésztőt nem kérdezted szerinte melyik lenne az inkább neked való?

2011. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!