Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi az erőseebb vagy...

Kaukázusi az erőseebb vagy egy Komondor? Melyik az ellenálóbb a betegségekkel szemben?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem erre abszolute jó válasz nincs, mert lehet bármelyik pl. túltenyésztés miatt betegségekre hajlamosabb, másik pedig az, hogy amelyik kutya kölyökkrától mostahább körülmények közé van szoktatva, az jobban bírja.
2009. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó köszi de melyik az erősebb?
2009. febr. 12. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A komondort a szőrének szerkezete miatt szinte lehetetlen egy másik kutyának komolyabban megharapni, így egy ilyen párharból szinte biztosan ő jönne ki győztesen. Természetesen ezt nem kell kipróbálni. (hülyeségnek is tartom az ilyen kérdéseket)
2009. febr. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom te tetted fel a pitbull vs. kaukázusi kérdést is. Most komolyan, nem mind1??
2009. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa a kérdésed, ezek szerint egyik fajtád sem volt még. Nos a válasz egyértelműen a KOMONDOR a fentebb emlitett szőre is sokat számit de a benne rejlő erő és kitartás miatt egy pitbullt is bármikor szétszedne bármilyen komondor. Tartottunk komondorokat több évig más fajtákkal együtt. Nagyon különleges, csodálatos fajta a komondor ez biztos, és csak remélem hogy nem akarod harcoltatni a leendő kutyádat, ők mások.
2009. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem akarom harcoltatni amugy én is akomondorra gondoltam. amugy köszi a válaszokat :)
2009. febr. 25. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
a kaukazusi a legerosebb!!!!!a komondor egy szerencsetlen kutya aminek nagy a bundaja de azert nem erosebb mint a kau;)
2009. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért szerencsétlen a komondor??? Mert hosszú a szőre?? Ezek szerint fogalmad sincs a komondorról, de lehet hogy még közelről se láttál.. Ha ismernéd, akkor tudnád, h bármilyen, - még egyszer mondom - bármilyen fajtájú kutyának, legyen az bull- masztiff- vagy más nyájőrző juhászkutya- féle (ide tartozik a kau is ugyebár) könnyen beletörhet a bicskája egy komondorba!!

Az ilyen elterjedt fajták, mint pl. németjuhász, roti, dobermann, nem ellenfelek a komondornak, na egy kau az már más tészta, az már tényleg egy hasonló adottságokkal rendelkező fajta, a kau húsosabb, vastagabb csontú, a komondor szikárabb típus, viszont nem kevésbé erős, gyorsabb a harcban (azt szoktam mondani, h mindenkinél gyorsabb, a lassú, kimért mozgás, csak álca:)), szóval az esélyek kiegyenlítettek, még az is lehet hogy ha ugyanaz a két kutya (mármint kau és komi), kétszer összeugrana, egyszer egyik kerekedne felül, másszor a másik.

Mindenesetre én komondoros vagyok, és tudom mire képesek erejüknél és gyorsaságuknál fogva, és ezt bármilyen kutyának komolyan kell vennie..

2009. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szerintem igaza van az utolsónak! Köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 26. 13:54
 10/13 anonim ***** válasza:

én már válaszoltam korábban erre, és csak az utolsó iróval értenék egyet teljesen. Igen lehet hogy egyszer egy másik kutya is erősebb lehet egy komondornál. lehet..talán...talán:))) de a kutyát szeretni kell és nem mérni, mércére helyezni. Az egyik legjobb fajta, a piciket, gyerekeket is szereti, türelmes, nagy szive van és nagyon jó védőkutya. A saját területét védi, főleg éjjel őrködik és nappal csak a jámbor arcát mutatja.

Sajnos nekünk csak egyszer ellett a szukánk és problémás volt, de ez összességében a gének hibája, nehéz őket szaporitani ezáltal. Ennyi röviden.

2010. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!