Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjük el a dog...

Hogyan kezdjük el a dog dancing tanulását?

Figyelt kérdés
Milyen trükk legyen az első, amit megtanítsak neki, avagy mivel kezdjünk? Klikkert muszály használni a tanulásnál? Tippek a tanításhoz?Jó lenne olyannak a tánacsa is, aki jártas ebben a dologban, esetleg versenyzett már!
2011. febr. 17. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Tegyél be valami jó rapzenét, és mutass be neki, néhány alaplépést:) Érezzétek a ritmust!


Bocsi! Nem tudtam kihagyni:)

2011. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 rékakutyakiképző ***** válasza:
Kutyakiképzőként azt tudom javasolni, hogy előtte engedelmességi dolgokat gyakoroljatok és tanuljatok, majd ha már jól belejött a rutin engedelmes dolgokba, akkor taníthatsz neki újat. Ami szerintem könnyű az elején: vagy tanítsd meg neki a forog vezényszót kézjellel; vagy ha már tudja a pacsit és az ellenkező lábát is adni, akkor láb mutatásával gyakoroljatok(de mindig ellentétes láb legyen hogy tudja melyik lábát kell nyújtania). Remélem tudtam segíteni, és továbbiakban is szívesen segítek.
2011. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ninna ♥ ***** válasza:

Szerintem is az engedelmesség a legfontosabb bármilyen sportnál is. Úgy dog dancinget elkezdeni nem lehet, hogy a kutya nem szalad oda hozzád első szóra, nem fekszik le, nem ül le, bármilyen körülmények között, bárhol. Képzelj el egy versenyszituációt. Egy versenyen vagytok, ahol még sosem volt a kutyád abban az épületben, nyilván vannak új szagok, új emberek, érdekli, ez természetes. Amikor bementek a színpadra, ahol a zsűri és az emberek is titeket néznek, a kutyád elszalad, és mondjuk a 3. hívásodra jön be. A maximális engedelmesség a legfontosabb. Én egyszer voltam versenyen, akkor sem a saját kutyámmal, egy közeli barátnőm megbetegedése miatt ugrottam be. A legtöbb kutya pl. egyből lábnál követéssel ment be a színpadra a gazdájával, viszont volt olyan, aki elszaladt, és csak a többszörös hívások után jött be. És lehet, hogy a kevésbé engedelmes kutya előadása sokkal jobb volt, mint a másiké, de az engedelmes győzött.


Na most, ha az engedelmesség meg van, akkor haladhattok tovább. Nagyon fontos része a dog dancing trükkjeinek pl. a pacsiadás, forgás, hempergés, ugrás, kerülés, szlalom, nyolcas.. ezeket mind max. szintre kell hoznod, és utána kezdhetsz el akár általad kitalált, vagy más ismert trükköket tanítani. A zenének is pörgősnek, ütemesnek, de mégis lassabbnak kell lennie, hogy mindketten tudjatok mondjuk zenére csinálni a dolgokat.


Én azt mondom, hogy dog dancinget klikkerrel sokkal könnyebb tanítani, mint sima jutalomfalatokkal. A sima jutalomfalattal a cselekvést dícséred meg, viszont a klikkerrel egy pillanatot tudsz megerősíteni. Ez fontos akkor, amikor pl. integetést tanítasz, mert minél magasabbra emeli a lábát, már akkor rögtön ráerősítesz. Minden egyes lábmozdításáért klikkelsz, és ezt sima jutalomfalattal sokkal hosszabb lenne megtanítani. A klikkerrel a rosszul berögzült dolgokat is ki lehet javítani, ellenben a sima jutalomfalatos tanítással, sokkal nehezebb.

2011. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!