Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól kell a...

Hány éves kortól kell a kutyáknak senior táp? és melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában 7 éves kor felett ajánlott, de én inkább acana pacificával (minden életszakaszban) etetem, mert az is nagyon jó az izületekre és az illata is elég erőteljes, így nagyon imádja a kutyám.
2011. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez függ a méretétől, mert a nagytestű kutyáknak kb.7 éves kortól, a kistestűknek pedig kb.10 éves kortól.
2011. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ninna ♥ ***** válasza:

Általában 7-8 éves korban kell már váltani. Nem hülyeség a senior táp, nagyon hasznos az idős kutyáknak. Más mennyiségű fehérje, szénhidrát, vitaminok kellenek egy idősebb kutyusnak, mint pl. egy felnőttnek, vagy egy kölyöknek. És az elhízás veszélye is nagyobb idősebb korban, így erre is jobban odafigyelnek a senior tápok gyártásánál.


Én is egyébként a bármely korosztályban adható tápok híve vagyok kölyköknél már olyan 6-7 hónapos korban, és felnőtteknél is, viszont idős kutyáknak senior legyen, mert az már speckó, és nekik van kifejlesztve. Nekem volt idős kutyám, mit ne mondjak, nagyban megkönnyítette az életét az, hogy senior tápot kapott, ráadásul az Orijenét, ami nagyon bevált nála, és 14 évig élt, szép élete volt.

2011. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nina nagytestű volt a kutyád?? :D
2011. febr. 17. 19:04
 5/5 picwiw ***** válasza:
Nagytestű fajtáknál 7, kicsiknél 10 éves kortól.
2011. aug. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!