Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta / milyen idős...

Milyen fajta / milyen idős kutya lenne a legjobb ha? Van egy 4 éves fehér havanese kislány kutyám. Szeretnék mellé egy másikat. Érdemes ilyenkor új kutyát venni, ha már ennyi ideig egyedül volt? Illetve milyen fajta és korú kutya legyen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Vedd figyelembe,h milyen temperamentumú a kutyád. Szeret-e játszani, rohangászni más kutyákkal? Ha igen, akkor nagyobb esélyjel fogad el egy fajtársat maga mellett. Ha kevésbé toleráns a kölyökkutyákkal, akkor érdemesebb lenne egy 6hónapnál, 1évnél idősebb ebet beszerezni mellé. Ha ivartalanítva van, akkor inkább kant válassz, ha nincs és nem is szeretnéd megműttetni, akkor csak is szukát. Bár előfordulhat,h a két szuka dominancia harcot kezd egymással, annak ellenére,h kistestű ebek. Mert,h érdemes lenne egy másik havanese-t venni, vagy valami hasonló kisméretű ebet beszerezni, örökbe fogadni.

Nálunk 5éves volt a nagy kutyám, amikor hoztam mellé egy 2hónapos kölyköt. Nagyon gyorsan megszokták egymást és imádják is egymást. A nagyobb kutyám szinte vissza fiatalodott a picihez.

2009. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ketteske ***** válasza:
26%
Mindeképpen boxer. A legemberbarátabb kutya az összes közül, imádja a gyerekeket és idős korára is játékos marad. Csak vigyázz vele, mert örök szerelem lesz! :)
2009. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ketteske ***** válasza:
bocs, elnéztem a kérdést. Azt hittem gyerek mellé lesz...
2009. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sose hátrány, ha egy kutya gyerek barát, sőt !
2009. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A falka "bővítése" előbb-utóbb a rangsor (át)rendezésének szükségét hozza maga után. Kutyák ezt adott esetben bunyóval rendezik.

Amúgy nincs gondja azzal, ha az egyedülléte megszakad, mivel falkába rendeződne mind, ha tehetné.

2009. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondom érdemes, hogyha duplaannyi időd, pénzed, energiád van. Nem szabad azért venni kutyát, hogy az előzőnek a szórakoztatója legyen, mert a gazdi nem ér rá. A kutyának már az ember a legfontosabb. Ha többen vannak, sokkal több gond lesz velük, nem kevesebb.

Ha a kutyád jól szocializált, tudja ki a főnök akkor érdemes másik kutyát hozni, olyat ami neked tetszik és amihez megfelelők a körülmények. Ha még nem tökéletes az első kutya nevelése, akkor érdemes előbb azt kijavítani.

2009. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszolt! :)
2009. dec. 3. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy a kutyusod mennyire tolerálja egy másik kutya jelenlétét vagyis, hogy mennyire domináns és, hogy jön ki egy kölyök kutyával. Ha nem zavarja a kiskutya akkor nyugodtan vehetsz ha viszont nem akkor érdemesebb lenn egy 1-2 éves kutyát venned mellé. De ugye a kutyát nem azért akarod,hogy pótolja azt az időt amit te nem vagy vele? Mert az a másik kutyusnak sem jó. Ami a fajtákat illeti, az azon is múlik, hogy hogy jön ki a kutyád pl.: egy nagyobb kutyával és , hogy mekkorát szeretnél és mit szeretnél vele csinálni.
2010. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!