Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyámnak emberek...

Adhatok a kutyámnak emberek számára készült izületvédőt, porcerősítőt?

Figyelt kérdés
Úgy sokkal olcsóbban jönnék ki.
2011. febr. 17. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Kutyának SOHA NEM adunk emberek számára készült gyógyszert.
2011. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ugyanazok az összetevők, mint a kutyáknak készült termékekben is. Ez amúgy nem gyógyszer, hanem táplálékkiegészítő.
2011. febr. 17. 17:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz?Van hogy emberi gyógyszert ír fel az állatorvos.De magadtól orvos beleegyezése nélkül soha ne adj semmit!
2011. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha az én kutyámnak emberi gyógyszert írna fel az állatorvos biztos kikérném egy másik állatorvos véleményét is. Am akihez mi járunk biztos nem írna fel soha emberi gyógyszert, ezt ő maga mondta.
2011. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én Luposan Gelenkraftot adok a kutyámnak ez 1200grammos por(12 ezer ft), nekem majdnem egy évig elég, szerintem így megéri.
2011. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ninna ♥ ***** válasza:

Én is a Luposan Gelenkraft-ot ajánlanám, de ha már emberi, akkor szoktak adni Proenzi 3-at, vagy Béres Porcerőt. De ezeket csak állatorvos javaslására add be a kutyádnak, általában az állatorvosok szokták őket ajánlani kutyáknak is. Nekem az állatorvosom első körben a Luposant ajánlotta, de mondta, hogy ha drága nekem nagyon, akkor viszont a Proenzi-t is megpróbálhatom, de maradtam a Luposannál.


Egyébként az állatorvosok nagyrészt emberi gyógyszerekkel dolgoznak. Amikor pl. kötőhártya gyulladása volt a kutyámnak, ugyanolyan szemcseppet írt fel neki az orvos, mint amit pl. én használtam régebben.

2011. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia.én a korvimin arthro nevű port adom a spánielemnek ,mert ez nagyon jó az izületeknek .Emberi gyógyszereket nem szabad adni a kutyáknak,kivétel ez alól csak az Algopyrin.
2011. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Proenzi3-at biztosan szabad adni a kutyának, én is azt adtam az állatorvosom javaslatára. Ő mondta, hogy ugyan olyan jó, mint amit kutyák részére gyártanak, csak ez sokkal olcsóbb. Az pedig nem igaz, hogy emberi gógyszert nem szabad kuyáknak adni, ne beszéljünk már hülyeséget! Ha az állatorvos emberi gyógyszert ír fel, akkor szabad adni. Az meg gondolom alap, hogy csak úgy a hasunkra ütve nem gyógyszerezzük a kutyát, hanem mindig megbeszéljük az állatorvossal, nem??? Az is tény, hogy vannak olyan humán gyógyszerek, amik meg is ölhetik a kutyát, de ettől még nem kell általánosítani, hogy minden humán gyógyszer rossz!
2011. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, igen, adhatsz. Én a kutyámnak zöldhéjú kagyló kivonatot tartalmazó porcerősítőt adtam. Állatorvosi utasításra.

De azért konzultálj egy dokival, mielőtt adsz neki valamit.

Amúgy nagy hányadban az állatorvosok által felírt gyógyszerek emberi gyógyszerek, köszönhetőan annak, hogy a legtöbb betegség és ezek kezelési módja megegyezik az emberivel.

2011. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Catz ***** válasza:

Az allatorvosunk a torokgyulladasra emberi köptetöt irt, a gyerekadag felet kellett beadni.

Antibiotikumot is kapott, olyan, mint az emberi, csak 250mg-os.

Meg kell nezni, hogy az allati zöldkagylokivonatos kapszulaban, hany mg van. Pl. 600-1200 mg

Mi most Sanct Bernard zöldkagylokivonat kpszulat vettünk, 120 db, 3700.- 1500mg-os. A felet kapja.

Allatorvos is rabolintott.


Hozzateve, a legtöbb emberi gyogyszerkutatasra is föleg kutyakat hasznalnak... :(

2011. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!