Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Va itt valaki, akinek a...

Va itt valaki, akinek a kutyája gerincsérvet kapott, és műtét nélkül meggyógyult?

Figyelt kérdés
Milyen gyógyszereket adtál neki?
2011. febr. 17. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Műtét nélkül nem gyógyul. Max fájdalommentesíteni lehet egy ideig.
2011. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek volt ilyen kutyája.

Valóban nem gyógyul meg, mint ahogyan azt az 1. írta. Vele időnként jártak dokihoz, aki ilyen akupunktúrás kezelést ill. fájdalomcsillapító szurit adott neki, ha jól tudom. Időnként újra és újra előjött nála, ilyenkor megint kezelés. Emellett nagyon vigyázni kellett rá: lépcsőzni nem igazán szabad, ugrálni meg végképp. Csak szép nyugodtan sétálgatni. Sőt, ha túlsúlyos, akkor fogyókúrára kell fogni!

2011. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A mi utcánkba volt egy 50-60 év körüli házaspár. Most már elkötöztek. Menhelyről hoztak egy 1 éves tacskó-keverék kutyát. Először nagyon félt. Ha seprűt, vagy botot látott behúzott farokkal elmenekült a helyszínről. Szerintem régebben valaki jól megverte. Egyszer átmászott egy hegyes kerités alatt és akkor történt valami a gerincével. Aztán amikor már mindenki azt hitte, hogy meg fog halni lefialt.(Egy kóbor kutya jött a ketjükbe, azzal.) Aztán ahogy a kicsik 2 hónaposan gazdához kerültek meghalt az anyjuk. Pár hét múlva jelezték a házaspárnak, hogy meghaltak a kölykök is. Gerincsérvben. Pedig mi montuk a házaspárnak, hogy nézzessék meg, vagy valami. Tehát szerintem nem fog meggyógyulni műtét, vagy hasonlók nélkül.
2011. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugye, nem gondolod komolyan, hogy a kölykök gerincsérvben haltak meg?
2011. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azokat a gyógyszereket adtuk neki, amiket az állatorvos felírt vagy adott...szteroid inekciót kapott, meg szteroidos gyógyszereket, izomlazítót, béres cseppet....3-4 hét gyógyszeres kezelés, maszírozás.. melegen tartás, mi még lámpáztuk is bioptron lámpával, kb. 90%osan helyrejött... a menésén látszik még, hogy valami nem volt rendben, de ez jóval több, mint amit reméltünk.. amúgy egy 10 éves tacsiról van szó
2011. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy már késő, de nekem vagyis pontosabban a kutyusomnak van egy "sikerstoryja".

Van egy 7 éves fajtiszta német-juhász szuka kutyusom. Idén nyáron sajnos egy véletlen baleset során egy olyan lépcsőről ugrott le és érkezett meg nagyon szerencsétlenül, amelyen naponta többször megszokta tenni ugyanazt az utat. Úgy esett , pontosabban ugrott, hogy teljesen szétfeszültek két oldalra a hátsólábai és még az állát is beütötte, szóval elég nagyot esett szegényem, de felállt és egészen másnapig nem is látszott rajta semmi. Aztán másnap már sántított és koordinálatlanná vált a mozgása, majd harmadnap már csak pár méterig bírta el magát utána le kellett feküdnie. Na, ekkor vittük az orvoshoz..igen, előbb is észbe kaphattunk volna,de nem gondoltuk, hogy ennyire rossz lesz. Az orvos megállapította a gerincsérvet. A farkát és a hátsólábait nem érezte, nem tudott ráállni, de még ülni is csak a fájdalomcsillapító hatása alatt tudott, bár nem sokáig. Szóval kapott injekciót, majd B1 vitamint és fájdalomcsillapítót írt fel neki a doki (megjegyzem: emberi gyógyszereket). Másnap már csak feküdt, nem bírt mozogni, vártuk hogy javuljon, de csak egyre rosszabb lett. Először a mellső lábai is majd a nyaka is lebénult, teljesen mozgásképtelenné vált. Nagyon megijedtem, hogy meg kell válnunk tőle. Már enni, sőt még inni sem tudott egyedül, így injekciós tű fecskendőjével itattuk és tejjel meg tejbe áztatott kiflivel etettük, mivel még rágni sem volt ereje. Éjjel is kimentem hozzá vizet adni szegénykének. Aztán kaptunk egy tippet a tenyésztőjétől, hogy zöld kagyló kivonatot (Seatone) adjunk neki. Meg is próbáltuk, volt külön kutyáknak 60 db-os kiszerelésben, amelyet a dobozon található utasítás szerint adtunk neki. Kb 1 hét múlva elkezdett javulni. Először elkezdte megemelni a fejét majd a mellső lábait is mozgatta, aztán már kúszott és végre tudott üríteni is. Aztán már áttudott fordulni a másik oldalára egyedül és elkezdte érezni a farkát és a hátsó lábait is. Végül már az evéshez felállt és egyedül ivott is. Aztán szép lassan elkezdett lépegetni . Egyre ügyesebb lett. A kúra 1 hónapig tartott, mielőtt vége lett volna már járkált. Kb másfél hónappal a balesete után már nagyon szépen ment. Aztán két hónap múlva már futni is tudott. Most pedig már nem látszik rajta semmi, úgy játszik mint azelőtt. Egyszer észrevettem, hogy végig futott rajta egy idegrángás, akkor nagyon megijedtem és ő is, de kapja a B1 vitamint és nagyon jó kedvű, szépen visszaszedte a súlyát is már (persze nem csak táppal).

Igen, hallottunk a műtétről, de a jelenlegi anyagi helyzetünkben nem valószínű, hogy betudtuk volna vállalni, meg én nagyon féltettem is volna. Persze, lehet, hogy a kapszula nélkül is meggyógyult volna..nem tudni, az orvos azt monda még az elején,hogy lehet hogy késő aztán azt hogy van remény, szóval nem tudom biztosra, de amikor meglátta (már gyógyultan)nem akarta elhinni, hogy ő az.

(A vádaskodóknak előre megjegyezném: nem tudom biztosra, hogy ez minden fajta, korú vagy nemű kutyánál használ-e, sajnos nem. Én csak szerettem volna megosztani a tapasztalatomat, hátha vkinek mégis segítek vele.)

2012. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

A te kutyádnál az esés nem igazi sérvet okozott .Ha kimegy pl a bokád és zúzódás, meg szalag lazulás lesz utána,ott is idővel regenerálódik. A Seaton nagyon remek az ilyesmik gyógyítására, kezelésére.Ha te most megröntgeneztetnéd a kutyád gerincét, lehet, nem is mutat ki gerincsérvet.

A kialakult sérvet már csak kezelni lehet, ha nem műtik. Soha nem áll vissza arra az állapotra, amikor még nem volt meg a sérv.Sokféle kezelés van, amivel a tüneteket enyhíteni lehet.

2012. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!