Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg így van a falkában?

Ez tényleg így van a falkában?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a farkasoknál a falkában csakis az alfanőstény szokott tüzelni, mert a dominanciájával elnyomja a többi falkatag ivarzását, azok pedig nem is szaporodnak ugye. Érdekes, mert én a kutyáimnál tapasztaltam hasonlót, míg a szukáim ivarosak voltak. A domináns úgy elnyomta a másikat, hogy az alig észrevehetően tüzelt és az is sokat váratott magára. :O

Ez tényleg így lenne vagy butaság? Elnézést, hogy a kutyákhoz írtam a kérdést, de úgy gondolom, a kettő nem elválasztható egymástól, hiszen a két fajnak elég sok köze van egymáshoz.

Más is tapasztalt már ilyet ivaros szukák együtt tartása esetén?


2011. febr. 17. 22:55
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:
39%
A falkában a tagok nem szaporodhatnak, csak az alfa nőstény és az alfahím szaporodhat egymással. Igen, elnyomják egymás tüzelését, te is ezt érezted, ez teljesen normális, falkában éltek, ez így jó ahogy van. De azért arra vigyázz, hogy az alfa szukád se szaporodjon, nem kell több kölyök..
2011. febr. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak az alfanőstény kezd tüzelni, hanem az összes többi is, viszont ilyenkor elkezdődnek a harcok, az alfanőstény megtámadja a többi szukát. Ez az állandó "nyomás", és agresszió, megemeli az adrenalinszintet, és a nőstényekben az ösztrusz általában megszakad, viszont lehet olyan is hogy fogamzóképesek maradnak, meg is termékenyülnék, viszont a megszületett kölyöket, az alfanőstény kinyírja.
2011. febr. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Én olyat is olvastam, hogy ha mégis vemhes lenne valamelyik nőstény, az alfanőstény addig szekírozza míg el nem vetél.

Amúgy a két fajnak tényleg rengeteg köze van egymáshoz, mivel valójában egy faj, csak papíron nem. A kutya egy erősen mutálódott farkas. :)

2011. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem kell aggódni, most már az összes kutyám ivartalan és míg ivarosak voltak, addig sem voltak kiskutyák egyszer sem.

Köszi a válaszokat.

Igen, anno láttam, hogy tüzelésekkor voltak csaták közöttük, sőt azt is tapasztaltam, hogy összehangolódtak a tüzelések, tehát egyszerre csinálták, de a domináns kutya tüzelése sokkal erőteljesebb volt. Az is érdekes volt, mikor a rangban alul lévő kezdett tüzelni és rá pár napra a domináns is betüzelt.

Jöhet még válasz, ki mit tapasztalt, érdekes amiket írtok. :)

2011. febr. 18. 10:24
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Tüzel mindegyik. Ebből alakult ki az álvemhesség is. Minden farkas amelyik nem vemhesült, nekiáll tejet termelni, hogy az alfa kölykeit el tudja látni.
2011. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!