Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának számít, hogy hányan...

Kutyának számít, hogy hányan vannak a falkában?

Figyelt kérdés
Szóval egy kutyát érdekli az, hogy csak Ő van, meg a gazdája, vagy van több kutya is/ember a falkában?
2010. jún. 18. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez a falka dolog kicsit el van misztifikálva.

Természetesen másképp viselkedik a kutya, ha otthon több kutya is áll felette a rangsorban.

A több ember nem érdekes, mert minden ember feleltte kell, hogy álljon (az örzés-védés bonyolult dolog ebbőla szempontból, annak semmi köze a sorrendhez)

ha összeeresztesz 5 egymásnak ismeretlen kutyát kb. 2 percen belül kialakítják a rangsort.

Egyébként miért kérdezed?

2010. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy alakítják ki két percen belül a rangsort?
2010. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, megszagolják,kerülgetik egymást. Ha utána játszanak, akkor már látod, hogy megvan a sorrend.
2010. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy ha egyedül élek a kutyámmal, tehát ketten vagyunk, akkor más, mintha lenne még egy-kettő kutyám, azon kívűl, hogy eljátszanak egymással, ha nem vagyok ott, meg ilyesmi. Azért kérdeztem.
2010. jún. 18. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régebben csak egy kutyám volt, de mikor bővült a falka még egy kutyával, tanúja lehettem a dolgoknak. Ráadásul szoktam ideiglenesezni, olyankor még érdekesebbé válnak a dolgok. Alapvetően ugyanúgy működik minden, mert az ember is tagja a falkának. Ettől függetlenül mondhatjuk azt, hogy egyenként dől el a rangsor a falka tagjai között. Hiába leszel felette egyiknek, a másiknak is ki kell mutatnod, hogy fölötte állsz. És ha te vagy a vezér, a többiek akkor is eldöntik maguk közt is a rangsort. A kutyák között csak alá és fölé rendelt viszony létezik, egyenlő nincs. Ergo teljesen mindegy, hogy hány tagú a falka és az is, hogy csak kutyák, vagy emberek és kutyák alkotják-e.
2010. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
kerdesedre valaszolva, igen, erdekli, hogy van-e meg rajta kivül mas kutya is.
2010. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!