Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya a repülőn, hogy jellezze...

Kutya a repülőn, hogy jellezzem ezt a légitársaság felé?

Figyelt kérdés

4 hónapos yorkimat vinném magammal! utána néztem már a dolgoknak csak egy vmit nem értek! Online jegy foglalásnál hol jelzem ezt a légitársaság felé? Vagy foglalás után egyből hívjam Őket?

Remélem tudtok segíteni, ha nem akkor végső megoldásként felhívom őket...

Előre is köszi a válaszokat!


2011. febr. 19. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először hívd fel és utánna foglalj jegyet.
2011. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Én még nem igen utaztam repülővel de szerintem ha nem vihetnéd el a kutyust akkor is elmehetsz mert ha vannak kedves rokonaid akkor foglalkoznak a yorkival!
2011. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ez nem ilyen egyszerű! A kutyának rendelkezni kell útlevéllel, különböző oltásokkal. Ráadásul szerintem nem lehet utastérben szállítani csak a csomagtérben.
2011. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Attól függ, hova szeretnél utazni. Egyes országokba csak kialakult veszettség elleni védelemmel engedik a kutyát utazni, és szerintem még 4 hónaposan nem is engednék. Kell, hogy legyen meg MINDEN oltása, ami nálatok nincs még meg, kell hogy legyen benne chip, és érvényes kisállat útlevélnek is kell, hogy legyen. Nem minden légitársaság üzemeltet olyan gépet, amire felengedik a kiskutyát, szóval mindenképpen fel kéne őket hívni, hogy minden pontos infót megmondjanak. Csak akkor rendeld meg a jegyet online, ha már beszéltél a légitársasággal. Szerintem még a kistestű kutyák utazhatnak az utastérben, de ha jól tudom, 1 db kutya lehet csak fent az utastérben, szóval ha egyedül vagytok, szerencséd van. De utastérben is vagy kutyatáskában, vagy boxban.
2011. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem minden gépen utazhat kutya az utastérben, a kistestúeket szállitóbox-szal együtt max. 10-kg-ig néhány gép felengedi, de valóban speciális oltások, útlevél, chip, stb. kell, az se mindegy, hogy hová mész, melyik légitársasággal, stb. hivd fel az ügyfélszolgálatot és ott érdeklődj. nem egyszerű dolog.
2011. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De amint írtam már utána néztem a dolgoknak és csak arra lettem vna kiváncsi, hogy hogy jelezzem ezt feléük! Mindenképpen viszem magammal, mivel 3 hónaposan megkapta a veszettség elleni oltását és ezzel együtt az alapoltások meg vannak mehet...amúgy Hollandiába megyünk és oda csak érvényes veszettségi kell meg chip meg persze hozzá útlevél...

de közben írtam a légitársaságnak, bemásolom ha vki még utólag olvassa akkor szerezhet infókat:



Köszönjük Ügyfélszolgálatunhoz cimzett levelét!


Levelére válaszolva tájékoztatjuk, az állat szállitásának

feltételeiről:



Amennyiben az állat total súlya nem haladja meg a 10kg-ot,

abban az esetben vihető fel a fedélzetre.


Az állatok szállitása előzetes lekérés alapján működik,

telefonos ügyfélszolgálatunkon tudja bejelenteni, legalább

4 nappal indulás előtt.

A fedélzeten szállitható állatok száma korlátozott.


Szükségünk van az állat fajtájára, súlyára ketreccel együtt,

valamint a chip, illetve az útlevélszámra.


Amennyiben az állat/ok szállitását visszaigazoljuk, a repülőtéren

tud fizetni indulás előtt a check-in pultnál az állat/ok tényleges

súlya alapján.

A fizetendő összeg Európán belül 10Eur/kg vagy 2500Huf/kg.


Amennyiben mindenképpen az állattal szeretne utazni,

kérjük jegyét foglaltassa le Ügyfélszolgálatunkon, ahol

az állat szállitásának engedélyezése után is fizetheti

repülőjegyét.



A ketrec háromdimenziós méreteinek összege, amennyiben a fedélzetre

kivánja vinni az állatot, nem lehet több, mint 115cm.



További információért, illetve az állat szállitásának lekérésével

kapcsolatban kérjük hivja Ügyfélszolgálatunkat.

2011. febr. 19. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!