Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New York-i átszállás esetén...

Jannus kérdése:

New York-i átszállás esetén (JFK) ugyanaz a terminál, ugyanaz a légitársaság, elegendő fél óra az átszállásra?

Figyelt kérdés

Útvonal: San Jose-BP (átszállás :New York-JFK) ha a csomagomat induláskor Budapestig becsekkolom, akkor is fel kell vennem NY-ban vám miatt. Ahogy odafele is kellett?

Ha nem kell akkor elég fél óra az átszállásra? Természetesen ha nem késik a gép. egyébként mennyi perc számít késésnek, amikor már pluszktg nélkül feltesznek a következő járatra?


2011. szept. 1. 17:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A terminált és a légitársaság nevét olvasd le a repülő-jegyedről !!
2011. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Félreértettél. San Jose-NY terminál8 érkezik

NY-BP terminal8 indul. szóval ugyanaz és hogy így talán elég? vagy nem? ez lenne a kérdésem, hátha valaki járt így, járt arra?

2011. szept. 1. 18:19
 3/24 anonim ***** válasza:
háááát.Acsomagodat ugyan nem kell felvenni, de meg kéne nézni,hogy melyik kapuhoz érkezel és honnan indulsz. NY-ban nekem volt, hogy -futva! - 45 perc volt csak az átérés
2011. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, a repjegyed ugy vetted, hogy San Josetol Budapestig, ugye? Mert akkor a jegyet kiallito legitarsasag a felelos azert, hogy repulj, ha a gep kesik es lecsuszol a connection-rol, akkor ok a felelosek, hgoy a kovetkezo gepre feltegyenek. Ha nincs gep csak masnap, akkor meg a hotelt is fizetik. Nincs mit izgulnod.


Ha ugy vetted a jegyed, hogy San Jose JFK, es veszel egy kulon jegyet JFK BUD, es lekesed a gepet, akkor az a te felelosseged es vehetsz egy uj jegyet magadnak.

2011. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

És nincs megadva csatlakozásnál valami minimum idő? Mert oké hogy csatlakozó jegy, de ha 5 perc van az átszállásra melyik cég vállalná, hogy állja a szállást éjszakára és átteszik másik repülőre a jegyét?

Fél óra nekem nagyon kevésnek tűnik.

2011. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

AZért nem olyan jó poén egy napot a reptéren tölteni. Átszervezni, hogy mikor jönnek érted a reptérre....

Nekem is akartak eladni 1 órás átszállással jegyet kifelé az USÁ-ba.Na, vámvizsgálattal az már biztos nem fért volna bele.Amikor szóltam az utazási irodában,akkor jött, hogy: ja...tényleg....

2011. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miről beszél a harmadik az éjszakai szállásával, de amikor én a JFK-n az ő hibájukból lekéstem a csatlakozásom, az éjszakai szállást az jelentette, hogy a JFK egyetlen éjszaka is nyitva tartó termináljában aludhattam a földön.


Nekem két órám volt a gép leszállása és a csatlakozás között, mégis lekéstem miattuk, mert több, mint egy órát állt a gépünk leszállás után, hogy kapjon egy kaput és kiszállhassunk.

30 perc ??????? Ez szerintem lehetetlenség. Bár igaz, te most kilépsz majd az országból, nem be, szóval nem lesz belépési hercehurca, de akkor is ..

2011. szept. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Sajnalom, h a repteren kellett aludnod.

Nem tudom ki hogy veszi a jegyet, en mindig weben keresztul (expedia.com vagy cheapoair.com vagy valami hasonlo) es ha tul rovid az atszallasi ido, akkor olyan jegyet nem is tudok venni, hiaba akarnek. Ezert gondoltam, ha a web felajanlja a 30 perces csatlakozasi jegyet, akkor a legitarsasag vallaja a felelosseget. Kulonben nem arulnak a jegyet, ha nyilvanvalo, hogy nem lehet elerni a csatlakozast.


Nekem sose kellett repteren aludnom, vagy extrat fizetni, pedig kestem mar le csatlakozast. Kicsit rossz volt az ido es a gep kesve indult. Leszallasnal szoltam a stewienak, hogy mindjart megy a masik gepem, o berakott az elso osztalyra, az ajto melletti szekre es en voltam a legelso aki kiugrott a gepbol es futottam a kovetkezo kapuig, megsem ertem el. Minden szo nelkul felraktak a kovetkezo jaratra. A repteren vettem egy telefon kartyat es hazaszoltam, hogy meg ne induljanak.


A fonokom felesege a lanyaval ugyanigy jartak mint valaki fentebb, leszallt a gep es csak vart az aszfalton. Mire kiszalltak, a csatlakozas mar feluton volt haza. Nemcsak szallodai szobat kaptak es jegyet a kovetkezo reggeli gepre, de utolag felhivtam a legitasasagot, kivertem a balhet es meg kaptak $150 kedvezmenyt fejenkent, amit barmikor a jovoben levasarolhatnak, amolyan kiengesztelo ajandek.


En azt tapasztaltam, hogy nem szabad hagyni magunkat. Ki kell verni nyugodtan a balhet es eroszakoskodni. A legitarsasagnak van kulon keretje az ilyen eshetosegekre. (Persze nem tudom, Ferihegyen a magyar legikisero hogy viselne a hisztit, de kulfoldon eddig soha nem volt semmi gond. En vagyok az ugyfel ok a szolgaltatok. Az o dolguk szolgaltatni!)


Persze amikor tuz/viz/tuntetes van es kesnek a gepek, az mas, akkor lehet, h nem ilyen kezsegesek a legitarsasagok, de szerencsere ilyennel meg nem talalkoztam.

2011. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Minket is szó nélkül felraktak a köv. gépre, csak éppen az másnap indult.

Mi is érdeklődtünk, "kivertük a balhét", de tudod, ha egyszer a reptér hibázott, a légitársaság gondolom, nem vállalja helyette a balhét.


Engem alapvetően nem is ez háborít fel a rendszerben, hanem az, amikor a kisebb repterek bezárnak éjszakára és kilökik a másnap korán repülő utasokat az éjszakába. Ehhez is volt már szerencsém.. Pedig egyszerűen orvosolható problémáról van szó - pl. lehessen kölcsönözni hálózsákot, vagy legyen egy kis váró nonstop nyitva, vagy épp legyen nonstop kávézó ,amibe ha fogyasztasz, be lehet ülni.


De nem. Sok helyen balkáni állapotok uralkodnak ilyen szempontból, pedig még a mi kis magyar Ferihegy 2-ünk is képes nyitva maradni. Múlt héten láttam egy tvműsort, abban volt szó arról, hogy pár éven belül szeretnék világszerte bevezetni,hogy ideiglenes szállás biztosítva legyen a reptéren éjszakázó utasoknak.

Merthogy rengeteg országban eddig nem nagyon foglalkoztak a problémájukkal és kidobták őket a hideg éjszakába , nemhogy még hotelt is biztosítottak volna nekik...

2011. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
bocs, Ferihegy 1-ünk.
2011. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!