Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállalhatok egy golden...

Bevállalhatok egy golden retrievert?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy golden retriever kutyust, viszont örülnék, ha elmondanátok a véleményeteket. A kertben lenne a helye, télen is, persze lenne jól szigetelt, bélelt kutyaháza a ház ajtaja mellett, hogy szemmel tudja tartani, mikor jövünk-megyünk.:) Ez az első kérdés, a golden retriever bírja így a hideg teleket? Úgy tervezem, hogy mikor megvesszük, szabad legyek és pár hónapig a nap nagy részét vele tudjam tölteni, tanítgathassam, el járjunk kutyasuliba, játszunk, kocogjunk a kertben stb. Viszont erre max. két hónapom lesz, utána vissza kell térni a hétköznapi kerékvágásba, és akkor csak reggelente, meg délután és este tudnék vele foglalkozni. Gondolom napközben ellenne egyedül a kertben?

Ő lenne az első kutyusom, anyagi háttér szerencsére megvan, hogy jó dolga legyen és nagyon fogom szeretni. Ez a két problémám van, hogy az első hónapok után már jóval kevesebb időm lesz rá,és hogy télen a kutyaházban jó lesz neki? Egyébként minden infónak örülök a goldiekról, írjatok! Köszi!:)


2011. febr. 19. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, tarthatod a kertben egész évben. Ideális első kutyának. Könnyen tanul, barátságos, családbarát kutyus.

(De ha úgy látod, hogy így is fázik, úgyis be fogod engedni az ajtó elé. :P Megtanulja, hogy csak ott szabad lennie.)

2011. febr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó helye lenne nálad :) Nagyon barátságos, kedves fajta, és csatlakozok az előttem szólóhoz, ideális első kutyának. Annyit fűznék hozzá, hogy ha megvan a kellő anyagi háttér, akkor egy jó tenyésztőtől érdemes vásárolni, mert a goldik hajlamosan a csípő diszpláziára, aminek az elkerülését lehet rontani, ha nem gondos tenyésztőtől vásárolod a kölyköt. Egyébként úgy tudom hogy a diszplázia, talán néhány genetikai eredetű szembetegségre hajlamosak.

jó kutyázást :)

2011. febr. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:)

Amennyire tudtam utána néztem én is a golden retrievernek, és annyi már biztos, hogy így képek és videók alapján is ez szerelem első látásra. Gyönyörű, édes kutya. Szóval arra biztos rá fog tudni venni, hogy az ajtóba engedjem, ez nem is baj, csak azt nem szeretném, ha hozzászokna, hogy neki a házban a helye.

Igen, mindenképpen egy jó tenyésztőtől fogom megvenni, erre rá kell szánni a pénzt.(Igazából már ki is néztem két kennelt, remélem tőlük lesz majd a kutyus.)

Közben rájöttem, hogy akartam még mást is kérdezni, írok egy újabb kérdést, nem akarok itt ezeroldalas kommmentet!:)

2011. febr. 20. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Télen nekünk a hideg folyóba, tóba úszott, télen nem vacog, bírja a hideget. Nekünk szobatiszta is egybe, télen azért nem engedem ki, csak első évében volt kinnt.
2011. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

SZia!

Én is egy golden büszke tulajdonosa vagyok. A telet szuperul bírják. Nagyon jó kis bundát tudnak növeszteni ilyenkor, de kell neki az a meleg és bélelt házikó. Az enyémnek is van, de ő köszöni inkább a teraszon felugrik a fotelbe és ott alszik a cicákkal összekucorodva :). A befagyott, jeges vízben vígan lubickol engem meg az ideg esz meg, hogy mit csinál ez már megint, de hát vízbolond. Most 7 éves és eddig semmi baja nem volt, úgy igazán komolyabb ez miatt.

Nagyon szuperül alkalmazkodnak, barátságosak szinten mindenkivel és irtó könnyen tanul. Enyém például BH vizsgát tett mikor még 2 éves sem volt, nagyon okosak :). Ha egyszer elhatározod magad mellette, hát nem fogod tudni levakarni. Enyém folyton a hátsómba mászik és hozza a labdáját. :D... jah és igazi kertépítő művész, neki az ásás a pihenés... a kenneljébe foltyon földet kell lapátolnom :).

2011. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ezeket elmondtad és gratula az okos kutyusodhoz!:) Lesz neki nagyon jó kis meleg házikója, csak úgy kint a hidegben a szabad ég alatt nem hagynám! Az ásás meg nem gond, van szép nagy kert ahol kiélheti magát, engem meg nem izgatnak a virágok..:D
2011. febr. 20. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!