Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Collie (skótjuhász) vagy...

Collie (skótjuhász) vagy border collie? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 20:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Én a border collie-t
2009. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Szia

Szerintem attól függ, hogy milyen célra szeretnéd, a Border egy sokkal pörgősebb kutyus a Collie pedig inkább megfontolt és azt mondják, hogy a legokosabb kutya a Border. Én biztos Bordert választanék, mert imádom az örökmozgó kutyákat.

2009. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Bordert csak akkor válassz ha tudsz mit kezdeni az állandó "pörgésével". Ő ízig-vérig munkakutya a mai napig, ezért ha nem tudsz neki feladatot adni, akkor majd talál magának (pl a kert szétszedése:)) Ha nyugodtabb kutyát akarsz akkor Collie.
2009. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem skótjuhászom van, ő a harmadik skótjuhászom (22 éves vagyok) az előző kettő mellett nőttem fel, sajnos meghaltak már :(

Imádom a colliekat, és a bordereket is, nagyon édesek! De a border tényleg pörgősebb, szeleburdibb, a skótjuhász általában megfontoltabb, kimértebb. Furcsa ilyet mondani egy kutyára, de olyan mintha meggondolná minden tettét mielőtt megteszi azt :) persze mondjuk ez az én kutyámra nem igaz mert tiszta hülye úgy ahogy van :) de az előző kettő ilyen volt, és ilyenek általában a colliek.

Amit javasolni tudok: ha van kisgyerek a családban, vagy tervbe van véve hogy lesz, akkor csak és kizárólag Skótjuhászt! Imádják a gyerekeket, végtelenül türelmesek velük, egy gyerek aztán cibálhatja szegény skótjuhászt, annak meg se kottyan! Udvaron magára hagyhatod a gyereket a kutyával mert az vigyáz rá! De komolyan!

Aztán van egy másik oldala is a dolognak, nem lesz könnyű dolgod találni ilyen kutyákat. Én több mint 1 évig kerestem mire találtam az ország másik felén.

Majd írd meg hogy döntöttél :)

2009. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
Barátom colliet szeretne szürkét.Én meg skótjuhászt,szerintem szebb,méltóságteljesebb,nyugodtabb!A collie mozgékonyabb!
2009. febr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

A Collie maga a skótjuhász, a szürke színű skótjuhász pedig a Blue Merle Collie, a "klasszikus" Lassie-féle skótjuhász pedig a Gold Sable Collie. A Border Collie pedig egy másik fajtája a Collie fajtának, az fekete színű fehér gallérral, de másabb testfelépítéssel.

Ezt az előző válaszolónak írom, mert látom hogy összekavarodott kicsit :)

2009. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%

Border Collie, mindenképp!

sokkal jobb ösztönei vannak, és nincs annyira túltenyésztve, mint unaokatestvére. Jobban jársz vele, hidd el!

2009. febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy gondolom hogy a Collie sincs túltenyésztve. A túltenyésztés inkább a luxus kutyákra jellemző, pl bolognase, yorki, mopsz, stb, a nagytestű kutyákra ez nem jellemző. Bár tény, hogy én párt a saját kutyámnak az utcán kerestem, szó szerint, mert nem akartam tenyésztős kannal fedeztetni, biztos-ami-biztos alapon, azt tudom javasolni hogy ne tenyésztőtől vegyél kutyát (bár sokan arra esküsznek) hanem először próbálj meg apróhirdetés útján, magánemberektől. Ilyenkor a szülőket érdemes megnézni. Meg olyan apróságokra figyelni, hogy a szülőknek megvannak e a papucsai, mekkora és teljes, szimmetrikus-e a gallérja, hogyan állnak a fülei és farka. Kicsiknél is gallért érdemes nézni, de amugy a szülők a mérvadóak.
2009. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Jah, ne is vegyél tenyésztőtől, még véletlenül se!Nehogy már valaki garanciát vállaljon a beteg, hibás,ideggyenge állatért aki a kiskutyádból lett!Fedeztess nyugodtan útszéli kannal, akinek kitudja milyen rejtett betegségei vannak, aztán kezeltesd a kiskutyákat a rengeteg nyavalyával ami rajtuk ütött ki.Gondolom az eszedbe se jutott kedves előttem szóló, hogy a tenyésztő azért adja drágán a kutyát, mert egy vagyont költ a különbféle szűrésekre, hogy neked biztosan egészséges állatot adjon el, a fajtatisztaságról már nem is beszélve. Istenkém, hogy ilyen emberek vannak...Te komolyan befedeztetted a szukádat egy jött-ment kannal, akiről azt se tudod, oltva van-e vagy sem? Na ez szép..:(
2009. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
58%

Nah akkor elmondanám, hogy a fiú akit kiválasztottam a saját kutyámnak, díjnyertes, törzskönyves kan, de nem tenyésztő sem a gazdája, sem az, akitől vették még kölyökkorában.

A barátnőm vett magának egy snauzert tenyésztőtől, szegényt rendszeresen viszi el az állatmentő, mert rohamok jönnek rá, ideggyenge, és infúziózni kell.

A szomszédunk szintén tenyésztőtől vette a mopszát, akire már 400ezer körüli összeget kellet rákölteni, mert megvakult, meg a gyomra nem bírta a royal canin tápot, férges lett. Havi rendszersséggel viszik orvoshoz, hogy ellenőrizzék egészséges e a kutya.

Anyám munkatársának yorkija van, tenyésztőtől, akinek megintcsak a gyomrával van gond, mert ha egy darabb főtt csirke melle húsát adnak neki, rögtön hányik, megy a hasa, és a többtízezres tápot se bírja a gyomra. Infúziózzák őt is sokszor, mert kiszárad.


Köszönöm nekem nem kell túltenyésztett, elbaszott kutya (bocsánat a kifejezésért). Az én skótjuhászom gyönyörű, itt a bizonyíték, feltöltöttem neked képet hogy lásd:

[link]

És nem tenyésztőtől lett véve hanem csak egy olyan embertől, akinek szintén skótjuhásza van és szereti ezt a fajtát! Az én kutyám nem volt orvosnál kölyök kora óta, az oltását megkapja minden évben és ennyi! A fogai gyönyörűek, nagyon szép izmos alakja van, dús és gyönyörű szőre, és akkoris gyönyörű amikor nem ápolom rendszeresen, pl. most, télen! Megeszi a házi kosztot is, bármilyen tápot veszünk neki megeszi, és a húskonzerveket is! Nem tudunk venni neki Royal Canint vagy Acanát, mert nem bírja a tárcánk, úgyhogy ugyanazt a kosztot kapja mint bármelyik másik átlagos kutya! Sose hányt még, sose ment a hasa, mindig is egészséges volt!

És ilyen a párja is, akit kiválasztottunk! Csak annyi a különbség hogy ő törzskönyves és díjnyertes, én a saját kutyámat még csak idén fogom először kiállításra vinni mert még sose volt, és törzskönyve sincsen!

És nem azt mondtam hogy minden tenyésztős idegbeteg kutyákat tenyészt, de tény hogy nagyon sok kutya túl van spirázva. És azt se mondom hogy egy tenyésztő nem foglalkozik a kölykökkel és a kutyáival, mert nem igaz, de nem úgy foglalkozik velük mint egy átlagember. Van tenyésztő ismerősöm aki mesélte, hogy könyékig felnyúlt a kutyájába amikor az fialt különben beledöglöttek volna a kicsik, és nem mérlegelt hogy hogyan lehetne mindenkit megmenteni, kölyköt anyát egyaránt, kiszedte belőle mert kutya darabja 120ezer volt és ezt mondta ő is hogy a pénzt látta benne, persze az anya belehalt a dologba. Nekünk voltak már vizsla kiskutyáink is mert van egy vizslánk, hozzáteszem lány létére akkora hatalmas kutya, hogy az emberek alig hiszik el hogy vizsla szuka ekkora magasra megtud nőni. Ő sem tenéysztőtől van elmondanám. És a kiskutyák azalatt a 10 hét alatt amíg ittvannak minálunk, reggeltől estig kényeztetve vannak és minden földi jót megkapnak, vitaminokat és tápláló ételt, mindent, amit csak lehet. Mindegyikből szép és egészséges kutya lett. Pedig a szomszédéval lett fedeztetve a mi kutyánk mert a szomszédnak is vizslája van méghozzá gyönyörű.

Sajnálom hogy ilyen durván álltál hozzá a válaszomhoz, de ha ennyire véded a tenyésztőket, akkor neked kéne a legjobban tudnod, hogy milyen sok ideggyenge kölyök jön a világra akik nem bírják a stresszt meg az ételeket, és mindig csak orvoshoz kell cipelni őket.

És a tenyésztő hogy vállal garanciát, felelősséget? Amikor már nálam a kutya és sírva, zokogva hordom orvoshoz, mert beteg, a tenyésztő sem tud mit tenni vele. Visszafizeti a pénzemet? Semmire nem megyek vele, ha a kutyám nem egészséges!

De szerencsére az én kutyám egészséges és gyönyörű, és a párja is, akit igen, az utcán szólítottam meg a gazdáját, mert nyitott szemmel jártam és amint megpillantottam ezt a kutyát, leszólítottam az őt sétáltató gazdát és megbeszéltünk mindent. Attól hogy ő ott sétáltatta a kutyáját és én leszólítottam, attól még az a kutya nem lesz se korcs, se utcán tartott jött ment dög!!

2009. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!