Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináltok, ha evés közben...

Mit csináltok, ha evés közben rátok morog a kutyátok?

Figyelt kérdés
Az enyém eddig nem tette, de ma a párom tesztelte, és rá morgott. Ilyenkor mi a teendő?
2011. febr. 20. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Háát hogyha bent van a házba addig vidd ki
2011. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Tegyetek rá pórázt és nyakörvet.

Eé teszitek a tálat amiben kaja van. Ám a kutyát egyikőtök fogja. Mégpedig úgy, hogy láb mellé leülteti, pl. a párod. Te lerakod a földre a tányért, és a párod nem engedi oda röktön, hanem ülnie kell pár másodpercig. Majd mondja neki: Tessék tiéd!

Amikor a kutya eszik és megint rámorog a párodra, akkor azonnal megrántjátok a nyakán levő pórázt, és leültetitek megint láb mellé. Pár másodperc múlva megint ehet.

Ezt addig kell vele eljátszani, amíg meg nem tanulja, hogy nem érdemes morogni.

2011. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
hagyni kell amíg megeszi az ételt.azért morgott rátok mert félti az ételét.
2011. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

10:17 vagyok.

A módszer / nevelés azért is jó mert ha ez berögződik nála, akkor etetésnél nem fog senki fellökni.

Amúgy milyen fajta?

2011. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutya akkor eszik amikor azt a gazda / vezér megengedi.

Nem az van amit a kutya akar, hanem az, amit a falka vezére diktál, jelen esetben az ember.

Ha akarom elveszem, ha akarom oda adom az ételt.

2011. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

A falkában a vezér eszik először. DE! Onnantól, hogy odaengedte a többit a zsákmányhoz, már nem veszi el tőlük, tiszteletben tartja ő is a többieket! Azt gondolom, az emberi vezérnek is kötelessége tiszteletben tartani, ha egyszer enni engedte a kutyát, akkor már nem piszkája. Még egy okot mondanék, amiért nem teszem, így legalább nyugodtan esznek a kutyáim, nem habzsolnak.

Ugyanakkor ha mászkálsz körülöttük evés közben, azt el kell viseljék. Nem moroghatnak rád (ehhez az is hozzátartozik, hogy tudják, nem veszed el tőlük, ha már egyszer megkapták). Viszont valóban, ha úgy adódik, hogy el kell venni tőlük, ez ellen sem tiltakozhatnak.

Amit tehetsz: kiépíted a tiszteletet magad iránt. Ehhez rengeteg jó anyagot találsz az interneten, vagy olvasd el Jan Fennell Hallgassunk a kutyánkra c. könyvét. Ez az egyik része a dolognak. A másik, hogy a nem kívánt viselkedést letiltsd.

Milyen kutyáról van szó?

Lehet ezért le leszek pontozva, de nagyon régen, mikor nálunk ez egyszer-egyszer előfordult, én a következőt tettem. Lekevertem a kutyámnak egy óriásit, majd megfogtam a nyakbőrénél, lenyomtam a földre és morogtam rá. Majd a kaját elvettem, és másnap estig nem kapott vacsorát. Egy kezemen tudom megszámolni, erre hányszor volt szükség, azóta sem jut eszébe megmorogni senkit evés közben. De ehhez hozzátartozik az is, hogy a falkavezérséget kiépítettem és nem turkálok a táljukban mikor esznek és nem is veszem el tőlük. Így nem féltik az ételüket. Sőt, hogy ne habzsoljanak, azt is csináltam, hogy csak fél adagot raktam a tálba és miközben ettek, a másik fél adagot rakosgattam bele. Így azt látták, hogy nem kell tőlem félteni a kaját, mert ha ott állok mellettük, akkor nem elveszem, hanem még adok nekik.

Esetleg érdemes megpróbálnod ezt is.

2011. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Boxer, 11 hónapos. Azért csodálkozok, mert eddig nem csinált ilyet! Időközönként teszteljük, kb. havonta egyszer.
2011. febr. 20. 11:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozik, helyezkedik a rangsorban. Most ebben a korban van. Ne hagyd neki, mert ha most előre tör, később nagyon nehéz lesz a szarvát letörni!
2011. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Éppen most van kamasz korban. Ne hagyjátok hogy átvegye a vezetést.
2011. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egyszer próbálkozott ilyennel , én földhözvágtam azonnal azóta semmiféle ilyen megmozdulása nem volt.Lehet hogy durvább módszer mint a leültetéses , de nem fogok könyörögni a kutyának hogy "ugyan ne morogj már meg evés közben".
2011. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!