Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz időben, ősszel-télen...

Rossz időben, ősszel-télen bent a házban, mit csináltok 2,5-3 éves gyereketekkel, hogy hasznosan töltsétek az időt?

Figyelt kérdés

Persze nem akarom reggeltől-estig pl fejlesztő játékokkal traktálni, de az sem jó, ha csak mesét nézünk, meg ülök mellette a földön, és nézem, ahogy játszik. Jó lenne valamit csinálni úgy igazán vele.

Az építőkockázáson kívül...:)


2011. okt. 11. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elmegyunk otthonrol. metrozunk, elmegyunk az ikeaba, az arkadba, a lurdy jatszohazaba, esetleg bowlingozunk (kiakaszto, de ket eves kora ota imadja, es 10 guritassal olyan 2 oraig elvagyunk, a tanulopalyan), (most 2.5 eves), a multkor kitalalta, hogy hevvel akar utazni, mig odaertunk a hevhez, meg a hevvel lementunk godollore 2 ora elment (plussz ugyanennyi a visszautra).. igazsag szerint 20 hetes terhes vagyok, es delelott duplozunk, nyomdazunk, utana jobb vele elmaszkalni (amig birom), mint otthon szenvedni
2011. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy kis faluban lakunk... Eljárkálnék én vele mindenhova, csak nincs hova...
2011. okt. 11. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:
most nálunk az autózás megy,ide oda szállítja az állatokat,markolóval játszik farmot épít.vonatozik,újságot olvasunk,kirakózunk,sütit sütünk,takarítunk.jó lenne még a bábozás csak az nekünk nincs,maradnak a plüssökkel játszás,ki lett beteg ki megy vásárolni meg ilyen dolgokat.sokat hancúrozunk,meglátogatjuk mindkét mamát,még esőbe is.ugráló labdával ugrál és még sorolhatnám,ha valamit megun kezdi a másikkal.
2011. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 fotucsok ***** válasza:

Kerítettem jó nagy alakú rajzlapot (A4-esnek úgy 6-szorosa) és arra rajzolunk autópályát, amin utána tologatjuk az autókat(fűszerezve lámpával, parkolóval, zebrával) vagy rajzolunk óriási házat, aminek beáll az ajtajába, vagy rajzolunk rá bármit.

GYerekollóval vágdoshatja.


Ő találta ki:, hogy az előszoba a raktár, megnyom egy fantáziagombot, akkor kinyílik az ajtó, és odapakol néhány dolgot. Ha keresztül akarok menni, kérem, hogy nyissa ki.


Boltosat játszunk, veszünk játékgyümiket, kifogyott tusfürdőket stb, és egy régi kvarcjáték a pénztárgép.


Kuglizunk (olcsó a bolti is, úgy 700 Ft), de félliteres palackok is megteszik.


Elővesz néhány konyhai eszközt, és főz vele nekem kávét.


Nézünk laptopon fényképeket, elmondjuk, hol jártunk ép, milyen élményeink voltak ott.


Bújócskázunk.


Kemény hajtogatós könyvekből építünk lejtőt.


Hirtelen ennyi, remélem volt közte hasznos is :)

2011. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket!
2011. okt. 13. 21:17
 6/6 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Gyurmázzatok =)
2023. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!