Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka golden retriever?

Kan vagy szuka golden retriever?

Figyelt kérdés

Még nem volt kutyám, és ha minden jól alakul, egy golden retriever lesz az első kutyusom. Most úgy gondolom, hogy kant szeretnék, viszont sok helyről hallottam, hogy kezdő gazdiként érdemesebb szukát választani. Ti erről mit gondoltok? Pont ezen a lapon olvastam, hogy egy kan goldie megharapta az illetőt, mert az arrébb rúgott egy kenyérdarabot. A hímek ennyivel agresszívabbak?

Egyébként el fogunk járni kutyasuliba és próbálom majd a tőlem telhető legjobban nevelni.

A másik pedig, hogy mit gondoltok a kutyus ivartalanításáról? Sokan írják, hogy szükséges. Nem tudom, nekem nagyon drasztikusnak hangzik és én már most szeretettel gondolok a leendő kutyámra, semmiképpen nem akarnám bántani, az ivartalanítás meg nagyon is bántásnak tűnik.. Tényleg szükséges??


2011. febr. 20. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mind1.Nekünk kan van ugyanilyen fajta. Nagyon meglep amit írtál, ez a fajta megharap vkit????? Ez a leggyerekszeretőbb kutya, hagyja magát,soha nem morog.

Szerintem azt a kutyát nem tartották túl jó körülmények között,nem hiszem, hogy szerették vagy foglalkoztak volna vele.Mert nem jellemző erre a fajtára,az agresszív viselkedés, ezért is ajánlotta nekünk is ezt a fajtát az állatorvos,mert van kisgyerek is.

2011. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia

ugyan nekem nincs kutyám, csak macskám, de ő ivartalanítva van. az állatorvos azt mondta, ami kutyára is igaz, ha nem akarod pároztatni, igenis ivartalanítsd. mert a szukáknak begyulladhat a méhe, cisztásodhat, lehet álterhes, a kan kutyák meg attól szoktak megvadulni, ha nem engedik őket párzási időszakban párosodni. ha szuka kutyát veszel, és egyszer megengeded neki, h legyenek kiskutyái, utána akkor is érdemes. tudom, h drasztikusan hangzik, de sok baja lehet kedvencednek abból, hogy nincs ivartalanítva, de nem párosodhat, nem lehet vemhes. hidd el. egyébként a kant azért javaslom, mert ennyire sajnálod az ivartalanítás miatt az állatot. a kannál pedig jóval kisebb beavatkozás. ugye nem kell felvágni a hasát. nem olyan veszélyes, nem olyan fájdalmas. egy kasztrált kanból nagyon nyugodt kutya lesz, főleg a GR-ek. azok nagyok kedves kis kutyusok. ha meg járnál vele suliba, akkor pláne. te is megtanulod, hogyan kell vele viselkedni. meg ő is.

2011. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat!

Igen, én is meglepődtem, hiszen mindenhol azt hallom a goldenekről, hogy nagyon barátságosak és szelídek. Azt, hogy hogyan tartották azt a kutyust, nem tudom, csak azt olvastam, amit a megharapott illető írt róla(kutyabarát tűnt az írása alapján), de hozzá kell tennem, hogy nem az övé volt a kutya.


Háát, ha ez a kutyának is jó.. Tudod csak azért vacakolok ezzel, mert a kutyák is érző lények, és megfosztani őket a szaporodó képességüktől.. Laikusként szörnyűnek hangzik.

Ettől függetlenül ha ez lesz a kutyám és az én közös érdekünk, el fogom vinni az állatorvoshoz és megcsináltatom, de ezt szerintem még nagyon meg kell gondolnom. Arra is gondoltam egyébként, hogy valahogyan felveszem majd a kapcsolatot egy olyan gazdival akinek szukája van és akar majd piciket, és akkor a párzási időszakban összeengedni a két szerelmest.:D Vagy a kenneltől kérek segítséget, nem tudom.. Majd meglátom.:)

Köszi Nektek mégegyszer!:)

2011. febr. 20. 10:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdő vagy, akkor én is szuka kutyát javaslok, mert egy kannal nehezebben tudnál elbánni. A fajta pedig jó választás.


Az ivartalanításról pedig annyit, hogy mindenképp érdemes megcsináltatni, hacsak nem kiállítási kutyád van.

Nagyon sok kutya hal meg például hererákban, és évekkel hosszabbíthatod meg az életét, ha időben megműtteted, és utána egy sokkal kezelhetőbb kutyád lesz.

Ha szuka kutyád van, akkor ez talán még fontosabb. Ők is rengetegen halnak meg méhgyulladásban stb. És egy ivartalan szukára nem kell tüzeléskor figyelni, mert nem fogják így befedezni.

Az pedig, hogy összeengeded majd az ismerősöd goldenjével, nagyon nem jó ötlet. Kutyát csakis tenyésztőtől kell venni, Szűrt szülőktől. Ha pedig kennelnevet akarsz kiváltani, és szűréseket elvégezni, majd minőségi tápon felnevelni a kicsiket, oltásokat adni nekik, stb. az nagyon drága, és mellesleg a kutyusnak nagyon fáj a szülés, és nagyon megviseli a kiskutyák felnevelése is. Sőt, maga a párzás is fáj nekik.

Szóval ezt a dolgot hagyd a tenyésztőkre. Mindenki jobban jár, ha ivartalaníttatsz :)

2011. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megfogadom majd amiket írtál!:)
2011. febr. 20. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!