Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitás kutyáknál. Kan...

Ivartalanitás kutyáknál. Kan vagy szuka kutyánál fontosabb az ivartalanitás?

Figyelt kérdés
Nekem kan kutyám van (még kölyök),az ivartalanitás abban az esetben szükséges,ha a viselkedése úgy kivánja?Én megmondom őszintén inkább a nem,mint az igen felé hajlok a kérdésemmel kapcsolatban.Annak idején 12 évig volt egy kan spánielem és semmi problémát nem okozott,hogy nem volt ivartalanitva
2011. febr. 20. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem, az nyilván baromság, hogy a viselkedése miatt kell ivartalanítani, egy ivaros kutyát semmivel nem nehezebb kezelni, mint egy ivartalanítottat, persze csak akkor valakinek legalább halvány gőze van a nevelésről.

Ivartalanítani azért kell, mert egyrészt bizonyos betegségek esélyét csökkenti, másrészt nem lesznek véletlen szaporulatok, illetve nem fog elszökdösni a kutya.

2011. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem mindkettőnél fontos. Szukánál mondjuk valóban fontosabbnak tartom az eü kockázatok miatt, kannál viszont azért tartom az eü kérdésen kívül fontosnak, mert ha nem tenyész állatról van szó, akkor véleményem szerint borzasztó szenvedés neki, hogy a tüzelési időszakban érzi a szukák szagát, de nem fedezhet. Márpedig csak bizonyos kritériumoknak megfelelő kan fedezzen hasonló kritériumoknak megfelelő szukát, csak úgy a vakvilágba. meg az "élvezetért" ne! Ugyanis ők ezt nem élvezik.

A viselkedést csak akkor változtatja meg a műtét, ha még ivarérés előtt megtörténik és ezt is csak annyiban, hogy nem fejlődnek ki a szukákra ill. kanokra jellemző viselkedésbeli dolgok. Kannál pl. a szökdösés megelőzésére jó, de gyógyítására már nem.

2011. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) !Ahogy egyre jobban utánaolvasok a témának egyre inkább az ivartalanitás felé billen a mérleg.Mennyibe kerülhet ez kistestű kutya esetében Budapesten?
2011. febr. 20. 12:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak ugyanazt tudnám leírni, mint az első két válaszoló. Az árak nagyon változók lehetnek, de kb 8-10 ezer forintra saccold. Az én szuka kutyámat (közepes termetű) 12 ezerért ivartalaníttattam, de egy másik doki 30 ezret mondott rá. Szóval ennél találhatsz olcsóbbat is és drágábbat is. Itt van egy cikk, ami segíthet az elhatározásban: [link]
2011. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A Zöld Zebra most szervez ivartalanítási akciót! Használd ki, amíg tart ez a lehetőség!

[link]

2011. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!:) A kutyám február 11.-én töltötte a 4. hónapját,ahogy nézem március 28-ig tart az akció.Ebben az életkorban is el lehet végeztetni a beavatkozást,nem jár ez nagyobb műtéttel mivel még nem "szállt" le a heréje ?
2011. febr. 21. 06:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is el lehet végezni, sőt, kanoknál még jobb, ha ivarérés előtt megtörténik a műtét, mert a kanokra jellemző viselkedési formákat így lehet legjobban elkerülni! Nem probléma, hogy még nincs leszállva a golyója. Sőt, azoknak a kutyáknak, akiknek egyáltalán nem száll le, muszáj elvégezni a műtétet. Bár nem tudom, hogy már 4 hónapos és még mindig nem szállt le neki, ez már lehet nem is szállna le, akkor meg úgyis meg kéne műtened. De majd a hozzá értőbbek megmondják, hogy ez még nem késő-e.

Lényeg, hogy nyugodtan ivartalaníttasd, ha leszállt, ha nem. A legjobb korban van hozzá! Ráadásul fiatalabb kutyáknál gyorsabban gyógyul a seb, kevesebb a kockázat és sokkal jobban viselik, mint később!

2011. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (: !Eldöntöttük a párommal,hogy ivartalanitjuk a kutyust!Az érdekelne még,hogy a műtét után meddig kell a kutyusnak folyamatos felügyelet alatt állnia?Azért kérdezem,mert dolgozunk + van egy óvodás kislányunk is és nem megoldható,hogy 24 órából 24-et itthon legyen valaki.Kb 3 napot meg tudnék oldani,vagy legrosszabb esetben elmennék betegre,mert sajnos a főnökeim nem valami toleránsak :/ !
2011. febr. 23. 06:05
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok a döntésetekhez! :)

Az első napon érdemes vele otthon lenni, mert a műtét után 24 órán belül még kicsit kába lehet ill. hányhat, de ettől nem kell megijedni, csak az altató hatása.

Én ugyan annak idején kivettem szabadságot és egy hetet otthon voltam az egyik kutyámmal, de a másikkal már csak egy napot voltam otthon. Annyi, hogy a gallér feltétlenül legyen rajta, ne tudja a sebet piszkálni. Pár nap alatt megszokják a gallért is, az enyémek még inni is tudtak benne, de etetésnél, sétánál természetesen levettem róluk.

2011. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
sziasztok!Rég jártam az oldalon,azóta a kutyusom a Zöld Zebra egyesület ivartalanitási akcióját igénybevéve átesett az ivartalanitáson,már fel is épült a műtétből,és nagyon jól van.Köszönöm a segitségeteket :))!
2011. ápr. 4. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!