Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lesz a szuka kutyám az...

Milyen lesz a szuka kutyám az ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Ivartalanítattni szeretném 4éves beagle szuka kutyusomat, és lenne néhány kérdésem. Segítsetek!Közvetlenül a műtét előtti napokban mire kell odafigyelni?

Milyen változások lesznek megfigyelhetők a viselkedésében a műtét után?

Milyen gyorsan gyógyult meg?

Mennyi idő múlva agilityzhetek vele?

Rossz tapasztalatok? Stb... Előre is köszönöm azoknak, akik képesek lesznek értelmes választ írni!


2011. aug. 10. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ivartalanított Beagle szuka kutyám.


1. Arra figyelj hogy műtét előtti napon arra figyelj hogy ne nagyon terhelje meg magát és több kisebb adagra szétosztva add neki oda a kaját.


2. Műtét után egy 1-2 napig levert lesz az altatás következtében de utána olyan lesz mint régen.


3. Kb. 3 hónap kell mire teljesen be gyúgyul a sebe és addig ne terheld hogy nehogy szét szakadjon a varrás.


4. Kb. egy 6-7 hónap múlva lehet vele újra Agilityzni.


5. Én egyszer azt vettem észre hogy a kutyám kb. a mútét után 4 hónappal fájlalja a hasát kihívtam az állatorvost és azt mondta hogy szárt van mert a varrat belülről még nem szívódott fel rendesen. De amúgy semmi komoly.

2011. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A műtét előtt 12 órával nem ehet a kutya semmit, másra nemigen kell odafigyelni, de van olyan állatorvos, aki inkább 24 óra koplalást javasol.

Műtét után bágyadt lesz, némelyik kutya hány és kevesebbet eszik utána, van amelyik műtét után nem sokkal már játszik, de pár nap alatt rendbe jön mindegyik. Ha piszkálja a sebét, akkor gallért kell rátenni. A műtét után két héttel kiszedik a varratokat, ezután lehet már akár agilityzni is vele.

Ivartalanítás után nem fog megváltozni a viselkedése, talán egy kicsit nyugodtabb, könnyebben kezelhető lesz, de semmit nem fog veszteni a játékosságából, nem lesz lusta vagy ilyenek. Egy kicsit vissza kell majd fogni az etetését, hogy ne hízzon el, de egy agilityző kutyát nem valószínű, hogy fenyeget ez a veszély.

2011. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A műtét előtti 12 órában már nem ehet ihat - de ezt a doki úgyis elmondja.

A műtét után, attól függ mennyire izgága, gallért kell kapnia. Figyelni kell rá h nem nyalogassa, rágcsálja a sebét. Ha minden jól megy, akkor nektek otthon más dolgotok nem is lesz. Az első két napban kicsit bágyadtabb lehet, de általában 1, max 2 hét elteltével ugyanolyan lesz mint volt. Őket egyáltalán nem visel meg egy ilyen dolog, ha ti nem tulajdonítotok neki nagy jelentőséget. Kb 1,5-2 hónap múlva agilityzhet újra.

Nekünk semmilyen rossz tapasztalatunk nincs, sőt. Mindenképp érdemes megcsináltatni! Nekünk szerencsénk is volt mivel a doki mondta h a kutyának kezdődő méhgyulladása volt - ami ha kialakul, akkor betegen kellett volna műteni sokkal nagyobb kockázattal. Most 6,5 éves és soha semmi baja :o) Természetre sem változott meg, és el se hízott. Bár a kajájára az első fél évben amíg a hormonok kiürülnek érdemes odafigyelni. Mi úgy etettük h ugyanabból a tápból csak a light verziót kapta, ugyanakkora mennyiségben, majd 3 hónap után fokozatosan kevertük a régivel és kb fél év elteltével újra a régit kapta.

2011. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell 6-7 hónap ahhoz h újra agilityzhessen. Ez 100%. Előszöris saját tapasztalatból tudom, másodszor több ismerős kutyájánál is volt ilyen-olyan hasi műtét és max 2 hónap volt a kihagyás.
2011. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én szuka kutyámat (spániel) 6 hónaposan, az első tüzelés előtt ivartalaníttattam. A műtétet követő napon még kicsit lassabb volt, utána viszont már rohant volna a labdáért. Az egészben szerintem az volt neki a legrosszabb, hogy nem futhatott :-) A sebe is nagyon szépen, hamar gyógyult, 10 nap után ki is szedték a varratokat. Gallér rajta nem volt, mert egész nap otthon voltam vele, a sebét sem nyalogatta-persze rá kellett szólni, hogy ne csinálja. Viselkedésben sem láttam semmi hátrányát, 1 évesen BH vizsgát tett utána pedig terápiás kutya vizsgát, azóta is szépen dolgozik. Az agility-t majd az orvosod tudja biztosra megmondani szerintem. Rossz tapasztalatot nem tudok mondani, nem bántam meg az ivartalaníttatást :-)
2011. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki eddig válaszolt! Kicsit még bizonytalanok voltunk, hogy hogyan is fog mindez lezajlani, mert első szuka kutyus, eddig csak kan kutyáink voltak. Mégegyszer köszönöm!
2011. aug. 10. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!