Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsire kell szájkosár...

Palotapincsire kell szájkosár (borsod) volánbuszon?

Figyelt kérdés
Imént utaztam, csak így városon belül vele és kérték a szájkosarat rá. Nem hinném, hogy valami nagy kutyabarát lehetett volna, mert oda felé egyáltalán nem kérték mikor fizetni akartam a jegyet rá akkor azt mondták hagyjam. Viszont vissza felé pedig kérték. Az elkövetkezőkben gyakrabban fogok busszal utazni vele, de szájkosarat nem tudok rá rakni. Egyszerűen lehetetlen. Ami szélességre lenne jó az irtó hosszú és csak leszedné a fejéről így teljesen értelmetlen. De még is mit mondjak, ha kérik a szájkosarat? Egyébként marmagassága 30centi alatt van és kb 7 kiló. Teljesen nyugodtan utazik kocsiban és buszon egyaránt. Nem piszkít oda és nem támad senkire.
2011. febr. 20. 21:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
62%

Én ugyanebben a cipőben járok, csak bulldoggal. Még a legkeskenyebb boxer szájszíj orr-része is túl széles neki, lehetetlen ráadni.


Nekem egyszer azt mondta a bkv ellenőr, hogy akkor fonjak neki :)


Én amúgy meg szoktam mutogatni az ilyeneknek a kutya fejszerkezetét, kinyitom a száját, megmutatom, hogy a két fogsora köszönőviszonyban sincs egymással, így meg eleve lehetetlen hirtelen odakapni, vagy ilyesmi. Ettől általában megenyhülnek, és elröhögik ők is a dolgot.

2011. febr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Engem konkrétan nem akart felengedni a borsod volános buszra a sofőr, mert nem volt a yorkshire-omon szájkosár. Mondtam neki, hogy nem Miskolcra megyek, csak a másik faluba, ami 2 megálló, így nagy nehezen felengedett. Volt nálam hordozó is, azt mondta tegyem bele és cipzározzam úgy be, hogy ne tudjon ki jönni. :S

Talán itt olvastam, hogy ez illető is ilyen problémával küszködött, mire kitalálta, hogy elkéri egy ismerősétől a német juhászának a szájkosarát. A kutyát bele tette a szájkosárba, majd felszállt a buszra. Nem mertek belekötni, mert volt rajta szájkosár. Az egész kutya belefért a szájkosárba, de rajta volt.

A buszokon a kis kutyákra 2 szabály vonatkozik: 1, Beleteszed egy hordozóba, ami nem nagyobb, mint a megengedett kézipoggyász és így szállítod.

2, Pórázon, szájkosárral, de akkor jegyet is kell neki venned, mert kérheti az ellenőr és ha nincs meg is bűntethet.

2011. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

a törpe pincseremet úgy felengedték hogy csak pórázon szájkosár nélkül volt:)

mert olyan kicsi hogy LEHETETLEN neki szájkosarat találni:D

2011. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Jegyet én is vettem rá. Póráz is volt rajta. De szájkosarat nem találok rá. Ma is voltam egy állatos boltban de ugyan azok a problémák merültek fel. Vagy jó volt a hossza, de szélességben nem ment rá vagy pedig a szélessége volt jó de olyan hosszú volt hogy rácsúszott a szemére. Lehet én is fonok neki inkább :D Vagy rárakom a németjuhász kutyám szájkosarát :)
2011. febr. 21. 15:56
 15/34 anonim ***** válasza:
Én biztos nevetőgörcsöt kapnék a látványtól :))
2011. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mekkora a kutya vagy szájkosár, vagy hordozó!

Kedves kérdező! Nem veszel boxot? Akkor a kutyádat légy oly szíves és hagyd otthon.

Ezek alapján a nagyméretű kutyák tulajai is mondhatnák, hogy ugyanmár, nem harap meg senkit. De, MINDEN kutya képes harapni, ha kijön a sodrából. És nem tudhatod, hogy a te kutyádból melyik inger mit vált ki.

Ezek alapján én is mehetnék a kutyámmal, jámborabb mint egy alvó kisbaba, csak németjuhász-roti keverék.

2011. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Semmilyen inger nem váltja ki nála azt hogy támadjon. :) Kivéve ha valamelyik utas elkezd ütögetni. Na azt tényleg nem tolerálná. De egyébként persze felháborodhatnának a nagykutyások is. De tennék rá szájkosarat. De nem tudok. Nincs sehol sem rá szájkosár. Neten is végig böngésztem mindenhol azt írják vagy nincs, vagy nem ajánlott. Városban is jártam. Boxot meg persze hogy nem veszek mert tényleg nem fogom cipelni utána az utcán...
2011. febr. 21. 20:56
 18/34 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, sehol nem találni arra példát, hogy valaki szájkosarat tudott volna tenni a palotapincsijére.


Sőt:


"...Mi a helyzet akkor, ha netalántán egy palotapincsivel utazna, viszont a kutya anatómiai adottságai miatt nem viselhet szájkosarat?

- Ha nincs a kutya pórázzal és szájkosárral ellátva vagy az utas a szükséges oltási igazolást nem tudja felmutatni, a személyszállító vasúttársaság az utast és kutyáját kizárja az utazásból – kíméletlenek a MÁV-nál.


György Tibor, a Volán Egyesülés autóbuszközlekedés igazgatója utóbbi problémára megnyugtató választ adott. Autóbuszon engedélyezett rendkívüli esetekben a kézben vagy ölben való szállítás. Azonban ez is csak a kisebb testű állatoknál jelent megoldást. Ugyanakkor a VOLÁN társaságok még nem vontak felelősségre egyetlen alkalmazottat sem, ha eltekintettek a szájkosár vagy más védőeszköz használatától."


[link]

2011. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Kössed a hátára a szájkosarat és akkor az ellenőr is látni fogja, hogy van a kutyán szájkosár.
2011. febr. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
A MÁV megköveteli, h akkor rakja bele szállítókosárba - egy ex MÁV-os
2011. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!