Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 7hónapos...

Szerintetek egy 7hónapos amstaff mért nem ugatja meg az idegent? Vagy ezzel várjak még?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ugat vagy csak az idegeneket nem?


Amúgy birom az ilyen kérdéseket... Ne azért tartsunk kutyát, hogy megvédjen, mivel ha te vagy a falkavezér, neked kell megvédened. És aki beakar törni a házba nem fog meghátrálni a kutya miatt... ez csak egy gondolat volt.

Meg mit vársz még egy 7 hónapostól?


Nekünk 2 amstaffunk van. Amikor hozzánk került a 2. utána kezdett el ugatni az akkor 8 hónapos amstaffunk, de csak azért mert a kicsi ugatot. Előtte soha nem hallottuk ugatni, pedig minden nap már akkor is jártunk kutyák közé.


Honnan van a kutyád? Tenyésztő vagy szaporitótól?

2011. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is amstaff gazdi vagyok.Egy amstafftól ne várd,hogy megugassa az idegeneket,mert imádja az embereket,simán el lehetne őket lopni az udvarból sajnos,mert ők mindenkivel nagyon barátságosak.Ha örző védő kutyát akarsz,akkor mértnem vettél kaukázusit?Nekem az amstaff mellett az van,na attól tényleg nem jön be senki, és nemcsakhogy ugat ,hanem üvölt. Ha mindenáron azt akarod,hogy ugassa az idegeneket,akkor menj el vele ÖV-özni egy kutyasuliba.
2011. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek a válaszolókkal. Nekem is staffim van, de egyáltalán nem házőrzésre való :)

Ha kint van és valaki elmegy a kerítés előtt akkor úgy csóvál, hogy majd szétesik, és max nyüszög, amiért nem mehet oda ahhoz az emberhez...

Most 9 hónapos. Amúgy szinte soha nem ugat, csak igen ritkán.

2011. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát persze hogy szokott ugatni, csak nem emberre hanem inkább más kutyákra. első válaszoló: köszi minden okosságodért, de nem vagyok szellemi, értem a dolgokat. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert msot van amstaffom először és azthittem hogy kicsit vadabb lesz ennél. Errefelé elég sok amstaff van, köztük enneka bátyja is ami 1 évvel idősebb, és ha idegent lát majd szét szedi a kaput/amúgy a kutya nagyon engedelmes meg szófogadó/.És nem voltak semmiféle iskolába meg stb..

olvastam oylat is, hogy az amstaffoknál az őrzővédő ösztön 1éves koruk körül alakul ki. Na erre viszont kiváncsi leszek, de egyenlőre semmi előjele nincs.

2011. febr. 21. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan "sima" staffordunk van, de már 5-6 hónapos korában ugatott mindenkit aki elment a kerítés előtt és ez felnőtt korára is megmaradt.
2011. febr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"azthittem hogy kicsit vadabb lesz ennél"


Minek akarsz te vad kutyát??Nehogy nekiállj saját magad csibészelni az amstaffodat hogy "vadabb" legyen,mert abból baj lesz apukám ezt előre megmondom.Még rád nézve is veszélyessé válhat a kutyád,és egy amstaffal nemlehet játszani,ő nem egy tacskó..A kutyák között a rotweiler után az amstaffnak van a legerősebb harapása,és ha ráfog valamire,és nemtanítottad neki meg az ERESZD parancsot,abból tragédia lesz,mert elborul az agya,és addig cibálja amire ráfogott,amíg ki nem rázza belőle az életet.Kicsit régebb óta van ilyen kutyám mint neked,szóval hidd el,hogy nem hülyeség amit beszélek.Ha a körülötted lévő amstaffok úgy viszonyulnak az emberekhez ahogy leírtad,annak egy oka van : NEM LETTEK MEGNEVELVE. Náluk ez nem normális,nekik maximálisan barátságosnak kell lenniük az emberekkel.



második válaszoló voltam.

2011. febr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
második válaszoló: attól hogy idegeneket ugat, attól még engedelmesek és gazdiszeretők.De inkább legyen kicsit vadabb, de mellé engedelmes, minthogy egy kezesbárány dísz
2011. febr. 22. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok okostojás. Nekem is régebb óta van ilyen kutyám mint neked és képzeld még tenyésztjük is őket a párommal, tenyésztjük(!) meoe törzskönyvel!

Teljesen egyetértek a 2. válaszolóval aki másodszorra is írt.

Itt okoskodsz, folyamatosan, nem vetted észre?


Pont a te fajtád miatt van annyi rosszúl nevelet amstaff.

Meg mennyi olyan hirdetés van szintén a te fajtádból kiindúlva, hogy 8 hónaposan nem tudják kezelni a kutyájukat, meg nem elég agresszívak, ezért inkább elcserélik egy GPS-ért, esetleg bármilyen tárgyért.


Szóval fogd vissza egy kicsit magad, és olvass utána a dolgoknak!

2011. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!