Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás naponta?

Kutyasétáltatás naponta?

Figyelt kérdés
Egy nagy kertben lakó kutyussal, akivel mindennap sokat futunk a kertben, labdázunk, játszunk, naponta menjek még el külön sétálni? vagy elég mondjuk hetente párszor?
2011. febr. 22. 10:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
igen, naponta el kellene vinni sétálni mert neki nem elég a kert, új szagok, más kutyákkal való játékra lenne szüksége
2011. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha írtó becsületes akarsz lenni vele, akkor igen. Amúgy, ha eleget van vele foglalkozva minden nap, tanítgatva is, nem csak futtatva van, akkor bőven elég neki a heti 2-3 alkalom.

Milyen fajta, attól sok függ.

2011. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Az lenne az ideális, DE, ha te tényleg lefárasztod azt a kutyát és sokat játszol vele, akkor azt gondolom elég, ha heti 3-4 alkalommal mentek.
2011. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A csodálatos kutyadoki egyik alapelve: A játék nem helyettesíti a sétát! :)

Szóval igen, naponta legalább 1-1,5 órás sétára lenne szüksége, vagy rövidebb de intenzívebb testmozgásra, pl. kocogás.

Ha minden nap alaposan megmozgatod boldog, kiegyensúlyozott kutya lesz.

2011. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értem köszi, akkor meg fogjuk oldani valahogy a napi sétát.
2011. febr. 22. 11:01
 6/20 Catz ***** válasza:
100%

Mi is kertesházban lakunk, amíg szép idő volt, minden nap 11h-kor (persze, aki nem éjjeli műszakban dolgozik, az máskor)felpattantunk a bicóra és elmentünk egy 2 órára, abban volt szabadon futkározás is, megy kutyázás is. Este 19-21h felé meg még egy eü. séta.

Ha kutyát tartasz, ennyi jár neki! ;)

2011. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek igénylik. Minden délután odaülnek a kapuba és várják, hogy vigyem ki őket. Hiába volt ott a kert, mikor beteg voltam és nem tudtam őket elvinni egy hétig, láttam, hogy nagyon boldogtalanok.
2011. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani, hogy le a kalappal azok előtt, akik ezt hosszú távon is meg tudják oldani, és képesek rá!
2011. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a dicséretet. Nekem azonban nem kerti dísznek van kutyám. Vállalom azt, ami a felelősségteljes, lelkiismeretes kutyatartáshoz tartozik. Amiben benne van a mindennapi séta is, ha van kert, ha nincs. Nem fogom börtönbe zárni a kutyákat, ami ez esetben a kert, csak azért, mert elég nagy és foglalkozom velük. Szükségük van arra, hogy világot lássanak, más kutyákkal találkozzanak és elolvassák a kutyaújságot odakint. Bent maximum egymással játsszunk és a postást ugatják meg a kerítésnél. Ez nem élet, ez börtön így.

A kérdezővel kapcsolatban amondó vagyok, legjobb, ha minden nap kiviszed a kutyust. Ha csak mentek pár kört a környéken, az is jó, nagy sétákra elég elmenni heti pár alkalommal.

2011. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is viszem naponta sétálni a kutyámat, de szerintem a sétát össze lehet kötni a játékkal és úgy nem jelent plusz elfoglaltságot. Ha összebeszéltek több kutyással, akkor lehet együtt sétálni és akkor a kutyák extrán lefárasztják egymást.
2011. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!