Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naponta mennyi a normális...

Naponta mennyi a normális kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés
van egy 4 hós kiskutyum...igazából mostanság kaptuk meg azt az oltást amiután már lehet sétálnunk:)szerintünk napi 4 az alap...de csak kiváncsiságból kérdem...mert tudom hogy mindenkinél más és más a szokás:)
2009. jún. 19. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam nincs olyan, hogy napi normális időtartam kutyasétáltatásra. Már sajnos nem él a kutyám, de mikor sétálni vittem, akkor mi 99%-ban vízközelbe mentünk. Imádott úszni (labrador), ott kint szaladgálni. Máshol nem is volt lehetőségem igazán elengedni. Ekkor pedig nem az időt figyeltem, hanem mikor már pl. nyáron úszott egy jót, akkor szépen elindultunk hazafelé, de még szabadon futkározhatott.

Mikor hazaértünk az ivást követően kinyúlt. Tehát kifáradt, kimerült, de jól érezte magát, amit nem volt szívem félbeszakítani, így nemhogy nem figyeltem az időt, órát sem vittem magammal.

Persze ez a kikapcsolódás nem csak neki, hanem nekem is nagyon jól esett.

2009. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 4 hónapos a kutyám, de én csak napi 1x viszem el sétálni, este amikor már hűvösebb van, akkor viszont általában egy jó nagy kört teszünk meg és mire hazaérünk már ő is teljesen elfárad.Szerintem napközben nem tenne neki túl jót, ha ebben a nagy melegben vinném el, akkor itthon is inkább csak hűsöl az árnyékban és nagyon mászkál.
2009. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

* nem nagyon mászkál :D

De amúgy sztem ez a kutya igényén is múlik. Látszik rajta ha élvezi :D

2009. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)az 1.válaszólónak is köszi kedves...amugy igazából arra lettem volna kiváncsi hogy hányszor viszitek le.

:)de igy is jó:)igazából nekünk régebben volt golden retriverünk olyasmi mint a labrador hoszzúszörű változatban:)ö is szeretett úszni:)mostani kutyunkkal pedig amugy van olyan hogy 2,5 órát sétálunk..köszi:)

2009. jún. 20. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:

A "viszitek le" alapján gondolom lakásban lakik. Ha van időd rá, nagyon jó a 4 séta, annál kevesebb ideig kell visszatartania a folyó és nehezebb ügyeket!

Az se baj, hogyha ebből 2-3 csak egészségügyi séta, és egy alkalom pedig az igazi nagy játszós-mozgós.

Bárcsak mindenki 4x vinné le a kutyusát! :(

2009. jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszi:)..hát most fogunk költözni egy gyönyörű új kertes házba ott bizta jolesz neki is..hát volt már a családban kutyus..igazábol szüksége is van a sok sétára:)
2009. júl. 10. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!