Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom majd a kutyámról,...

Honnan tudom majd a kutyámról, hogy már eleget sétált vagy hogy kijátszotta magát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak jelek rengeteg dologra, és meg lehet érteni a kutyát, hogy éppen mit szeretne csak figyelni kell rá. Erre is van valami? Most kapok kiskutyát, azért kérdezek ilyeneket...
2011. febr. 22. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt veszed észre hogy egyre lassabb és inkább botot rágcsál minthogy birkózzon vagy futkározzon. Ha hazamentek elégedetten eldől az ágyába ;)
2011. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

ezt leginkább otthon, séta után fogod látni. Ha lefekszik, nyugton van, pihen, nem rombol, akkor eléggé elfáradt.

De egy kölyök még gyorsan fárad, eleinte nem kell neki nagy fizikai terhelés, inkább sok-sok inger, amit meg kell szokni, ami új és izgalmas.

2011. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kölyök kutyus még nagyon hamar elfárad. Sétánál már nem olyan lelkes, játék közben pedig onnan veszed leginkább észre, hogy nem figyel rád oda, arrébb megy, összezavarodik. De hogy ne terheld túl az idegrendszerét, nem szabad egy kiskutyust teljesen kifárasztani! Inkább sokszor kicsit, mert ez így kiegyenlítettebb és jó élménnyel zárul a közösen töltött idő, míg a teljes elfárasztás mentálisan egy pici kölyökre nincsen jó hatással.

A neheze majd 5-6 hónapos korban kezdődik, olyankor már nagyon aktívak, olyanok, mintha lehetetlen lenne elfárasztani őket. Hasonlóan fogod látni a fáradtságot, mint kicsi korában, csak most már sokkal több időre és energiára lesz szükség az elfárasztáshoz.

Felnőtt kutyát már lehet terhelni ésszerű kereteken belül.

A kockázat bizonyos fajtákban van, akik munkamániások, mert ők annyira szeretnek dolgozni, labdázni, hogy képesek a végkimerülésig hajszolni magukat, anélkül, hogy a fáradtság jelét mutatnák. Náluk csak akkor veszed észre, ha túllőttél a célon, amikor elvonultok pihenni. Finom érzék kell ahhoz, hogy ilyen munkamániás fajtákat úgy tudjon az ember lefárasztani mind mentálisan, mind fizikailag, hogy a kutyának ki legyen elégítve az igénye, de ne is legyen túlhajszolva. Na meg tapasztalat.

2011. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ő ilyen kis UV kutya, csak mikor megláttam beleszerettem. :) Remélem nem nő olyan nagyra! :))))
2011. febr. 22. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot hozzá! :)
2011. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Asszem mire szobatisztára neveljük meglesz... :)
2011. febr. 22. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!