Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a szüleimet arról, hogy igenis tudnék gondoskodni a kutyámról ha kapnék?

Figyelt kérdés

Valakinek valami bevált módszer? :)

13/L


2011. márc. 8. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen van, de nem 1 hét alatt tudnád meggyőzni őket, kezdj el segíteni a háztartásban minél többet és tanulj szorgalmasan hogy kapj jó jegyeket és ha kitartó leszek biztos vagyok abban ,hogy lehet kutyád egy pár hónap múlva
2011. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először kérj valami kisebb állatot,amivel bizonyíthatsz.Egy kutya nemcsak nagyon nagy felelősség,hanem rengeteg kiadás is.Gondold végig,hogy ezt is tudnád-e vállalni.
2011. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi van, ha anyagi okai vannak a tiltakozásuknak, és a gondoskodás csak kifogás? Amúgy, ha bele is egyeznek, az attól fogva számukra is nagy felelősség, mert bármi olyan dolog áll elő, amit te magad nem tudsz megoldani, akkor az az ő dolguk lesz.
2011. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xnorkax ***** válasza:

Most lehet az mondani, hogy takaríts sokat, tanulj jól, ne feleselj vissza stb. de a kutya nem egy átmeneti dolog. Szóval nem unhatod meg.

Szerintem ülj le velük beszélni és mondd el, hogy neked a kutyák a mindened, nélkülük üres lenne az életed. Én is ezt elmondtam őszintén. Szerintem ha jobban belegondolnak mindenkinek van valami mániája.. Valakinek a sport, a számítógép, a macskák és nekünk a kutyák. Ezt minden bizonnyal megértik majd.

Viszont, ha olyan kifogással jönnek, amit nem lehet áthidalni sajna várnod kell még. Ilyen lehet az anyagi háttér, esetleg valaki allergiás a kutyaszőrre (bár vannak olyan fajták, amik nem hullatják a szőrüket) vagy egyszerűen nem szeretik a kutyákat.

Ha ne adj' Isten így lenne, akkor se keseredj el. Nem tudom, nálatok mennyi idősen lehet már menni menhelyre önkéntesnek, de nálunk még nálad fiatalabbak is járnak. Szóval ott is kiélheted a kutyaimádatodat, bár tudom, hogy nem olyan, mintha lenne egy sajátod.

Sok sikert! (ha sikerül, akkor remélem tudod, hogy 10-15 évre elkötelezted magad a napi (akár többszöri) séták, tanítás, foglalkozás mellett)

2011. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat.:)
2011. márc. 8. 19:16
 6/6 anonim válasza:
Na sikerült meggyőznöd őket?
2011. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!