Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól tarthat az...

Hány éves kortól tarthat az ember border colliet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor tartasz bordert amikor akarsz.
2011. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem kor függő, hanem hogy milyen az életed, mennyi szabad időd van, mennyi energiád, kedved, és persze pénzed...
2011. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ez nem kor függő, de egy border collie szerintem nem gyereknek való ( bár vannak kivételenk és ezért sem kor függő)

ha te 13-14 évesen (vagy akár 8 évesen) tudsz napi több órát mozogni vele, rengeteget tanítani és kutya suliba járni és te maradsz a falkavezér és tudod irányítani és letudod fárasztani (mentálisan és fizikailag) akkor miért ne tarthatnál?

csak azért nem ajánlom gyereknek ezt a fajtát mert a fentieket nem biztos hogy minden nap betudja tartani (főleg ha első kutyája lenne akkor nagyon nem ajánlom mert irtó okos kutyusok és simán átveszik az irányítást )

2011. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem is igazán kor, inkább érettség függő.

Tehát ha már megértél arra, hogy naponta több órát foglalkozz vele, lefáraszd az agyát és mozogj vele, akkor nyugodtan tarthatsz ilyen fajtájú ebet. Ez szerintem már olyan 14 éves korodban is lehetséges.

Szerintem nem mondok újat, ha azt említem, hogy a mozgásigénye talán a legnagyobb a kutyák között. Munkára tenyésztették ki, így valami állandó elfoglaltságot kell, hogy találj neki. Ez akár lehet agility vagy frizbi. A lényeg, hogy mozogjon és terhelje az agyát.

Minden kutya tartása felelősséggel jár. Mindenképp egy jó kennelből vegyél kutyát. Ezután is etetni kell, minél jobb minőségű táppal.

Sok sikert!

2011. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xnorkax ***** válasza:
10%
előttem már leírták, de tényleg agyban dől el, tarthatsz-e egy ilyen kutyát. mert ezzel elkötelezed magad mellette legalább 10-15 évre. gyerek ill. tinikorban sokféle dolog bejöhet a képbe, ami miatt a kutya háttérbe szorulhat. persze felnőtt korban is, de talán felnőtten már van annyi realitás érzéke az embernek, hogy feltudja fogni a kutyatartás súlyát. és ez szerintem minden kutyafajtára vonatkozik. :)
2011. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
előttem már mindent leírtak:D
2011. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!