Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikrochip regisztráció?

Mikrochip regisztráció?

Figyelt kérdés
Itteni állatorvosunk elég szerencsétlen ( ma bejött oltani a bernimmet,és közölte,hogy de aranyos rotweiler...no comment ).Azt se tudja,mi az a mikrochip kb. Viszont én chippel vettem kiskutyust,és szeretném regisztráltatni. Hogyan tudom megtenni? Valami adatlapot kell kitöltenem,aláiratni az állatorvossal? Az baj,ha nem az az állatorvos regisztrál,aki beültette a chipet? Gondolom a petvet-ről letölthető adatlapon a tulajdonosváltást kell bejelölni ilyenkor. Hova kell ezt a lapot beküldeni küldeni?
2011. febr. 22. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tulajdonosváltozást a MEOE-nál tudod bejelenteni, onnan tudsz is letőlteni lapot, de a tenyésztőnek adnia kellett vna ilyet, mert kell az ő aláírása is, adatai, a kutya adatai! Hívd fel azt akitől vetted!

Viszont ha chippel vetted lehet regelve van már, nem?

2011. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Állatorvosnak kell regisztrálnia (azt hiszem) a neten. Csak ők csinálhatják, már faggattam az orvosomat erről. Szerintem nem kell, hogy ugyanaz az orvos tegye, aki chippezte. Keress egy, a korral haladó állatorvost, és ezt komolyan mondom, a Te, és a kutyád érdekében. Én is rosszul jártam egy idősebb dokival, a lehető leghamarabb egy fiatalabb magánorvosom lett, amit egyáltalán nem bánok.
2011. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Törzskönyve nincs. Akkor is kell a tenyésztő?
2011. febr. 22. 20:25
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor nem mert ha a chip nincs beregelve akkor a te neveden lesz!
2011. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
akkor nem mert ha a chip nincs beregelve akkor a te neveden lesz amikor beregisztrálják, kérdezd meg regelték-e azok akiktől vetted
2011. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem regelték,csak ők ültették be. De akkor hogy töltsem ki a lapot? Mert ha azt írom,hogy chip-beültetés,akkor nyilván annak az orvosnak kéne aláírni,aki beültette. Gondolom így is tul. váltás?
2011. febr. 22. 20:40
 7/11 anonim ***** válasza:
nem így nem kell tul.vált. lapot kitölteni, mert a te neveden regisztrálják majd, de keress egy értelmes orvost és ő részletesen pontosan elmondja neked, én nem annyira tudom!
2011. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a regisztrációt az állatorvosok végzik. A rendszerbe csak ők tudják felvinni a kutyák adatait. Keress egy megbízható állatorvost, mert később is szükség lesz rá. Ha ennyire alkalmatlan az állatorvosod, akkor egy komolyabb betegségnél sem tud majd Neked segíteni.


Inkább utazz vele pár kilóméterrel többet, minthogy baj legyen.

2011. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak az állatorvos tud regisztrálni a petvetdatán, a papírt is ő tölteti ki veled.
2011. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pipis ***** válasza:

Szia!


Nekem egy kedves öreg állatorvosom van, aki nem igazán ért már az ilyen modern dolgokhoz mint a chip. Éppen ezért a regisztráció erejéig bementem egy másik állatorvoshoz, és kb 10 perc alatt Ő beregisztrálta a chippet. 2000Ft volt, vittem a kutya oltási könyvét, az adásvételi szerződést és a kutyát.

2011. febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!