Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Bent végzi a...

Mit csináljak? Bent végzi a dolgát.

Figyelt kérdés
Most voltunk sétálni a kutyámmal kb fél órára és nem pisilt.De mikor haza értünk az volt az első dolga hogy lepisilte a szőnyeget.Mit csináljak hogy kint végezze?
2011. febr. 23. 16:21
 1/6 IGCM ***** válasza:

Megeteted és leviszed sétálni.Addig nem mész haza vele amíg nem pisil.Fél óra az nem sok idő,főleg ha még pici.Addig sétálj vele amíg nem végzi a dolgát kint.

Ha sikerül neki akkor nagyon dicsérd meg.A benti piszkításért ne szidd le max annyit mondj hogy nem szabad de ne bánzsd és ne nyomd bele a fejét!

MEgfogja tanulni ne izgúlj,csak az eleje nehéz :)

2011. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az én kutyámmal is ugyan ez a helyzet :S

csak félek tovább sétáltatni, mert megfázik vagy vmi, még csak h és fél hónapos :S

kiváncsi leszek a válaszokra.

bocsi az offért

2011. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a problémám mint az utolsó válaszolónak, félek hogy megfázik még csak 3 és fél hónapos
2011. febr. 23. 16:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor általában az is a gond, hogy még bizonytalanok a kinti világban, túl sok az inger, az érdekesség. Érdemes vele kicsit mozogni kint, de aztán valami nyugis helyen, ahol nincs sok autó, sok ember, megállni. Hagyni, hogy szaglásszon. Ha egy helyet megszokik, és biztonságban érzi magát, akkor jobban mer majd ott pisilni is. De vannak kutyák, akiknek ez eleinte igen nehezen megy, és tényleg ki kell bekkelni kint, míg győz a kényszer, és akkor nagyon megdícsérni. Az első pár ilyen alkalom után már egyre hamarabb menni fog lent is.


És semmiképp se büntesd érte bent, mert csak azt a következtetést fogja levonni, hogy el kell előled bújnia ha pisilnie kell, azt meg ugye kint nem tud.

2011. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Az én kutyám 12 hetes és nemrég hoztuk el faluról városra. Minden zaj (villamos, autó, sok ember stb) még nagyon szokatlan neki. a szobatisztaságra szoktatás nagyban függ a kutyus életkorától, mert a kicsik 2-3 óráig bírják ki és kaja utána azonnal menni kell velük. Alapvetőn igaz, hogy addig mész vele, amíg el nem végzi.

De nekem bevált valami, amit a neten olvastam. A benti kutya WC.

Ez annyiból áll, hogy ha bent bepisil, akkor egy zsepivel felitatod, ez lesz a szagminta. Ezt odateszed a lakás egy könnyen takarítható pontjára, teszel alá újságpapírt és egy zsacskót és köré újságpapírt. Ezt megszagoltatod vele és utána oda fogja végezni, ha már végképp nem bírja, és te vagy nem vagy otthon vagy épp nem tudod levinni. Utána pedig könnyen eltakaríthatod és nem a szőnyeget teszi tönkre. Fontos, hogy ahová eredetileg pisilt azt mosd fel nagyon erős illatú felmosóvízzel, ami elyomja a szagmintát (jelen esetben súrold ki nagyon erős illatú szűnyegtisztítóval). Azért van így mert a kutyák általában ugyanoda végzik a dolgukat vagy a közelébe. Nekem bevált!

De ezért inkább a séta, ez csak vlszhelyzetre!

Üdv.

2011. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 hete került hozzánk egy felnőtt bullterrier szuka szaporítótól,csak kennelben volt eddig.

Most lakásban van.Első napokban bepisilt kétszer,megszidtuk,hogy nem szabad,azóta szól,ha ki akar menni a kertbe dolgot végezni.

Igen ám,de 2 napja bekakil.

Nincs hasmenése,szilárd a széklete.Ki van engedve,utána fél órával elvégzi a szőnyegen a nagydolgát.

Nem tudom,mi lehet a baj.

2011. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!