Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az aljszőr okozhat viszketést...

Az aljszőr okozhat viszketést a kutyáknál? Vélemény?

Figyelt kérdés
Elég sokat vakarózik a kutyám. Táplálékallergia kizárva (hipoallergén tápot kap); nem bolhás. Egyszer megfürdött a velencei tóban és azóta vettem észre hogy erősen vakarózik. Általában a farka tövéhez, a hátára kap oda...ja és a bűzmirigye is ki van nyomva, szóval ez sem lehet. Olvasgattam a neten és gondoltam hátha az aljszőr okozza mert hosszúszőrű kutyusról van szó (shi-tzu).
2011. febr. 23. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Aljszőrrel max akkor lehet probléma ha nagyon elhanyagolt a kutyus - nincs rendesen fésülve és már pamacsokban csüng rajta az elhalt aljszőr. Így nem hinném.

Milyen hipoallergén tápot kap és miért azt?

Gondolom nem most fürdött a Velencei tóban hanem mondjuk nyáron...azóta vakaródzik? Érdemes lenne bőrkaparékot csináltatni dokival.

2011. febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Acana bárányos-almás tápot kap, doki ezt javasolta hogy kiderítsük táplálékallergiája van. Az allergiavizsgálat sajnos nagyon drága...

Igen, még a nyáron fürdött meg benne. Azóta próbáljuk kideríteni mi lehet a baj. Befújtuk aloe verás spray-vel ami valamennyit segített rajta. A bőrkaparékkal mit tudnak megállapítani?

2011. febr. 23. 17:44
 3/4 hell-ikon ***** válasza:
100%

Nincs-e gombás, atkás, egyéb bőrfertőzése, ami szemre nem megállapítható.

Sokat tud segíteni ilyen rejtélyes okból történő vakaródzás felderítésében.:)

2011. febr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. febr. 24. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!