Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény? Én így oldom meg...

Vélemény? Én így oldom meg jelenleg!

Figyelt kérdés

Szóval van egy 4 hónapos yorkim, 2 napja elkezdett evés közben morogni rám, amikor odaraktam a kezem a kajához! Megfogtam a nyakánál lenyomtam a földre, utána nem tette, de ma megint, én erre megint lenyomtam...Plussz engem szeret idegelni az derült ki, mert amikor ma elmentem párom mondta, hogy nem is foglalkozott vele amikor nyújtott, amikor itthon vagyok akkor mindig a nyakán lóg, mindig rosszalkodik! Az alap dolgokat már tudja, így ha mondom neki befejezi,de egy idő elteltével folytatja és folytatja és folytatja...lehet nagyon szigorú vagyok vele ő meg terrier lévén megmakacsolta magát?! Neveltem már fel amstaffot, pitet is, de ők nem csinálták ennyire és büszke is vagyok rájuk, hogy így sikerültek, semmi gond soha nem volt velük, ők is makacsok voltak, agyafúrtak stb, de ez a kis terrier túl tesz mindkettőn :D

Tehát, véleményeket, tanácsokat várok...

Előre is nagyon köszönöm!


2011. febr. 23. 21:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a lenyomás jó ötlet, le kell törni a "kis" egóját mert nem moroghat rád akkor sem ha eszik, rám egyszer morgott a kutya de seggberugtam, azóta rám nem morog... páromra is rámorgott meg is kapta kicsit,ö nem tett semmit, és utána is morgott rá... nagyon bosszantó dolog és semmiképp sem lehet hagyni hogy ez legyen a "megszokott" ö csak egy kutya, a helye ott van a sorban az utolsó utáni... el kell fogadja... sajnos néha minél kisebb a kutya annál nagyobb az ego, annál "nagyobb pofont" neki, én ezt mondom :-D
2011. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

első; a seggberúgós mondatodon jót nevettem : D

egyébként szerintem is jó ötlet a lenyomás és az elsőnek teljesen igaza van, hogy le kell nyomni az egóját : )

2011. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
ez amit csinálsz, hogy lenyomod jó csak egy yorkinál én szív bajt kapnék nehogy valami baja legyen :S
2011. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja lenne, nem odapréselni kell, csak a földig lenyomni. Ha már feladja és nem akar felállni, rájön hogy akkor nincs leszorítás.
2011. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%
A kutya - még akkor is, ha kis termetű - alapvetően ragadozó állat. Hogy jut eszedbe, hogy hozzányúlsz a kajájához, miközben eszik? Természetes, hogy morog, meg ideges lesz tőled. Oké, egy yorkit könnyű lenyomni, megmutathatod, hogy te vagy az erősebb. De szerintem jobb lenne, ha békén hagynád evés közben.
2011. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

igen a seggberugós dolgon én jót nevettem :DDDD akkor folytatom az ego lenyomást!

attól, hogy yorki ugyanolyan kutya, ezért olyan kezelhetetlen egy csomó, mert nem úgy bánnak velük ahogy kell, hanem emberként!

2011. febr. 23. 22:12
 7/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:12


nem ezt nem szabad engedni neki! netán egy kisgyerek megy oda és megkapja akkor mi a helyzet? jó gyerekre figyelni kell, de ez akkor sem megengedett!!!!

2011. febr. 23. 22:14
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

22:12

a gazda a főnök nem a kutya. ő dönti el mikor ad enni a kutyának, és mikor veszi el. nehogymár a kutya irányítsa a gazdát. és ne haragudj de amit írtál iszonyatos b@aromság volt. kérdező ne hallgass rá. te vagy a falkavezér, és nem ő.

2011. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nekem jóval nagyobb termetű kutyám van, és úgy gondolom, hogy egy jól szocializált, kiegyensúlyozott kutya nem morog ilyen esetben sem.

nálunk nem kellett eljátszani ezt a nyomásos dolgot, egyszerűen csak hozzá szokott, hogy simizem néha közben, vagy én etetem meg, (régen nem én etettem :)), és türelmes kutya lett, aki tudja, hogy nem akarom én elvenni a kajáját.

2011. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A ragadozósnak:


Akutya ragadozó,és falkaállat. A gazda a falkavezér. A falkában az alsóbbrendú tagok nem moroghatnak az alfa pár egyetlen tagjára sem. Ha ezt megteszik,igen kemény megtorlás vár rájuk. Mivel a háziasított kutyáknál a gazda a vezér,akkor,és úgy van joga odanyúlni,ahogy akar. Ha a kutya visszamorog,azzal azt jelzi,hogy ő áll feljebb a rangsorban. Ezt meg kell torolni,mert a későbbiekben komoly problémákat okozhat!

2011. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!