Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény? Én így oldom meg...

Vélemény? Én így oldom meg jelenleg!

Figyelt kérdés

Szóval van egy 4 hónapos yorkim, 2 napja elkezdett evés közben morogni rám, amikor odaraktam a kezem a kajához! Megfogtam a nyakánál lenyomtam a földre, utána nem tette, de ma megint, én erre megint lenyomtam...Plussz engem szeret idegelni az derült ki, mert amikor ma elmentem párom mondta, hogy nem is foglalkozott vele amikor nyújtott, amikor itthon vagyok akkor mindig a nyakán lóg, mindig rosszalkodik! Az alap dolgokat már tudja, így ha mondom neki befejezi,de egy idő elteltével folytatja és folytatja és folytatja...lehet nagyon szigorú vagyok vele ő meg terrier lévén megmakacsolta magát?! Neveltem már fel amstaffot, pitet is, de ők nem csinálták ennyire és büszke is vagyok rájuk, hogy így sikerültek, semmi gond soha nem volt velük, ők is makacsok voltak, agyafúrtak stb, de ez a kis terrier túl tesz mindkettőn :D

Tehát, véleményeket, tanácsokat várok...

Előre is nagyon köszönöm!


2011. febr. 23. 21:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

simogatásnál nem morog ő sem, csak akkor ha a kezem mellé rakom, meg párom lábára amikor mellé lépett :P elég vicces volt amúgy :P

Jó, köszönöm a válaszotokat!

2011. febr. 23. 22:25
 12/16 anonim ***** válasza:

Fentebb írták, hogy a kutya nem ember, és nem szabad emberként kezelni. Mert egy embernek megmagyarázhatod, hogy "figyelj, és adom a kaját, és ne morogj, ha közben odanyúlok", de egy kutya ezt nem fogja megérteni.


Más kérdés persze, ha csak úgy brahiból rád támad (vagy bárkire), azt nem szabad hagyni, igenis lássa, hogy ki a falkavezér! De bizonyos helyzetekben el kell fogadni, hogy nem ember, és természetes ragadozóösztönei vannak.


Tényleg fontos szempont, hogy a gyerekeket ne kapja meg, de szerintem jobb, ha elmagyarázod a gyereknek - elvégre ő képes megérteni - hogy evés közben a kutyát békén hagyjuk. Mert rendben, letöröd a yorki egóját, a gyerek meg ezt hiszi természetesnek, aztán ha legközelebb egy kaukázusihoz megy oda...?


22.12-es voltam

2011. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

nincs gyerekem csak írtam, mert ugye nem pár hónapos elfoglaltság egy kutya, időközben lehet!

Elfogadom a nézőszempontodat, de én nem tudom így látni ezt a dolgot, mert ha most morog, akkor kitudja, gondol egyet és más helyzetben is fog, vagy nem megfelelően viselkedik, összezavarodik, hogy ha megmorgom elmegy, akkor máskor is hátha...

meg nem fogom "1 km-es" körzetben a lakásban kerülni mikor eszik:D

2011. febr. 23. 22:36
 14/16 A kérdező kommentje:
elnézést a helytelen írásért!!!
2011. febr. 23. 22:37
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, pont az ilyen mini kutyáknál szokták elkövetni azt a hibát az emberek hogy plüssmacinak vagy ki tudja minek nézik az állatot mert olyan éééédes meg cuki meg pici hogy szinte megzabálná az ember, és itt a környékünkön is van egy rakás ilyen kis porszivó :-) és a gazdájuk sétáltatja öket mindenféle kis csiriviri cuccokban meg KÖNYÖRÖGNEK a mamik hogy a kutya jöjjön már - mert persze póráz nélkül viszik mert a "kutyusnak szaladgálni kell" és képesek várni fél órákat mire a kutya hajlandó odatotyogni hozzájuk - érted már az ember is alig áll a lábán és ahelyett hogy megfogná a pórázt és elhuzná inkább ott áll remegő lábakkal didereg a hidegben éééés vár... meg egyesek beszélgetnek velük hogy: gyere szépen tudod megmondtam még este is lejövünk sétálni, megbeszéltük, ugye Fifike? ... meg: "megmondtam hogyszépen játszatok, nem megmondtam, figyeld meg bünti lesz ha ezt csinálod..." meg valami olyan szinten nem ismerik a kutyákat hogy az valami eszméletlen... volt lent egy nö kutyával és lent volt a kutya játéka, mi elmentünk mellettük az én kutyámmal, de arról már messziröl láttam hogy támadásra áll és nem is tévedtem, mert nekünk ugrott... erre az ö gazdája eldobta a labdát a kutyája utánaszaladt ráfeküdt és onnan morgott ránk,mi el akartunk menni és még utánunk szol a nö hogy milyen "szemetek vagyunk" hogy nem játszhat az én kutyám az övével pedig annyira de annyira szeretett volna... aha, persze... annyira tudom "utálni" az ilyen kutyatartókat akiknek fogalmuk sincs arról milyen is A KUTYA...

Őket igenis meg kell nevelni és nem lehet szóval megmagyarázni nekik, persze- kapcsolhatod valamilyen szóhoz - mint parancs, de akkor is a gesztus - akár a lenyomás akár a nyakba csipés - akár a seggberugás :-D a fontosabb, hogy tudja, helytelen amit csinál... amit meg valaki irt, hogy miért nem lehet békén hagyni a kutyát amikor eszik, hisz, "ragadozó" állat, csak ez nem pont igy igaz... mert én ugy vagyok vele, a kutya örüljön ha odavetek neki egy darab valamit, amit megehet, ha "szerencséje van" minden nap kap valamit és ezért feltétlen engedelmességgel és alárendeltséggel tartozik nekem... kooperáció, "mindig is" igy volt a kutyával...azért csatlakozott hozzánk nagy valószinüséggel, mi használtuk erre arra, neki biztosvolt a kaja, ennyi...

2011. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:43


"mert én ugy vagyok vele, a kutya örüljön ha odavetek neki egy darab valamit, amit megehet, ha "szerencséje van" minden nap kap valamit és ezért feltétlen engedelmességgel és alárendeltséggel tartozik nekem... kooperáció, "mindig is" igy volt a kutyával...azért csatlakozott hozzánk nagy valószinüséggel, mi használtuk erre arra, neki biztosvolt a kaja, ennyi.."


Ezt én is írni akartam, csak abban a formátumban, hogy háziasítva lett, az ösztönei eltompultak, hisz nem kellett alkalmaznia a vadászat során, így amit tőlm kap kaját az olyan mintha én "vadásztam" vna és megosztom vele mivel falka tag ezért nem tehet ilyet!

Csak nem akartam ennyire belebonyolódni!

2011. febr. 24. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!