Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja a kutyámnak...

Lehet valami baja a kutyámnak sétákon, ha utoljára 4 éve volt beoltva?

Figyelt kérdés

Nemsokára be lesz oltva, de addig ugye lehet sétáltatni nyugodtan?


Az első oltások amúgy megvannak.


2011. febr. 23. 22:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

És ha véletlenül veszettséggel fertőződik az oltatlan kutya és meghal a fél család miatta?

A veszettségi oltás KÖTELEZŐ,és nem tudom elképzelni,hogy 4 éven át nem jutott évente 3000 ft.

Én 27 ezer forintból élek,érdekes,mégis oltva vannak a kutyáim.Nem tehetem meg a környezetemmel,hogy veszélyeztessem őket.

2011. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Onnan veszik, hogy van gyerek, mivel írtam...

Hogy inkább neki adok először enni.

De ez már nem a témába vág.

2011. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
48%

Addig ne vidd, nehogy vmi rosszul végződjön...ilyenkor szokott lenni a legtöbb baj, majd viszed oltás utána, ennyi idő után igazán kibírja azt a pár nappot még!


27 ezerből élsz? Az elég érdekes, gondolom lakás, rezsi nincs, vagy kajára nem kell költened, nem tudom, de az biztos, hogy egy ember havi 27-ből nem jön ki, főleg télen!!! Eleve helyzetedtől függően az albi egy normális 30-100 ezer, + rezsi, de ha lakás tied akkor is a rezsi minimum 15-20ezer! + megnézném, hogy a te étkezésed egy hónapra, hogy jön ki 12 ezerből ?! És akkor az apróságokról még nem is beszéltünk, ami a mindennapi szükségletekhez kell... főleg, ha gyerek van...nos add össze, szintem ez már rég meghalatta a 27et!

Szintem neked segítenek még a szüleid vagy valaki, de egy hónapban 27ből nem lehet megélni, főleg ha kutyád is van!

De elnézést, ha rosszul gondolom, mert ha igen, megoszthatnád, hogy mégis, hogy csinálod! Igazán kíváncsi lennnék rá!

2011. febr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
63%

Igaza van azoknak, akik azt mondták, hogy a gyerek, vagy a család előrébb való, mint a kutya.

De másnak azért van igaza, hogy ha van spórolt pénz, azt ne sajnáljuk a kutyától. Annak is egészségesnek kell lennie.

De nem kell vmit megvetni azért, mert nincs pénze a kutyájára. Sajnos, sok ember van így!!!!!!!!!!!!!!!!


18/L

2011. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Én élek27 ezerből:nem tudtam fenntartani a pesti lakásom,egy kis parasztházba költöztünk vidékre.

Villanyszámla nem sok,fűteni lehet ággal,fahulladékkal,mint majdnem mindenki a faluban.

Két napra veszek kenyeret,felvágottat,ami olcsó.

Tavasztól terem sok minden a kertben.Gyerekem egyébként nincs és nem is szeretnék.

25 kg vágóhídi húst hoznak 1500 fointért,kutyakaja jó darabig megvan belőle.

Ennyire egyszerű.

Ruházkodás:szokott lenni itt a művházban havonta/kéthavonta olyan,hgy ingyen lehet elvinni ruhákat,nagyon jó az.

Egyébként mivel itt nincs munka,a falusiak jó része hasonlóan él.

2011. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így kell élned, de aki dolgozni akar az talál munkát, és ha ilyen körülmények között élsz, minek neked kutya? Ha bmi baja lesz, ott hagyod megdögleni, mert hipp-hopp a doki leakaszt rólad egy 20-30at! De ha ilyen szegény vagy, azért internetre telik? Ugyan nem hiszem, hogy igazat írtál! Mindegy nem is érdekel, de az tény ha vkinek ennyire nincs pénze az ne tartson kutyát...és még lehetne írni egy csomó dolgot, de ennyire ne menjünk bele!
2011. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:

Hát ahogy a válaszokat elnézem nem sok segítséget nyújtottunk szegény feltevőnek.

Ha már 4 éve nem oltottad be szegény kutyádat és mostanában tervezed akkor várd meg amíg megkapja és csak azután vidd ki sétálni.

Ha 4 évig nem vitted sétálni akkor azt a pár napot vagy hetet még kibírja a kutya e nélkül is.

De szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a kutya egy érző lélek, ha most 4 év után el kezdesz vele foglalkozni akkor, ha rá unsz és rá szoktatod a rendszeres sétára nem hagyd abba, mert ezt a kutya nem fogja megérteni és gondolom nem akarsz egy idegbeteg, bús, komor kutya tulajdonosa lenni a későbbiekben. Vagy nem akarod te is szaporítani a kóbor kutyák létszámát mert nem bírsz a kutyáddal vagy pedig az így is túl zsúfolt menhelyek kutyáit gyarapítani.

Tehát kérlek ne csak azért kezdj el sétáltatni a kutyádat mert most kedvet érzel hozzá, vagy mert úgy gondolod, hogy jól mutat az oldaladon a kutya.

Más hozzá szólóknak:

Való igaz, hogy nem csak a kutya védelmében vannak a kötelező oltások, hanem az ember védelmében, de ne legyünk már ennyire önzőek, hogy mindig magunkat tesszük a központba így is sok mindent elveszünk az állatoktól és a természettől. Tény hogy a veszettség oltás kötelező és jó hogy ezt az oltást feltalálták, mert ezáltal sok kedvencünket megkíméljük több napos, hetes esetleges szenvedéstől. De azt is tudomásul kell venni, hogy nem mindenki olyan szerencsés mint egyik hozzászóló író aki félre tud tenni. Bizony kerülnek az emberek olyan helyzetbe, hogy még azt a 3000 - 5000 Ft-ot sem tudják kifizetni amibe az oltás kerül.

Szerencsés az a hozzá szóló aki félre tudja tenni a pénzt az állataira és másra is. Viszont figyelembe kell venni, hogy nem mindenki ilyen szerencsés és nem kell rögtön le szólni az olyanokat akik így jártak, mert ha felelőtlen lett volna az illető akkor oltás nélkül is sétáltatta volna a kutyáját és nem tette volna fel a kérdését. Tehát látszok az, hogy azért törődik az állatával.

Nem tudom mennyire tájékozott az az illető aki azt írta 27000 Ft-ból nem lehet megélni, sajnos országunkba közel 48 %-ának bizony akkora összegből kell gazdálkodnia. RAT jövedelem 28500 Ft havonta és a GYES is hasonló összegű valamint akiket rokkantsági nyugdíjt kapnak azok is 28 - 30 000 Ft- ból élnek. Sajnos akiknek jó és biztos munkahelyük van el sem tudják képzelni, hogyan tudnak ki jönni ennyi pénzből az emberek, de bizony kénytelenek ki jönni még úgy is, hogy az állataiknak és a gyerekeiknek meg veszik a 200 Ft-os neve sincs párizsit és nézik, hogy ők milyen jó ízűen esznek, vagy szégyen szemre ki kell menni a bolha piacra és eladogatni a nehezen össze szedett javakat és fillérekért eladni, hogy tudjanak venni élelmet és ki tudják fizetni a rezsiköltséget.

Honnan tudja az illető aki azt írta, hogy a fűtés ennyi, meg ennyi és azt nem lehet ki fizetni nagyon sok embernek nincs fűtése, talán nem is olyan régen még a tévében is mutatták olyant, hogy a saját lakásában hányan fagytak meg az idén. Talán azt hiszi az illető, hogy ezek spóroltak? Sajnos nem azért fagytak meg mert nem tudták fűteni a lakásukat a szegénység miatt és még hány emberről nem tudunk akik ilyen helyzetben vannak és a világításról még nem is beszéltem. Sok embernél nincs áram a lakásban.

Amúgy én is RAT-os vagyok havi 28500 Ft-ból élek, szerencsére nincs gyermekem viszont van kutyám és nálam ő az első, ha a hűtőbe be nézne nem sok emberi ételt találna viszont annál több kutyakaját és bizony tavaly én sem júniusban, hanem augusztusban tudtam össze gyűjteni annyit, hogy a kutyám megkapja az éves injekcióit és féreggyógyszerét.Ja és amióta RAT-os vagyok olyan, hogy apróság , ruha, cipő és egyéb nincs csak álmodozunk róla és nézegetjük a kirakatot és a polcokat, hogy régen ezt is meg tudtuk venni.

2011. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim válasza:

Láttam új beírás érkezett. Nincs igazad azzal, hogy ha valaki dolgozni akar akkor tudna is az országba. Mind előző olvasó is írta aki falun lakik, nem ilyen szerencsés, de már sajnos azok sem akik városban laknak. Én pl.: 5 iskolával sem tudok elhelyezkedni, mert a korom miatt minden honnan elutasítanak(nem válogatok, már utcát is elmennék söpörni ), sajnos már nem vagyok tini és pályakezdő, így nem is kellek sehol sem. Pedig elhiheted, hogy naponta 10 helyre elküldöm az önéletrajzom és megyek is jó sok helyre gyalog, mivel a buszt nem tudom kifizetni és jelentkezem, de semmi. Sok helyen ez a szlogen: hagyjam ott az önéletrajzom és majd jelentkeznek ami soha nem történik meg. Három év alatt összesen 5 helyről kaptam levelet melyben elnézést kértek, de jelenleg nincs felvétel, ha lesz jelentkeznek a többi még válaszra sem méltatja az embert.

Ja és ha esetleg a kutyám megbetegedne, biztos, hogy még a föld alól is elő teremteném a pénzt csak, hogy ne szenvedjen.

Ma az országnak a 48%-a sajnos kénytelen ilyen túlélő módon élni a kormányunk ezt ránk kényszerítik és egyre jobban, hiszen minden egyre drágább és nem csak a mostani kormány hanem az összes többi amióta a rendszer váltás volt az emberek egyre rosszabb helyzetbe kerülnek.

Sajnos a rendszer váltás óta csak azok tudnak megélni akik megtanultak csalni lopni, hazudni, vagy sikerül valamilyen módon a szamárlétrán feljuttni.

A kormányzatban ahol a jövedelem 600 - 1800 000 Ft és még az egyebekről nem is beszélek el sem tudják képzelni az olyan emberek életét akik így kénytelenek élni mint mi.

2011. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
Amúgy én is a könyvtárból internetezek ami még eddig ingyenes csak az éves tagságot kell kifizetni ami 890 Ft. Fűteni nem fűtők az idén, vagy nagyon minimálisan jó sok reklám újsággal és egyéb összeszedet ágakkal és jó melegen több réteg ruhában azért ki lehet bírni (amit nem most vettem, hanem három évvel ezelött).
2011. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Ezekkel mind tisztában vagyok én is, falu,sokszor járok falun, még sem ezt tapasztalom, nehezen igaz, de boldogulnak az emberek és találnak munkát! Ha nem vesznek fel sehova nem kell megvetni semmilyen munkát! Pl takarítással is meg lehet próbálkozni,konyhai kisegítő ,pultós, stb. ezekre azért általában kersnek munkaerőt!

De ha ti inkább éheztek, hogy a kutyának jobb legyen, a saját döntésetek, más attól még nem köteles így dönteni!

5 iskola? természetesen nem vesznek fel, nemcsak a korod miatt, hanem mert túlképzett vagy, sajnos le kell tagadni már akinek több diplomája van!

És tőlem is azt a választ kapta nagyjából a kérdező amit te írtál!

Függetlenül ezektől aki dolgozni akar az talál vmit, lehet nem épp kényelmes melót, de az is jobb a semminél!

2011. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!