Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » UGODOG kutya-WC, ki ismeri?...

UGODOG kutya-WC, ki ismeri? Mit gondoltok rola? (Honnan lehet beszerezni Magyarorszagon, akar csak hasonlot is? )

Figyelt kérdés

Aki nem ismerne, annak roviden: ez egy muanyag talca, aminek muanyag racs van a tetejen. Ha a kutyanak uritenie kell, akkor arra megy ra. Azert jobb, mint a leteritheto kutyapelenka vagy az ujsagpapir, mert azoknak a tetejen marad a pisi es belelep a kutya, majd amerre megy, vegigtapicskolja vele a lakast. A talca es a racs koze lehet tenni ujsagpapirt vagy kutyapelenkat. Ha erre vizel a kutya, a racs koze folyik a pisi, igy nem tud belelepni. Ha kakil, az fent marad a tetejen, a talcat ki lehet emelni es a kakit beledobni egy zacsiba es a kukaba.

Mire jo?

-Kutyapelenka helyett, amikor szobatisztasagra nevelik a kutyat,

-vagy akar tartos hasznalatra is, hogy akkor se kelljen visszatartania, amikor senki nincs otthon huzamosabb ideig, vagy rajon a hasmenes es nem tudja visszatartani eleve sem.

Szerintem nagyon hasznos dolog, ha arra van hasznalva, amire kell, nem pedig arra, hogy a lusta gazdikat mar a kakilas es pisiles se osztonozze arra, hogy levigyek a szerencsetlen kutyat.

Udvaron is hasznalhato, ha valaki kint tartja a kutyajat es azt szeretne, hogy egy helyre uritsen, ne pedig szanaszet az udvaron.

Szoval van valakinek ilyen? Honnan lehet beszerezni, mert eddig csak amerikaban lattam es angliaban.

Nem csak az UgoDog marka letezik, hanem Nugi is es meg ki tudja, milyen kinaiak altal lemasolt egyeb, de nekem az is megfelelne.


2010. máj. 9. 12:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem butaság, de ez bátorítaná a lustább embereket hogy ne vigyék sétálni a kutyát. Az biztos hogy higiénikusabb mint a pelenka, vagy újság de az emberek kényelemből használnák hogy ne kelljen sétálni, pedig a kutyának kell mozgás, meg ingerek különben megőrül szerencsétlen.

Persze minden embernél előfordulhat hogy történik valami ami miatt egyedül kell hagyni a kutyát, és olyankor praktikus hogy ne a lakást pisilje össze, de erre szoktatni kell és a kutya is megzavarodik hogy akkor most csak kint, vagy csak bent, vagy csak ezen. Ha már egyszer szobatiszta hogy érteted meg vele hogy hát néha néha bent pisiljél. Én nem igazán tudom elképzelni hogy megértse hogy ha leteszem a tálcát akkor oda, de ha nincs lent akkor csak az kint.

2010. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem ugy kell elkepzelni, ahogy gondolod. A talcat nem letenni kell egyszer-egyszer, hanem egy bizonyos helyen kell tartani, hogy a kutya szamara mindig elerheto legyen es mindig tudja, hogy hol van. Ugy, mint a te sajat WC-d, az sem vandorol el, hanem egy kotott helyen van es akkor ered el, amikor akarod.

A kutya igy nem zavarodik meg, hanem akkor kakil es pisil, amikor epen kell neki es nem kell visszatartania csak azert, mert a gazdi epp nincs otthon.

Nekem ez egy nelkulozhetetlen talalmanynak tunik. En nem azert megyek le a kutyaval setani, hogy konnyitsen magan, hanem azert, mert hatalmas teruletek vannak, ahol kergetozhetunk, labdazhatunk es jatszhatunk, amugy eleg aktiv csalad vagyunk.

Persze tenyleg igaz, hogy a lustabb gazdikat meg lustabba tesz, de akik amugy sem lustak, azoknak szerintem ez a talalmany egy nagyon hasznos dolog, mind a kutyanak, mind a gazdinak.

2010. máj. 9. 16:29
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem nagy találmány, macskában sztem itthon is árulnak, ha kicsi kutyának kell, vegyél azt. Kutyawc-t nem árulnak itthon tudtommal, de ez így is van jól. Akkor lesz minden veszve, ha az emberek macskawc szerűre szoktatják a kutyáikat h ne kelljen levinni mindig.

Sztem aki kutyát vállal bentre, az ezt is vállalja maradéktalanul. vagy vegyen macskát, de ne szégyenítse meg ilyesmivel a kutyát.

2010. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Jajj Istenem, miert kell csak azert valaszolnod, hogy baromsagokat halmozz ossze? Mi az, hogy megszegyeniteni a kutyat? Kerlek, ne pazarold valaszolasra az idodet, mert nem is veszem figyelembe.

Ertelmes emberek valaszait varom, akik tudnak gondolkozni es ertenek a kutyakhoz.

2010. máj. 12. 10:01
 5/21 A kérdező kommentje:

Es a masik pedig, hogy ha macskaban arulnanak, akkor nem tettem volna fel a kerdest, hogy hol lehet beszerezni! Tudom hasznalni a netet, nagyon is jol! Hadd aruljam el, hogy macskaknak meg kulfoldon sem arulnak, hanem ugy reklamozzak, hogy ez a kutyaknak kitalalt WC hasznalhato akar macskaknal is.

Koszi a semmit.

2010. máj. 12. 10:03
 6/21 A kérdező kommentje:

Ha kapok meg esetleg valaszokat, akkor azt kernem, hogy ne arra reagaljatok, hogy a lusta gazdik nem fogjak majd levinni a kutyaikat, mert ez mar ki lett targyalva alaposan, hogy ez igy van.

Most probalja mindenki a NEM-lusta-gazdik, viszont neha sokaig haza nem ero gazdik szemszogebol nezni a dolgot!

2010. máj. 12. 10:07
 7/21 anonim ***** válasza:

Én nem tartok jónak semmit ami arra ösztönzi a kutyát h a lakásban végezze el a dolgát.

A későn hazaérő gazdi akinek a kutyája 11-12 órát van egyedül, az ne tartson kutyát. Mivel annak a kutyának csak az egyik baja h nem tud kimenni pisilni. Még ha ezt egy ilyennel meg is oldják, attól még a gazdinak ugyanúgy nem lesz ideje a kutyájával foglalkozni. Aki nincs otthon 12 órát az nem fog reggel meg este órákat sétálni a kutyájával, tanítani stb, mivel háztartást is kell vezetni és aludni sem árt.

Röviden nekem nem tetszik.


Az udvari alkalmazása már más. Arra lehet jó és hasznos.

2010. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Aha, szoval a kutyak, amelyikek szobatisztak, kepesek 12 oran at tartani a pisit kakit?

En nem 12 orara gondoltam, hanem 8-9re, mint egy rendes munkaido. Szoval ezek szerint te azt mondod, hogy 8-9orat siman kibir szenvedes nelkul egy szobatiszta kutya.

Ha erre senki nem cafol ra, akkor elhiszem neked, mert elsokutyas vagyok, szoval felnott kutyaval kapcsolatban meg nincs tapasztalatom.

2010. máj. 12. 13:42
 9/21 anonim ***** válasza:

Hello én pelust használtam a Yorkimnál. De azt vettem észre ,hogy mióta sétálunk meg ki van engedve az udvarra már éjszaka se jár oda pisilni reggelig tartja. És mikor nagy nehezen 9 kor felkel áll az ajtó előtt h elvégezné a reggeli dolgát:) Pedig én is lent hagytam neki a pelust mikor elmentünk itthonról vagy északára és ő nem használja már.


Az udvarra én „almot” csináltam ,hogy ne össze vissza csinálja. Lehet jobban is szereti mint a pelust:)

2010. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt szobatiszta kutya simán kibír 8-9 órát.

Nekem az 5,5 hónapos kutyám is kibír ennyit éjszaka. De 5 órát már napközben is - pedig még fél éves sincs! Szóval 8-9 óra nem akadály. Az enyémnek eddig egyszer 13 órát kellett itthon lennie. (de természetesen ez nem rendszeres, kivételes alkalom volt)

2010. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!