Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugatja indokolatlanul...

Miért ugatja indokolatlanul kutyám a másikat?

Figyelt kérdés

Van egy tacskóm, mindenki mondja, hogy ugatós a tacskó. És egy nagyobb, Ő csöndesebb, német juhász. Ő inkább elücsörög, fekszik, nyugis. Már idős szegény 13 éves nehezen közlekedik, és már rosszul hall. A tacskó olyan 6-7 éves.

Régen a tacskót befogadtam még fiatalnak. Addig, a nagy volt fölötte a rangsorban, de ahogy idősebb lett, már a tacskó van följebb.

Régen is ugatta a tacsi, de nem ennyit.

Sokszor csak nem is tudom, de a semmiért is ugatja. Oda megy hozzá, és ugat rá, de sokáig. Olyan egyenletesen. Meg felugrál a fejéhez. Azt hittem egy ideig, hogy csak játszani akar. De, nem úgy tűnik. Szóval a nagy, csöndes, nem szól, látszik rajta, hogy nem tetszik neki, de "tűri" az ugatást. Sokszor már én szólok rá, mert nem akar leállni az ugatással.

Szegény kutyám meg már eléggé rosszul hall, szerintem semennyire, és gondoltam, hogy ezért lett rossz a hallása, mert minden nap ugattak hozzá közelről.

Beszéltem több ismerőssel akinek van kutyája, és az lett a válasz, hogy "P már csak ilyen, nem tudsz mit tenni..."

De, szerintem ilyen nincs a kutya nevelésben.

Csak, nem is tudom mi a gond, miért "cukkolja" a tacsim a nagyot. Egy könyvbe sem említenek hasonlót.

Valaki találkozott hasonlóval?


2011. febr. 24. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az Amtaffjaim közül az egyik mindig így jelzi a többieknek hogy játszani akar velük,addig ugat a fejükbe ameddig nem játszanak vele!

Lehet hogy nálatok is erről van szó,lehet a tacsi nem érti meg a hogy a német juhász miért nem olyan mint régen!

2011. febr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én tacskóm is ugyanezt csinálta a másik kutyámmal. :S És én is láttam rajta, hogy ez nem játék... A tacsi volt feljebb a rangsorban nálunk is.

Elmentünk egy nagyon jó kiképzőhöz, ő mondta el, hogy ez hiszti. Mi a következő tanácsot kaptuk: Először is, nekem kellett falkavezérré válnom (Jan Fennel: Hallgassunk a kutyánkra c. könyv). Másodszor. Egy kis műanyag flakonba kavicsokat kellett raknom. Mikor a tacsi ugatni kezdte a másikat, abban a pillanatban mellé kellett a flakont hajítanom a földre, közben pedig erélyesen rászólni. Ha abbahagyta, akkor egyből dicséret, ha nem hagyta abba, akkor a flakon megint. Néhány nap leforgása alatt a kutya 180 fokot fordult, mára pedig a múlté az ugatás. :) Pedig nekünk is sokan azt mondtak, hogy a tacsi ilyen, meg hogy reménytelen eset... Hát nem. Nekünk sikerült ezzel a módszerrel. :)

2011. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Annyi az egész, hogy a tacskó a falkavezér. Mindenkit ő irányit, a németjuhászt és még téged is. Ezért ha valami nem úgy történik akkor ő rászól(ugat) arra aki éppen rosszul csinált valamit. Ezt azért teszi mert más nem vállalta el a falkavezéri szerepet (te) és egy falkának vezérre van szüksége.
2011. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!