Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy nem fázik, vagy...

Lehet, hogy nem fázik, vagy nem szereti a házát?

Figyelt kérdés

Palotapincsi kutyusomról van szó. Egyszerűen nem alszik a bélélt házában. Oda van rögzítve sok puha pokróc,(bár abból is szaggatott már fel párat) de van egy szivacsos párnája is, az nincs rögzítve.

Hetek óta kihúzza a párnáját, és kint alszik a szabad ég alatt. Állandóan "ágyazunk" neki. Eddig bent marad szépen, de mostanában...

Tegnap is kin aludt a hóesésben, éjfélig játszottuk azt, hogy én vissza tettem a párnáját, ő meg kihúzta.

vannak alsó épületeink, de olyan dolgok vannak ott, hogy őt nem tehetjük közéjük.

Szerintetek?


2011. febr. 25. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig jó lenne valahogy megoldani hogy bezárd valahova,mert megfog fázni!
2011. febr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hagyd úgy, neki valószínűleg úgy kényelmes. :) Hogy miért, azt ne kérdezd. :P Nekem is volt egy kiskutyám, aki állandóan kihúzgálta a kis pokrócát a házikójából és úgy tespedt rajta. :) Ez a kutyusoknak szokása úgy látom.
2011. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jaj dehogy fázik!
2011. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de nem tudom sehova bezárni. A melléképületben apunak a cuccai vannak, ami a vállalkozáshoz kell, hát nem lenne szép,ha a kutya megnyalogatná a bödönöket, aztán apu meg vinné, és abálná benne a disznósajtot....

próbálom én is azzal nyugtatni magam, hogy csak nem fázik annyira, mert, ha fázna, akkor bent maradna, pláne, ha havazik

2011. febr. 25. 17:03
 5/10 Ninna ♥ ***** válasza:
A házába ne párnát próbálj meg neki betenni, hanem szalmát. Sokkal melegebb és jobb, és a kutyusok többsége örül neki, nem bántja. Előfordulhat olyan, hogy kirángatják a szalmát először, de másodjára már meg szokták szokni. Sokkal melegebb, és jobb tud lenni, mint pl. a pokróc, vagy valami más. Hőszigetelt, dupla falú háza legyen, abban biztos nem fog fázni, és jó lenne ha betudnátok neki szerezni hővédő függönyt, valami ilyesmit: [link]
2011. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szalmát nem szabad a kutya alá tenni! Bolha veszély miatt, és könnyen lehet bőrbetegsége is a szalma durvasága miatt.

Ó tettünk mi neki függönyt, de leoperált azt is, és hőszigetelt a háza.

2011. febr. 25. 18:27
 7/10 A kérdező kommentje:
illetve leoperálta
2011. febr. 25. 18:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fázna benne, csak sajnos náluk is úgy van, mit az embernél, képesek úgy megfázni, hogy észre sem veszik. Véletlenül nem olyan helyre viszi a párnáját, ahol közelebb van a házatokhoz, ajtóhoz, ablakhoz, utcaajtóhoz? Szerintem nem érzi jól magát, a közeletekben akar lenni. Anyáméknak volt egy kutyájuk, aki ezt csinálta, mindig az ajtó elé feküdt, aztán csak benti kutya lett. Ha nem akarjátok beengedni, akkor rakjátok a házat olyan helyre, ahol látja az ajtót.
2011. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

látja az ajtót, mert van egy nagy elkerített rész, van benne egy kis tavacska is, azt ő megkapta. Ez az elkerített rész a terasz előtt van közvetlen, az ajtóval szemben.

Egész nap kint szokott lenni, éjszakára viszont becsukjuk oda, mert nálunk már hajnalban mozgás van az autókkal, és félünk, hogy alászalad. (volt már ebből majdnem baleset)

Viszont ma már nem fogjuk bezárni, azt mondta apu, hogy majd ő hajnalban beteszi az elkerített részre, aztán, ha végzett a fuvarozgatásokkal, akkor kiengedi.

Dupla ajtónk van, beteszünk közé neki pokrócokat, a külső ajtót résnyire meg nyitva hagyjuk, hátha bekucorodna oda.

2011. febr. 25. 19:11
 10/10 anonim válasza:
Mi a kutyánkat kinn tartjuk és ő sem alszik a házába mindig. Sőt szinte alig látom a házába szerintem ők kint jobban érzik magukat elvégre az őseik a farkasok is szabad ég alatt aludtak.
2011. febr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!