Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Sziasztok, van...

Artur02 kérdése:

Mit tegyek? Sziasztok, van egy 1,5-éves fiú tacsi kutyám. Kicsi korától kezdve mindent megrág. Hogyan tudnám leszoktatni? Adjatok jó tanácsot. Köszönettel: artur02

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 20:57
 1/7 anonim válasza:
79%
Szerintem vegyél neki valamit,amit nyugodtan rághat,nem lesz belőle baj.Előbb utóbb úgyis megunja,szóval,ha olyan dolgot rág,amit nem szabadna,szólj rá hangosan.Ha leteszi a szájából,adj neki jutalmat.(jutalomfalatot,vagy csak simogasd meg)Ha tovább rág,csapj rá egy picit(PICIT!!) vagy az orrára,fejére,...vagy ahol megijed egy picit,de ne verd meg,csak jelezd,hogy rossz amit csinál...remélem sikerül;)
2011. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Egyrészt nem tudod a kutyád rendes megnevezését... A kutyáknál nincs fiú és lány. Nem emberek. A kutyáknál a rendes megnevezés a kan és a szuka. És ha magadtól nem jössz rá, hogy lehetne ilyenekről leszoktatni, akkor neked sajna nem való kutya. De egyébként minden kutyát (akár tacskó, akár nagy termetű kutya) úgy kell nevelni, hogy rászólsz ha valami rosszat csinál, illetve kicsit megütöd, nem erősen. Na jó kutyázást.
2011. febr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

21:33 válaszolónak:

Szerintem csak azért írja, hogy fiú tacsi, mert szereti. Attól még, hogy a helyes megnevezés kan, engedd már meg neki, hogy azt mondjon a saját kutyájára amit akar.

Annyira nem szeretem, mikor valaki ennyire kötekedő és barátságtalan...


A kérdezőnek: szerintem is a jutalomfalatos módszerrel próbálkozz, ha rajta kapod, hogy rágcsál vmit, szólj rá erőteljesen, hogy nem szabad, és ha abbahagyta, jutalmazd meg. A tacskókat meg szerintem nem szabad még kicsit se verni, mert csak megmakacsolja magát. De te ismered a kutyád, te tudod mire hogyan reagál. Sok sikert!

2011. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök,hogy Neked ez a legfontosabb,mi a helyes megnevezése egy kutyának. Képzeld,hogy én is tisztában vagyok vele. De a segítségeteket kértem,nem azt hogy kötekedj .Nem tudom kinek érzed magad,hogy ilyen lekezelő legyél.És engem Te még egyszer NE oktassál ki!
2011. febr. 26. 08:08
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a másik két embernek és aki a védelmemre állt. Van a kutyámnak játéka nagyon sok. Nagy csontokat is szokott kapni. És mindezt már csináltam amit írtatok,de sajnos nem használ. Van még rajta kívül 3 kutyám,de egyikkel sem volt soha ilyen gondom. Nem tudom,hogy ő miért ilyen.

Továbbra is várom a tanácsaitokat. artur02

2011. febr. 26. 08:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kédező! Nem b@sztatni akarlak, de csak másfél éves korában kezdett el zavarni? Az én kutyám semmit se rág meg, kivéve a játékait. Kétszer próbálkozott mással, leszidtam, ma már eszébe se jut. És mindössze 8 hónapos.
2011. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél neki valami rághatót pl játék. zokni, régi cípő bármi ami kutyának való. De a legtőbb felszerelés boltba pl:a fressnapfba már árulnak olyan sprayt hogy ha ráfújod és a kutya elkezdi rágni akkor nemfoggja mert nem tetszik neki a spray íze
2011. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!