Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetek határozott,...

Hogy lehetek határozott, ütés-verés nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 2 éves vadászkutya keverék kutyusom.

Láb mellett már szépen sétál,akár póráz nélkül is jöhet póráz nélkül,elengedni is nyugodt szívvel engedhetem el,ha kutya,járókelő jön is ordibálás nélkül visszajön,viszont ha egy kerítés előtt elmegyünk ahol kutyák vannak (akik ugatnak) megkergül,húzz és akármit csinálok,mintha megsem hallana.

Inkább megfullad csak hagy menjen oda,nem értem.

Mikor táborban voltunk akkor volt 12 kutya.

Lefektettük a kör közepére,mondtam,hogy marad.. kimentem a körbül és 6 kutya körözött körülötte és csak a szememet nézte,de ha kerítés előtt megyünk el akkor vége,apukám is rángathatja vissza apumat is elhúzza..

Igazából 14 éves vagyok és lány,de teljes mértékben biztos vagyok-és a kutyusom is-,hogy a rangsor,hogy működik és,hogy én állok legfelül,apukám,anyukám felett is.

De itt már kétségbeesett vagyok..elsátélhat közöttünk két kutya úgy,hogy utánuk sem nézz,szóval nem értem a reakcióját.

Soha nem voltak vele ilyesféle gondok,picinek is és most is sok kutyával találkozik.

Mi lehet a gond?Mit tudok tenni?


2011. febr. 26. 17:45
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:
35%

Amikor a kerítés felé húzna, na akkor kell kizökkentened abból az állapotból. Ez lehet az, hogy fejbe locsolod egy fél flakon vízzel, és szépen mentek tovább, és amikor melletted jön a kerítések előtt, akkor szépen jutalomfalat. Vagy kulcscsomóval is működik, amikor megkergül, szépen ledobod a földre a kulcsot, és lám, már ki is zökkent az állapotból. Most az lenne a legjobb, ha a kizökkentést tudnád alkalmazni, és amikor kerítés mellett mentek, akkor szépen jutalomfalatokkal csábítsd, hogy melletted menjen. Menjetek kutyás kerítések előtt is, akkor viszont az utca felőli oldalon legyen a kutya, te legyél közvetlen a kerítés mellett, később ezt nehezíthetitek. Szerintem a rangsorral nincs nagyobb probléma nálatok a leírásodból, de jó lenne a falkavezérségedre ráerősíteni a szabályok betartásával: [link]

Ez azért lenne fontos, mert elvileg, és gyakorlatban is a falkavezér egy szóval le tudja tiltani a kutyáját akármiről, én pl. tüzelő szukáról le tudom tiltani a kan kutyámat, egy szó elég hozzá, néha csak egy csúnya nézés.

2011. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindjárt ki is próbáljuk.

Igazéból én nem katona kutyát nevelek és nem is akarok,nekem bőven elég az amit elértünk,nem szeretném hanem a gazdájának hanem a fönökének tartana,most biztos leleszek oltva,de én így látom.

A csontot,ételt bármikor elvehetem tőle,egyedül ez a fránya kerítés..és nem minden kerítésnél.. nem értem.

köszönöm a választ :)

2011. febr. 26. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:

amikor kutya húz és betámadja a kerítés mögötti ebeket akkor bizony nem állsz a rangsor tetején, de az alján igen:)))

a határozottság alapja, a nyugalom, a megfelelő önértékelés, önbecsülés (nem önmagunk túlértékelése ahogyan a mellékelt ábra mutatja) és a környezet, élethelyzet reális értékelése

a domináns pozició elérése és megtartása nem lehetséges erőszakkal! -csak úgy ha a követők elismerik, tisztelhetik a domináns egyedet mebízhatósága, képességei, ismeretei, lojalitása, magabiztosága miatt-de egy önző vezető nem vezető! a vezetés elsősorban a "nép" és a közösségi érdekek szolgálatából áll!

keress fel egy házhozjáró szakembert a problémáddal aki megmutathatja, hogy hogyan kezeld ezeket a helyzeteket és rámutathat a hiányosságaidra!

2011. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

'kedves' utolsó képzeld nem megtámadja hanem játszani akar velük,de már megoldottam ahogy az első válszoló írta..

a kulcsot csörgettem és mikor 3.-ára elmentünk oda se nézett..

és ismétlem magam nem ROBOT kutyát neveltem és NEM is fogom nem érdekel,hogy hol állok tudom milyen tudom mikor mire reagál és ezt ő is tudja,tudja mit szabad mit nem.

Tőlem lehetek a rangsor leges legalján akkor is hallgat rám és jó kutya..az,hogy más kutya összepisili magát ha meglátja a gazdáját,mert fél tőle az más.

Az,hogy ne így meg úgy öleljem,ne fogócsgázzak vele stb,mert azt fogja hinni,hogy felajánlom a pozitciómat vagy mimet szerintem nem normális dolog.

2011. febr. 27. 19:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és ez azegy gond volt vele,szóval kösz. :)
2011. febr. 27. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!