Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányás, hasmenés (véres)?

Hányás, hasmenés (véres)?

Figyelt kérdés

Ma hazajöttem a suliból, és pár helyre oda volt hányva egy pici. Volt benne valami kemény, apró dolog, talán bot darabkák, mert nagyon szereti rágcsálni, és gondolom le is nyel belőle. Levittem, kétszer kakált, először csak ment a hasa(ami néha előfordul, főleg hogy ma nem tápot kapott, mert elfogyott, hanem májkrémes kenyeret apróra darabolva), másodszorra is ment a hasa, de vér volt benne. Nem kapott csontot, meg szerintem semmi olyat, ami megsérthette volna a beleit, szóval szerintem a bot okozta, de eléggé aggódom. Megbeszéltük anyával, hogy várunk egy kicsit az állatorvossal, mert a kutya jókedvű, eszik, iszik. Legyetek szivesek emiatt nem lehurrogni, folyamatosan figyelem a kutyám, nem a gép előtt kockulok, de kíváncsi vagyok hogy esetleg tapasztalt-e már valaki ilyesmit? Természetesen ha látjuk hogy rosszabbodik az állapota, vagy megint hányni fog stb. elvisszük orvoshoz.

12 hónapos havanese.


2011. szept. 1. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A véres széklet kutyánál alegritkább esetben van sérüléstől (pl. a bottól) leggyakrabban fertőzés.

Ha nem múlik akkor mindenképp orvos.

2011. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
parvo ellen be van oltva?ha nem az sajnos hatalmas gond lesz....,
2011. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Természetesen az összes oltást megkapta, mostanában kellene adni neki féreghajtót, kb 4 hónapja nem kapott.

Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 1. 14:25
 4/10 anonim válasza:

én is parvóra gyanakodnák, vagy valami fertőzésre mindenképpen vigyétek el dokihoz, nehogy komoly baj legyen belőle.....

Nekem volt egy bernáthegyim aki sajnos szó szerint megevett egy rongy darabot ( mielőtt lehurrognátok kapott enni)és nem tudta kikakilni,és neki is véres volt a széklete és hányt is. Elzáródott a bele.

2011. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, most jöttünk fel egy kis sétáról, nagyon érdeklődő volt, fel se akart jönni, pisilt, de kakálni nem kakált. 4-ig nincs nyitva a rendelő, de utána fel fogom hívni, és ha az állatorvos úgy gondolja, és nem lesz továbbá semmi baj, abban az esetben nem viszem el.
2011. szept. 1. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:

pedig ideje lenne elvinned. mire vársz? ha kutyát vállaltál akkor kutya kötelességed elvinni és nem "jaajj várok még hátha javul".

de utálom az ilyen embereket. én az éjszaka közepén vittem a kutyámat orvoshoz.

2011. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező meg az ilyen túlbuzgó seggeket nem szereti.
2011. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63% én meg az ilyen beszólogatós hülyéket
2011. szept. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kell veszekedni, nincs semmi gond a kutyámmal, azóta már kakált normálisat, ma megyünk féreghajtani és akkor rákérdezek hogy mitől lehetett ez!
2011. szept. 2. 13:24
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltunk, nincs semmi gond, az állatorvos is megmondta hogy csak felsértette neki a bot, vagy valami. Éééés a kutya kicsattanó egészségnek örvend, a féreghajtóját is megkapta:-)
2011. szept. 2. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!