Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől véres egy picit a szeme?

Mitől véres egy picit a szeme?

Figyelt kérdés

3 hónapos bernáthegyi kutyusomnak eddig semmi baja nem volt, de tegnap észrevettem hogy a bal szemecskéje picit vérben van...nem mindig látni de azért észrevenni...mitől lehet?

Lehet attól hogy tegnap ahogy fürdettük viz mehetett a szemébe?Mert az után tűnt fel nekem....De csak tiszta vizben fürdettük...de imádja összevissza pancsol benne...Szóval nem tudom...orvoshoz forduljak vagy várjak még nem lehet nagy baj?


2011. szept. 20. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán a víz lehetett a baj vagy valami megszúrta ,a mi macskánknak is megszúrta valami és először csak vérzett utána feldagadt végül nem látszott a szeme! elvittük orvoshoz és ott felnyitották! vidd orvoshoz 1-2 nap múlva!De ha mondjuk délutánra csúnyább lesz akkor hamarabb vidd :)
2011. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az a tuti, ha megmutatod orvosnak, ez lehet bakteriális fertőzés is.


de az én közép-ázsiaimnak is kiskorában teljesen "tapadt" az alsó szemhéjja, utána kezdett először az egyik, majd a másik elválni a szemgolyótól, ezeknél a fajtáknál normális, hogy "vérben forog" a szemük.


de így látatlanban nem tudom, melyik lehetőségről van szó, a tuti az állatorvos.

2011. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Scatha válasza:

Nekem bernáthegyim volt, ha valaki, én tudom, mit jelent ez, végigszenvedtünk pár évet. (Egyébként az életben sem volt jobb kutyám, nem is lesz. Csodálatos állat.)

Ez a gyulladás most azért van, mert víz ment a szemébe. Főzzél kevés, de nagyon erős kamillateát (egy-két filter egy deci vízbe), és langyosan törölgesd vele a szemét. Nem baj, ha belemegy, annál jobb.

Viszont fontos: a bernáthegyinek a "lógó" arca miatt nagyon sérülékeny a szeme. Az sem ritkaság, hogy az átlagosnál jobban "lóg" az arc és az alsó szemhéj, iszonyú érzékeny! Szegény enyémkének minden baj volt: ha száraz volt a levegő és sok a por, akkor az; ha túl párás, és a levegővel terjedtek a bacik, fertőzések, akkor az, ha muslica ment a szemébe, akkor az...

Fontos: túlságosan lelógó szemhéj esetében okvetlenül műttesd meg a kutyát, amíg még fiatal! Apró rutinműtét: a szem sarkából kivágnak egy picike, háromszög alakú darabot, összevarrják, így rendes, viszonylag feszes szemrése lesz, és sokkal kisebb eséllyel szed össze minden nyavalyát.

Ezt a műtétet én nem csináltattam meg, de később megbántam, mert szinte havonta kamillázgatni kellett (és még mázlink volt, hogy nem történt semmi komolyabb, amibe belevakulhatott volna).

Műttesd meg, rövid idő alatt túlestek rajta, és nagyon sokat jelent a kutyának. Komolyan.

Amúgy grat a hegyimentőhöz! Sok sikert, szerencsét: jó néhány évig remek társad lesz az a kutya. :)

2011. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!