Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy legyek mindig nyugodt és...

Hogy legyek mindig nyugodt és határozott?

Figyelt kérdés
azért szeretnék nyugodt és határozott lenni, hogy a kutyáim is jobban hallgassanak rám!
2011. febr. 26. 18:04
 1/2 Ninna ♥ ***** válasza:
72%
Magabiztosság, és önfegyelem. Ez a kettő kell hozzá. A magabiztosság a kutyanevelés elején nekem is problémát jelentett, ugyanis sokszor már feladtam, hogy ez nekem nem fog menni. A kutyaiskolában tanultam meg, hogy nincs olyan, hogy nem megy. Idézem Yodát: 'Tedd vagy ne tedd, de soha ne próbáld.' Ez jellemző legjobban a magabiztosságra. Ha valamibe belekezdesz, azt végig is kell vinni, és sikeresen. Olyan nincs, hogy te valamiben alul maradsz a kutyával szemben. Mindig neked kell nyerni. Ha húz, és megtanítod szépen jönni pórázon, nem szabad hagynod a húzást, mert neked kell nyerni, arra kell mennie, amerre te. Ez nagyon fontos, de ez csak egy példa volt. Hinned kell önmagadban, hogy te meg tudod ezt csinálni, és tudsz határozott lenni minden helyzetben, nem bizonytalanodsz el semmilyen szituban sem. Az önfegyelem is nagyon fontos. Türelmesnek kell lenned, megvárni, míg a kutya felfogja az agyával, mit is kértél tőle, és sokszor tudom, milyen nehéz, gyakran nekem is elborul az agyam, de megfékezem magam. Teszem azt, a legjobban nevelt kutyám játék közben nem jön ki, nem tudom behívni. Ilyenkor szívem szerint odamennék, és jól helyre tenném, hogy mit képzel ő magáról, hogy nem jön ide hozzám. Hozzáteszem, sosem bántottam a kutyámat, bár egy-két grabanc-cibálás naponta előfordul, sokszor helyre kell még őt tenni. De nem mehetek oda hozzá, próbálkoznom kell többször, és kitartani amellett, hogy én vagyok a vezér, és neki akkor is engedelmeskednie kell, nyugodtnak és határozottnak kell maradnom. A kutya érzi, hogy te elbizonytalanodtál-e vagy sem, tudja, hogy te határozott vagy-e vagy sem. Agyban dől el minden. Ha te nyugodt és határozott akarsz maradni, akkor önfegyelem és magabiztosság segítségével elfogod tudni ezt érni.
2011. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

test-lélek-szellem egységének megteremtéséről szól a dolog...rendszeres meditáció, yóga, tai-chi, chi-gong stb. gyakorlása sokat segíthet, vagy egyszerűen figyeld tudatosan a légzésedet-ez is egyajta meditáció és bármikor bárhol használható technika amely önmagában képes békét teremteni benned-csempészd be a tudatosságot gondolataid, beszéded, cselekedeteid folyamába és ne félj!

(..ha kutyáid viselkedését egyfajta tükörként el tudod fogadni, akkor ez önmagában elég lehet-a kutya mindig a mi reakciónk tükrében alakítja ki magatartását-ha valami nem működik tudd, hogy azért nem működik mert vagy nem vagy nyugodt, vagy nem vagy eléggé határozott-ne hatalomra hanem egyensúlyra, békére, őszinteségre törekedj!-a kutyák ezt tudják csak értelmezni vezetői hozzáállásként, csak az ilyen embereket követik önként és boldogan!)

Béke legyen veled!

:d

2011. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!